IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Elveda-Pakize Suda
Candy
mesaj 19.06.2010, 16:22:49
leti #1

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,585
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Bir okurum ilk genlik yllarndan bir ansn anlatm bana. yk tadnda. ok duygulandm. Onun iin hi yapmadm bir eyi yapacam bugn; bu keyi ona ayracam.

‘‘Sanrm 13-14 yalarndaydm. Bir magazin dergisi almtk arkadalarla. Zamann nl yldzlarnn boy boy resimlerini mercek altna alrdk. Parasn ortaklaa verdiimiz derginin iindeki yldzlarn resimlerini haka paylardk.

Herkes gibi ben de bir yldz beenmitim ve sayfay itina ile kesip almtm. Onu odamn sol duvarnn tam ortasna, iri bir raptiyeyle asmtm.

Her odama giriimde bu gzelle mutlaka gz gze geliyorduk. Ona yle almtm ki bazen uykumdan uyanr, 40 mumluk armut lambam yakar, ona hayran hayran bakardm. Gzellii tarifsizdi. Hatta onu odama gelen arkadalarmdan kskanarak zerini kaponlu montumla kapattm olurdu. Onu haftada en az bir kere, nemli bezle itinayla silerdim.

Gnler haftalar, haftalar aylar kovalamt. Ona yle k olmutum ki, Allah'tan tek dileim onu canl grebilmekti. Gnlerce dndm, fikirler rettim. Derken aklma cin gibi bir fikir geldi. 'Babam istiyor' diye bir Almanc'nn ei olan teyzemden, 500 lira aldm. stanbul otobsnn 2 numaral koltuuna 80 liraya bilet kestirdim.

Yirmiiki saat yolculuktan sonra Topkap Gar'na inmitim. Mart souunun ve ekingenliimin verdii bzlmlkle Beyolu'na nasl gideceimi bir tkrk kftecisine sordum.

Artk Beyolu'nun Yeilam Soka'ndaydm ve ok mutluydum. nk ona ok yakndm, yani yle hissediyordum.

nce o soka boydan boya pr dikkat gezdim. Bir ara gzm bir tabelaya iliti. Orta boyda, olduka dandik yazlm 'Artistler Kraathanesi.' Bir nefes kotum, ieri girmeye altm. Kap camnn arka yznde sokaa bakan bir yaz vard, 'Artist olmayan giremez.'

Camdan bir mddet baktm. eride filmlerde grdm figranlar vard. Hatta rahmetli Erol Ta da. Kalp atlarmn arttn hissettim. nk ona ok yaklatm dnyordum. imdi u keden kagelecek diye bir his vard iimde.

lk gn akam olmutu. Sirkeci'de kaldm bitli otel ile Beyolu arasnda her gn mekik dokuyordum. Yaklak bir hafta byle getikten sonra, bir baktm ki cebimde Trabzon'a gidecek bir bilet paras kalm.

ok zgndm. Onu grememitim. Yeni areler aryordum. Aklma bir i bulup almak geldi. Birka giriimden sonra benim gibi tysze kimsenin i vermeyeceini anlaynca, son are memlekete dnmek oldu.

Topkap Gar'ndan biletimi aldmda cebimde 150 kuru kalmt. Yirmi iki saat yemek yemeden yolculuk yaptm. 'aylar irketten' molasnda yirmi bir ekerle ktlama bir ay itim.

Alk grevinden yeni km gibi eve vardmda, babamn fkesini bir gznn Rize'ye, bir gznn Giresun'a bakmasndan anladm. Anamn scak lahana orbasn itikten sonra odama gittim. Kaponlu lacivert montumun i cebinden, aylarca itinayla sakladm resmi kardm. Uzun uzun baktm, ikiye katladm, ortadan yrttm. Bir daha katladm, bu kez ok zor yrttm. Pencereyi atm, olanca gcmle frlattm.

Adeta beyaz kelebekler gibi bir saa bir sola uutu aylardr cebimde gezdirdiim prensesin resmi. Ardndan dolu dolu gzlerle bakarak, 'Elveda PAKZE SUDA' dedim.’’

Bugne kadar ok mektup aldm, ama ‘‘Beni En ok Duygulandranlar’’ sralamas yapmam gerekseydi bu ilk bee girerdi. Aslnda ‘‘lk sraya yerleirdi’’ diyeceim, ama yaadklar bir sr trajik olay bana yazm olanlarn, ‘‘Kadn en ok kendisine hayran olunmas duygulandrm’’ diye ayplamalarndan korkuyorum.

Adn yazmay unutmu olan sevgili hayranm ve okurum!

Beni hala grmek istiyorsan gel!

Ama Yeilam'a deil, kitelli'ye.

Pakize SUDA

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Suda Kaydrak
1 hale 1,449 10.02.2009 - 01:09:41
G?n: cember

RSS Basit Grnm Tarih : 16.06.2019 - 05:27:00
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net