IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Meer Ne Yaman Servenmi Hayat..!
Candy
mesaj 13.04.2010, 15:34:14
leti #1

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,570
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Otuzbeime bastm geen hafta... lk yar bitti: Hayat: 1... Ben: 0... Ama belliydi byle olaca... Nicedir balamt belirtiler:
Yolda ocuklar "Amca u topu atversene" diye seslendiklerinde kukulanmtm ilkin...
Sonra salarmdaki beyaz teller tescilledi yar yolun ufukta grndn...
Baktm, lise fotoraflarm sararm, snf arkadalarm yalanm. E dost sohbetlerinde salk ve ocuk konuulur olmu... seyahat ve ak yerine...
Gk gibi grlemeye alkn mzik setimin ses dmesini ksar olmuum, iimdeki uurtmann ipini ekercesine...
"Bizim zamanmzda" diye balayan nutuklar atmaya balamm mezuniyet trenlerinde -hayret! daha dn deil miydi benimkisi?
Yllar yl dudak bktm 'lmden sonra hayat masallar' na kulak kabartmaya balamm gizliden gizliye...
ple ektiim haziranlara srt evirmiim.
Yaamn orta sahasna girmiim... irkilmiim...

* * *

Ruhumun ikizleri yine ekitiriyorlar kollarmdan.
Biri, "Daha ne grdn ki" diyor yznde papatyalarla; "Asl imdi balyor hayat,..! Bundan sonras rahat!"
Lakin, "Buydu ite grp greceim" diye efkarlanyor teki... "2. yar geer hzla/yalanrsn zamanla..."
Ya gen olanlar 35'e uzak durduklarn sanarak, "sahi oldu mu o kadar? Hi gstermiyorsun" tesellisindeler...
35'le oktan tan olanlarsa "hayata hogeldin" pankartyla karlamadalar... ilk yan sadece bir snmaym meer: Asl ikinci yarda anlalrm tad, hayatn... kavgann... akn...
Bense akn... devre aras bilanolarndaym:
Son dnemde, kimbilir ka eski any yaral ele geirdim, belleimin derinliklerinde..?
Kimbilir ka kez kendime yakalandm, kendimden kaarken... ve sustum vicdan sorgularnda... Aksisedamla bile dertlemedim.
Meer ne yaman servenmi hayat?
Bazen yediveren glleri gibi bereketli... Sanki hayat deil, Krfez Krizi mbarek: Bir koyup, be alyorsun... Yayor, seviyor ve seviliyorsun...
Bazense ktlktan krlyor ortalk...ap kalyorsun...
Oysa -herkes bilmezden gelse de-skoru belli oyunun:
30'larda dedeni ve nineni kaybediyorsun. 40'larnda anneni ve baban.. ve 70'inde kendini...

* * *

imdi devre aras/yolun yars...
Bugne dek ancak tantk hayatla...
Ben O'na kendimi tanttm... O bana kendimi...
Gsme madalya gibi dizdim hatalarm... (Zaferlerim onlar benim... Olgunluumun yaptalar...)
...Ve derin bir yara gibi sakladm baarlarm... Asansr karken yukar, dnp bakmadm aa... Dnmesin diye bam...
Ben istikballe arkadam...

* * *

Ne var ki yarm her ey... Hayat da yarm, sevdalar da... Daha diyeti denmedi sevinlerin... ihanetlerin hesab sorulamad... Nazm'n dedii gibi "kopardm portakal dalndan/ Ama kabuu soyulamad/ Sevdalara doyulamad..."
"Doydum" diyen grmedim ki zaten ben...
Hi doyulmaz ki zaten...
Lakin gel de zamana anlat bunu...
Sahi nedir bu tela, bu kin? Sanki lye can yetitireceksin..

* * *

Baktm ki ikinci yan kapda... ve hayatn ceza sahas yakn...
Doldurdum bir kara kutuya 35 yln hesabn. Aclar, sanclar bir ekmecede, sevdalar dierinde... Bir yerde hznler ve korkular, bir stte sevinler ve zaferler... Kat kat, dizi dizi dizdim kullanlm takvimlerimi...
Sabrla kapattm kutuyu, sevgiyle mhrledim azn...
lk yar bilanom o benim:
Yangnda ilk kurtarlacak... kazada ilk alacak...
Yarmlar tam olduunda kara kutuyu ap bakanlar tehis, koyacaklar halime... "ok mutlu olmu, fazla yksekten umu zavall" diyecekler, ya da "sebepsiz alalm... Bile bile vurmu kendini dalara..."
Fakat kara kutu ancak bir ksmn syleyecek hikayenin...
Kalan benimle gelecek...
Dalarn yamalarna savuracam en mahrem hatralarm...
Reyhanlar saklayacak srlarm..
Skoru bir tek Ege'nin sulan bilecek... Denize kavuabilirse eer iimdeki nehir... Hayat: 0... Ben: 1

Can Dndar

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
leventveziroglu
mesaj 25.04.2010, 12:00:22
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 1,005
Katlm: 06.01.2008
Nereden: Izmir
ye No: 1,854

Otuzbeime bastm geen hafta... lk yar bitti: Hayat: 1... Ben: 0... Ama belliydi byle olaca... Nicedir balamt belirtiler:
Yolda ocuklar "Amca u topu atversene" diye seslendiklerinde kukulanmtm ilkin...
Sonra salarmdaki beyaz teller tescilledi yar yolun ufukta grndn...
Baktm, lise fotoraflarm sararm, snf arkadalarm yalanm. E dost sohbetlerinde salk ve ocuk konuulur olmu... seyahat ve ak yerine...
Gk gibi grlemeye alkn mzik setimin ses dmesini ksar olmuum, iimdeki uurtmann ipini ekercesine...
"Bizim zamanmzda" diye balayan nutuklar atmaya balamm mezuniyet trenlerinde -hayret! daha dn deil miydi benimkisi?
Yllar yl dudak bktm 'lmden sonra hayat masallar' na kulak kabartmaya balamm gizliden gizliye...
ple ektiim haziranlara srt evirmiim.
Yaamn orta sahasna girmiim... irkilmiim...

* * *

Ruhumun ikizleri yine ekitiriyorlar kollarmdan.
Biri, "Daha ne grdn ki" diyor yznde papatyalarla; "Asl imdi balyor hayat,..! Bundan sonras rahat!"
Lakin, "Buydu ite grp greceim" diye efkarlanyor teki... "2. yar geer hzla/yalanrsn zamanla..."
Ya gen olanlar 35'e uzak durduklarn sanarak, "sahi oldu mu o kadar? Hi gstermiyorsun" tesellisindeler...
35'le oktan tan olanlarsa "hayata hogeldin" pankartyla karlamadalar... ilk yan sadece bir snmaym meer: Asl ikinci yarda anlalrm tad, hayatn... kavgann... akn...
Bense akn... devre aras bilanolarndaym:
Son dnemde, kimbilir ka eski any yaral ele geirdim, belleimin derinliklerinde..?
Kimbilir ka kez kendime yakalandm, kendimden kaarken... ve sustum vicdan sorgularnda... Aksisedamla bile dertlemedim.
Meer ne yaman servenmi hayat?
Bazen yediveren glleri gibi bereketli... Sanki hayat deil, Krfez Krizi mbarek: Bir koyup, be alyorsun... Yayor, seviyor ve seviliyorsun...
Bazense ktlktan krlyor ortalk...ap kalyorsun...
Oysa -herkes bilmezden gelse de-skoru belli oyunun:
30'larda dedeni ve nineni kaybediyorsun. 40'larnda anneni ve baban.. ve 70'inde kendini...

* * *

imdi devre aras/yolun yars...
Bugne dek ancak tantk hayatla...
Ben O'na kendimi tanttm... O bana kendimi...
Gsme madalya gibi dizdim hatalarm... (Zaferlerim onlar benim... Olgunluumun yaptalar...)
...Ve derin bir yara gibi sakladm baarlarm... Asansr karken yukar, dnp bakmadm aa... Dnmesin diye bam...
Ben istikballe arkadam...

* * *

Ne var ki yarm her ey... Hayat da yarm, sevdalar da... Daha diyeti denmedi sevinlerin... ihanetlerin hesab sorulamad... Nazm'n dedii gibi "kopardm portakal dalndan/ Ama kabuu soyulamad/ Sevdalara doyulamad..."
"Doydum" diyen grmedim ki zaten ben...
Hi doyulmaz ki zaten...
Lakin gel de zamana anlat bunu...
Sahi nedir bu tela, bu kin? Sanki lye can yetitireceksin..

* * *

Baktm ki ikinci yan kapda... ve hayatn ceza sahas yakn...
Doldurdum bir kara kutuya 35 yln hesabn. Aclar, sanclar bir ekmecede, sevdalar dierinde... Bir yerde hznler ve korkular, bir stte sevinler ve zaferler... Kat kat, dizi dizi dizdim kullanlm takvimlerimi...
Sabrla kapattm kutuyu, sevgiyle mhrledim azn...
lk yar bilanom o benim:
Yangnda ilk kurtarlacak... kazada ilk alacak...
Yarmlar tam olduunda kara kutuyu ap bakanlar tehis, koyacaklar halime... "ok mutlu olmu, fazla yksekten umu zavall" diyecekler, ya da "sebepsiz alalm... Bile bile vurmu kendini dalara..."
Fakat kara kutu ancak bir ksmn syleyecek hikayenin...
Kalan benimle gelecek...
Dalarn yamalarna savuracam en mahrem hatralarm...
Reyhanlar saklayacak srlarm..
Skoru bir tek Ege'nin sulan bilecek... Denize kavuabilirse eer iimdeki nehir... Hayat: 0... Ben: 1

Can Dndar

Hayatimin Kritik dnemlerinde "Durdurun Dnyayi Inecek Var" derim nce..sonrada"Yarin Geri Kalan Hayatimin Ilk Gn"diyerek yasama enerjimi yenilerim..

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Yaman Tzcet
Palyao Yaman
2 lifelines 1,630 11.10.2018 - 23:35:11
G?n: 80kua
No New Posts Yaman Cokun
Neeli Gnler'den Ahmet
0 one of the 80's 2,730 08.01.2012 - 13:53:48
G?n: one of the 80's
No New Posts Yaman Okay
2 alphaville 1,766 01.07.2011 - 14:23:29
G?n: 1980
No New Posts Yaman Dergisi
10 jetfire77 3,482 23.04.2010 - 18:14:03
G?n: okseybilenkiz

RSS Basit Grnm Tarih : 22.03.2019 - 17:12:13
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net