IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
lk Lokantaya Gidiimiz, Ailemiz olmadan
superisi
mesaj 26.11.2010, 20:44:33
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,663
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

lemizde Cuma gnleri pazar kurulur. evre kylerden gelenler etraftaki lokantalarda karnlarn doyururlar. 2 kz arkadamla pazar toplanrken karnmz ackt. Pazar harlmz da ailelerimizden almz, bir ksmn dondurma, ikolata yiyerek harcamz.. Ama daha epeyce paramz var. Doktorun kz olan arkadam "Lokantaya gidelim, kfte yiyelim" dedi. Uyduk bu karara..3 kafadar Lokantaya girdik.. Tenha idi.. Herkes yemeini len yemi lokanta boalmt. Lokanta sahibine "3 kfte" dedik. Adam "bekleyeceksiniz ama" dedi. Biz de "bekleriz ki ne olacak" dedik. Adam lokantadan kt karda bulunan kasaba geti, kyma ald huh.gif Bizim de bekleyiimiz balad. Karnmz iyice ackmt. Masada bulunan sirke, ya ne varsa kaklara dkp yalamaya baladk. Byle byle her eyi yarladk. o kyma yoruldu, kfte haline getirildi, piti.. nmze 3-4 adet kfte geldi. Hemen bir rpda bitirdik. Hesab dedik.

Kfteleri yerken bir taraftan da utanyorduk. Tandk biri grp ailemize haber verecek diye ekiniyorduk. O evrede byle ufak yataki kzlarn kendi bana lokantada yemek yemesi sk rastlanmayan -hatta hi rastlanmayan- bir eydi.

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
Mrbom
mesaj 26.11.2010, 22:10:33
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

Bursa Yazcolu pasajnn yanndaki iskenderci biggrin.gif

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
alibaba
mesaj 04.12.2010, 02:02:15
leti #3

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,615
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

ilkokul 4. ya da 5. snf rencisiydim. bizim ilkokulun karsnda bir pideci vard. tek yumurtal kymal pide fiyatn cama yaptrlm bir kat zerine yazard. benim de aklma takld. evde yedimizden fark var m yok mu merak ettim. belli bir sre harlk biriktirip pideciye gittim. aslnda ekingen bir ocuktum ama merakm ekingenliime stin gelmi herhalde. girite frn, frnn nnde usta duruyor. ustann durduu yer zemin seviyesinin altnda. garson marson ne bilirim, ustaya tek yumurtal kymal pide istiyorum dedim. adam gleryzl birisiydi. sen ge bir masaya otur, biz getiririz dedi. ben de en yakn masaya oturdum. pideci iki katlydi. al katta sanrm 2 veya 3 kk masa, st katta ise 4-5 masa vard. masa dediysem yle ahm ahm bir ey deil. hele alt kattakilerde iki kii anca yemek yiyebilirdi.

neyse bizim pide geldi, iecek bir ey ister misin diye sordular. haydaaa bak onu dnememitim. yanmd asadece pideye yetecek kadar para var. yok istemem dedim. baka bir konuda anlatmtm. hani u renkli ince katlar vard ya, onlardan vard masada. ne ie yaryor acaba diye dnrken, peete yerine kullanldklarn grdm.

scak pideyi azm yana yana yedim. benim de iimde bir korku acaba gren olurmu diye. sanki ayp ya da yasak bir ey yapyormuum gibi. o gn ve yediim o kymal yumurtal pidenin tadn hi unutmadm. Bugn bile darda yemek zorunda kalrsam ilk tercihim pidedir.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 16.12.2010, 21:02:31
leti #4

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

yazd.vey annem evde yoktu,selimde kimbilir nerdeydi.
yani didemle evde yalnzdk,canmz skld aktkta didem ''hadi darda yemek yiyelim ''dedi.aslnda dars dedii bizim apartmann n tarafndaki kebab idi smile.gif sahibi selim abi isimli ok iyi bir insand.selim abi'nin ya genti ama uzun yllardr evli olduu halde ocuu olmamt. o yzden ocuklar ok severdi,birde lokantasn ikili yapmak istedii zaman bizim oturduumuz bloktan ilk imzay vey annem verdii iin bize kar sempatisi daha oktu.kalktk gittik,daha nce paket olarak alveriimiz olduu halde ilk defa lokantasna gidip yemek yiyeektik. gittik baheye kurulduk.bizden ta atlasn en fazla 4-5 ya byk bir ocua siparilerimizi verdik.ikier lahmacun birer ayran.daha ne olucakt zaten paramz evde hesaplamtk,ancak buna yetiyordu eldeki paramz smile.gif ama selim abi bize fazladan birde dondurma ikram etmiti smile.gif

--------------------

+Quote Post
ARUZKOLIK
mesaj 16.12.2010, 22:04:19
leti #5

Affan dedeye para saydm, Satt bana ocukluumu
Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,610
Katlm: 21.07.2007
Nereden: Dzce
ye No: 299
Ruh Halim:

Beinci snftaydm...O zamanlar Dzce, henz Bolu' ya bal bir ileydi. Ben parasz yatl okul snavlarna girecektim ve snav il merkezinde, yani Bolu' da idi. Snavdan sonra babam beni lokantaya gtrd. lk defa iskender kebab Bolu len Restoranda yemi oldum...

+Quote Post
Adore
mesaj 17.11.2011, 22:34:24
leti #6

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Galiba 13 14 yalarndaydm..
emberlita civarnda dolarken bir arkadama rastladm.
Birlikte dolatktan sonra "Hadi kfte yiyelim" dedi..
stmde para olmadn syleyince de "Ben smarlycam" diye steledi..

Gittiimiz yer u mehur Sultanahmet Kftecisi'ydi..
nce gsterilen yere oturduk..
Masa mermer kaplyd..
Tuzluk, krdanlk, karabiber, peete vs vard.
Garson "Buyrun ne arzu edersiniz?" diye sorunca arkadama uydum ve "Kfte piyaz" dedim.

Ne o kftenin tadn, ne de o gnk ambians unutamam rolleyes.gif
Kendimi farkl hissettiren bir tecrbeydi.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
sahaf
mesaj 18.11.2011, 08:14:44
leti #7

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,108
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Mahalleden kirpi hasan ile zeytinburnu bulvar caddesinde eskiden bulunan bir lokantaya girip ''abi kuru fasulye ka para'' diye sormu, ardndan alnan cevaptan sonra cebimizde olan paray kontrol edip girmi ve kuru fasulye yemitik biggrin.gif

Bu ise ailecek olan,

Ailecek yenikap kumkap sahili cvarnda bi yere gidip oturup kfte piyaz falan yediimi hatrlyorum nk masada balkta vard ve ben bal sevmiyordum kkken, ilgintir imdi en favori yemeimdir. Kalabalk olma ihtimalimiz kuvvetle muhtemeldir, 5, 6 kiiydik gibi sanki yle hatrlyor gibiyim. Daymda vard bira imiti. Garsonun koturup durmas, bize hizmet etmesi ise olduka houma gitmi, kendimi ve bizimkileri olduka nemli kiiler sanm ve gururlanmtm smile.gif .

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 21.03.2019 - 01:17:48
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net