IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

3 Sayfa V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
Gnmz Dizilerinde, Filmlerinde Seksenler - Yetmiler
GaLaCTiCa
mesaj 04.04.2010, 15:32:06
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,585
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Arkadalar imdilerde televizyonlarmz igal eden bu dizi furyasndan honut olmasam da bir ka dizi takip etmiliim oldu. Onlarda da seksenler ve yetmilere dair noktalar yakalaynca daha bir keyifli hale geliyor yapmlar. Yakaladm rneklere gelince:

Kavak Yelleri - lk Sezondan: Efe'nin mineye takt lakap kzdnda veya minenin eytanca bir ey yaptnda "suellen". Normal gnlerde ise "Pamela" diye hitap ediyordu. Yine Kavak Yellerinde Efe'nin annesi, eine konumasndan tr "Ay Tom"'a benzetmiti bir defasnda. Syledii de uydu. "Hani eskiden Ay Tom vard senin gibi homurdanarak konuurdu. biggrin.gif

aan Irmak yapt "emberimde Gl Oya" dizisinde yetmiler sonunu, seksenler ban iledi. Dizide dnem Trkiyesi ilenmi, o dnem ortam yanstlmt. Yine bir aan Irmak filmi "Issz Adam" da alan mzikler yetmiler ve seksenler ba arklard. Filmin karakteri Alper, Adayla ilk tantklar gn Ada'nn dkkannda sohbet ederken bir sahnede Ada ocuk kostmlerinden bahsederken Alper ben Zagor olmak isterdim diyordu. Yine Alper bir maazadan tirt alrken Tirt Maazas sahibi "Biz kendi tarzmz satyoruz 80ler retro" diye geen bir cmlesi vard. Hatta filmde oynayan bir oyuncu da 70ler Trk Sinemasndan Necla Fideydi. Sizin de bu ekilde gnmz yapmlarndan yakaladnz yetmi ve seksenlere dair bir eyler var m?

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
PROTOSS
mesaj 04.04.2010, 16:24:17
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,194
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

Gora filminde Arif dnyaya dnmek iin Uzay Yolundaki nlama yntemini kullanmaya almt. Geri hedef her defasnda p kutusu oluyordu ama olsun. Inla beni Skati !!!

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 04.04.2010, 16:40:14
leti #3

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

okgzel bir konu.ben bu konuya evap yazmadan nce bir ey sormak istiyorum.sadece yerli dizi ve filmlerimi yazabiliriz.nk benim aklma gecenlerde 90'l ve 2000'li yllarda ekilmi ama konusu 70'lerve 80'lerde yada daha nce gecen filmler ile ilgili bir balk gelmiti.yle bir liste yapabilirmiyim burdan ne dersiniz ?

--------------------

+Quote Post
karakedi
mesaj 07.04.2010, 00:36:27
leti #4

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

Galactica ok gzel bir balk amsn, bal grr grmez aklma ilk gelen Avrupa Yakas dizisindeki ABBA grubunun Money Money klibi laugh.gif

okeybilenkz listeni merakla bekliyorum..

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 07.04.2010, 07:20:11
leti #5

Grup Simge

leti: 3,585
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Hatta Avrupa Yakas'nn bir blmnde 80ler ilenmiti. Karakterleri 80ler tarz giysiler iindeydi. Karakedi'nin bahsettii abba klibi de bu blmdeydi diye hatrlyorum. Avrupa Yakasnda gaffurun giydii pijamas da smerbankn basma izgili pijamas idi. Hatta o pijama ylesine mehur olmutu ki dkkanlarda bile gaffur pijamas olarak satlyordu. (Tketim toplumundan baka ne beklenirdi ki zaten) Bizim koca smerbank pijamasnn ismi deimi gaffur pijamas olmutu. angry.gif Sevgili okeybilenkz nerin ok gzel listeni merakla bekliyoruz. smile.gif

--------------------

+Quote Post
RENK
mesaj 08.04.2010, 10:43:46
leti #6

Grup Simge

leti: 824
Katlm: 17.03.2008
Nereden: izmit
ye No: 2,505

Kavak Yelleri'nin geleceini gsteriyordu dn..

ener en'in Neeli Gnler filminde Mnir zkul'a '' Kan ve Gl '' arksn sylemesi gibi bir sahne var bu hafta cumartesi gn yaynlanacak olan blmde...

Sarp Apak , Asl'ya sylyor ayn arky ...

ben benzettim valla gzmn nne direk ener en geldi...

* stiyorum , veriyormusun?

* CIKKK

* peki yle olsun , hhh...
peki yle olsun , h...
h..............

HATIRLADINIZ MI?

--------------------
Ah ne kahraman ne cesur ne gzel ocuklardk
Her yeni gn mitle nasl kucaklardk
Ah kaldrmlar biliyor bi devir muhteemdik
Gz gneinden hznl ilk yazdan endik

+Quote Post
portakal
mesaj 25.06.2010, 00:42:01
leti #7

Grup Simge

leti: 1,192
Katlm: 26.10.2007
Nereden: Thundera
ye No: 774
Ruh Halim:

ki yabanc diziden de ben rnek vereyim..
Lost ve Supernatural bamls oldugum iki dizi oldu. Aslnda dizi kltrm hi yoktur ama bu iki dizi beni fazlasyla kendine balad..
neyse efenim, konuyla ilintili olan ksm; her iki dizide de birden fazla defa obi wan kenobi espirisi yapld. kaybolup grnmelere mizah yklemek iin star wars ve bilindik karakteri kenobi kullanlms. bilenler ve sevenleri iin de ho bir srpriz tabi smile.gif

Bir de mzikler var tabi onlar ayrca ele almak lazm ama madem lost dedik, bu dizide de bir ok mzik yer ald maziden.. aklma ilk gelen isimler; petula clark, mama cass, buddy holly..

--------------------
orda kal!

+Quote Post
Mrbom
mesaj 25.06.2010, 01:18:19
leti #8

Grup Simge

leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

Daha nce bir balkta Trt'de oynam olan Saraydaki Mcevher(Kore) dizisinin,Yukardakiler Aadakiler dizisiyle benzerlikler gsterdiini yazmtm...Cem Ylmaz'n Yahi Bat filminde de Bonanza dizisindeki Hass Cartwright'in resmi erifin ofisindeki azl haydutlar listesindeydi biggrin.gif ...imdide yaknda izlediim 2 filmden bahsedeyim...

1.Film pman

Kklmzn karate filmlerini hepimiz biliyoruz yle bilgisayar efekti falan yoktu...Bu filmde 2008 yapm olmasna ramen sanki 80'lerdeki bir karate filmini izliyormu havas veriyor...Ayrca Bruce Lee nin ustas olan Yip ustann gerek hayatndan hikayesi...

Fragman

2.Film Hot Tub Time Machine

Film 2010 yapm ve Gelecee Dn serilerine bir gnderme...Filmi izlerken 70 ve 80'leri adeta yayorsunuz...Unutmadan bu film hafif +16 biggrin.gif ...

Fragman

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
Wham
mesaj 25.06.2010, 13:01:23
leti #9

Grup Simge

leti: 1,199
Katlm: 14.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 6

Bana gre '' Bu kalp seni unuturmu'' dizisi cok iyi bir fikir iyi bir balangc ama kt bir yapmd daha iyi stnde callp titizlikle stnde durulsayd bizim gibi 80'ler sevenler icin iyi bir i olabilirdi ama genede o dnemi az cok grm olduk tekrardan dizi acl introsu gayet iyiydi unutanlar icin buyrun...

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

+Quote Post
alpino
mesaj 25.06.2010, 13:12:48
leti #10

Grup Simge

leti: 5,589
Katlm: 21.05.2007
Nereden: Eternia/Castle Grayskull
ye No: 41
Ruh Halim:

QUOTE(portakal @ 25.06.2010, 01:42:01) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
ki yabanc diziden de ben rnek vereyim..
Lost ve Supernatural bamls oldugum iki dizi oldu. Aslnda dizi kltrm hi yoktur ama bu iki dizi beni fazlasyla kendine balad..
neyse efenim, konuyla ilintili olan ksm; her iki dizide de birden fazla defa obi wan kenobi espirisi yapld. kaybolup grnmelere mizah yklemek iin star wars ve bilindik karakteri kenobi kullanlms. bilenler ve sevenleri iin de ho bir srpriz tabi smile.gif

Bir de mzikler var tabi onlar ayrca ele almak lazm ama madem lost dedik, bu dizide de bir ok mzik yer ald maziden.. aklma ilk gelen isimler; petula clark, mama cass, buddy holly..

Supernatural dizisine 2006 senesinde bir baglandim baglanis o baglanis. Bu kadar yerli ve yabanci dizi karmasasi arasinda bu dizi tam anlami ile bambaskadir. Gerilmek ile eglenmek arasinda gidip gelir insan dizi boyunca. Ayrica Portakal'in dedigi gibi gondermeler ile de doludur. Hemen her bolumde eski filmlere, dizilere, oyunculara ( yenilerede oluyor mutlaka ) saygi durusu cercevesinde inanilmaz guzel gondermeler yaparlar. Bazen artik simasini unuttugumuz eski oyuncular konuk olur diziye. Benim aklimda en cok kalanlar Linda Blair ve "Supergirl" Helen Slater idi. Hadi Linda Blair duskunlugumden 80 yasina gelsede tanirimda Helen Slater'i gordukten sonra ve zorla animsadiktan sonra huzunde kaplamadi degil bunyeyi.

Dizinin muzikleri ise muazzamdir. Agirlik 70ler Rock agirlikli olmasi zaten diziye turu sevenlerini inanilmaz muptela ediyor.

Yurt disinda yasadigimdan ise daha gecen ay tamamini izledigim Cemberimde Gul Oya'ya ise ayri bir hayranlik duydum. Kesinlikle dizi tarihimizin en onemli parcalarindan biri olmus. Ama o 80ler ( 70ler sonu ) objelerini diziye oylesine serpmiski Cagan Irmak ( bazen gozune gozune soksada insanin rahatsiz etmedi smile.gif ). Hatta ilk bolumlerde sahnelerde arka ve on plandaki objelere bakip " Aaaa bundan vardi bizim evde yaaa" diyip kac kez ekrani dondurup inceledigim oldu biggrin.gif Sadece bu diziden ekran goruntuleri alsak kac sayfalik konu cikar sitemize smile.gif

--------------------

Islerimin yogunlugundan ve bazi ozel sorunlar sebebi ile her turlu gorsel paylasimlarima suresiz ara verdigimden dolayi forum uzerinden veya ozel mesaj sistemi ile talepte bulunulmamasini rica ediyorum.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

http://kingofcollectors.blogspot.com/ http://turkcevideomuzik.blogspot.com/

http://cokcomix.blogspot.com/ http://tvdizisi.blogspot.com/

http://anilarimnetvideokulubu.blogspot.com/

Ilkokul: Sehremini - Istanbul Ibrahim Alaettin Govsa, 1979-1984 Donemi ( Sinif Ogretmeni: Yurdanur Deniz )

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

3 Sayfa V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Seksenlerde renci Olmak
1 GaLaCTiCa 1,288 05.01.2013 - 21:54:09
G?n: cicos82
No new Seksenlerin en favori talo disco, Synthpop, Europop, Euro dance paralar...
19 80schild 7,643 16.10.2012 - 20:20:03
G?n: sahaf
No new Seksenler Dizisi
TRT 2012 Yapm 80li yllar anlatan nostalji dizisi
63 demeter 18,830 09.03.2012 - 00:19:14
G?n: marginal
No New Posts Seksenleri Sorgulamak
12 umuttt_80 4,795 07.09.2007 - 22:34:46
G?n: oguz123

RSS Basit Grnm Tarih : 16.06.2019 - 20:34:35
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net