IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

4 Sayfa V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Hayvan Deyip De Geme
superisi
mesaj 23.11.2010, 22:17:45
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,669
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Bana ait deildi ama evet kedimiz oldu. Teyzemler kedileri ok severlerdi. Apartman dairesinde oturduklar iin bulduklar kedilere bakamaz bize getirirlerdi.

En kk kuzen bir gn kmrlkte kapkara, yavru bir kedi bulmu. Eve getirip ykadnda kedinin bembeyaz olduunu grm. Hi bir leke, renk yok.. kar beyaz.. Bize getirdi.

Adn "Panda" koyduk. ok gzel ve akll bir erkek kediydi. Anneannemin evi baheli ve tek katl olduu iin zorlanmadan baktk. O da bize abucak alt. Yemeklerimizin artklaryla besleniyordu. Ne yediysek artk.. Taze fasulye, bulgur..

Bir gn Panda fare yakalam, oynuyordu. Ben fareyi yemesin diye elinden almaya altm. Ama brakmad.. akn akn bana bakyordu. allklarn arasna saklanyordu. Ablam bana Panda'nn et yemesi gerektiini ve farenin onun iin dner gibi olduunu anlatmaya alyordu. Ama gz gre gre fareyi yedirmek istemiyor, kk kk ta atyordum Panda'ya.. Yedi mi bilmiyorum ama fareyi alp aalklarn arasna kat.

Bahemizdeki kiraz aalarna trmannca "Pandaa ikolata kaymak burada burada" arksn syleyince onu ardm anlar hemen kucama trmanrd.

Tatil bitince Denizli'ye gitmek iin stasyon'a giderdik. O da bizi uurlamak iin gelirdi. Bir defasnda treni bekleyen bir iftten erkek olan Panda'ya bir tekme savurdu. Panda raylarn tesine kadar utu. Ac iinde miyavlayarak eve kat. Biz alayarak adama "Niye yaptn?" dediimizde adam " Ne bileyim sahipli olduunu" dedi. O an adam dvmek istedim. angry.gif

Panda evdeki yemek artklaryla besleniyordu ama komularn civcivlerine hi zarar vermemiti. Yine de komularmz Panda'y zehirlemi olacaklar ki bir gn ba dne dne can ekierek ld. Durmadan kafa st taklalar atyordu. Arkadalarmzdan birisinin kedisi de byle hastalanm biskvi yedirdiinde iyilemi. Hemen ocuk aklyla kedi diline benzer biskvilerden aldk yedirmeye altk. Byle tm gn uratk. Sabah kalktmzda Panda'nn ldn ve gmdklerini rendik.

Memlekete gittiimizde Panda'nn dibinde gml olduu ayn kkten km ift am aacn ziyaret eder, dua okuruz.

1-2 sene sonra bahemizde bembeyaz kediler dolamaya balad. Biliyorduk ki bu beyaz kediler Panda'nn ocuklar torunlaryd.

2. olarak teyzemler "Karmen" isimli bir kedi getirdiler. Bu kediye teyzemler bakt iin anslyd. Devaml cier ve etlerle besleniyordu. Buna ramen komularn civcivlerine dadanmt. Zehirlediler ld.

Bir de abimin kedisi vard. Onu da ablam anlatsn laugh.gif

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
superisi
mesaj 24.12.2010, 16:42:45
leti #2

Grup Simge

Ruh Halim:

stanbul'a abimin yanna geldim. Cihangir'de ok gzel bir evi vard. Eve geldim bir baktm kedisi var abimin. Kz arkada kediyi abime brakm Amerika'ya gitmi. Kediye de abim bakmak zorunda kalm. Kedi diyorum nk abim "Kedi" diye aryor, o da geliyor laugh.gif

Kedi irice gzel bir tekirdi. nce paalarm koklad uzun uzun.. Abim "Seni tanmaya alyor "dedi. Kedi holanmad benden. Ne zaman koltua otursam kedi ile gz gze geliyorum ve panter kesilmi zerime atlar vaziyette grp koltuktan kalkamadan kedi yzme doru frlyor. Evde dura dura ilgisizlikten byle oyunlar gelitirmi kendisine yazk sad.gif

Kediyi uyumadan nce koridora karyorduk. Kapy da hzlca kapatyorduk. nk kedi ne zaman kapy ak bulsa vnnn diye kayarak ieri girmeye alyordu. Baarl olamaynca kouyor kouyor kapya zplayp trnaklarn cama srterek trrrr diye aa kayyordu.

Bir sabah yzmde ac ile uyandm. Baktm kedi bamda yzme trmklar atyor. Abim uyanm kap da ak kalm kedi ieri girmi. Ben barnca abim geldi. Szde kedi beni uyandryormu . Yzmdeki trmklar 1 hafta gemedi. sad.gif

Sonra ablam da geldi. Evde insan olunca kedi dzeldi. Abim gelene kadar kediyi besliyor, bakyor ve seviyorduk. Abim gelince Kedi yzmze bakmyordu. Hemen gazete okuyan abimin gazetelerinin zerine yatyor bize yapmad oyunlar, cilveleri abime yapyor, benim asl sahibim bu kii diyordu.

Kedi benden holanmamt ama kadife eofmanlarm ok sevmiti. Ne zaman otursam hemen kucama geliyor ve uyuyordu. Kalkmaya alnca mrrr diyip trmn bacama geiriyor acdan kalkamyordum sad.gif

Ama Kedi ile oynamak ok zevkliydi.. Ah bunu ablam daha gzel anlatrd rolleyes.gif Kedi koltuun altna saklanyor. Abimin kemerini koltuun altna doru sallyoruz. Kedi pembe burnunu karyor. Gzlerini gremiyoruz ama kemeri takip ediyor biliyoruz. Sonra birden srayp kemeri yakalyor. Ah hali o kadar komikti ki keke fotorafn ekebilseydik. Onun bu halini grmek iin saatlerde bu oyunu oynardk.

Sonra kendi kendine akmakla ok gzel oynard. Temizlik yaptmzda koltuun altndan onlarca akmak kard. Kedi'nin sonu zmt bizi diye hatrlyorum sad.gif

--------------------

+Quote Post
superisi
mesaj 24.12.2010, 20:10:11
leti #3

Grup Simge

Ruh Halim:

Ankara'daym. Bir snav iin form alacaz. Uzunca bir kuyruk var. Arkadamla dnml kuyrukta bekliyoruz.

Bu srada acktm. Bir bfeden dner ekmek aldm. Duvarn kenarndaki banka oturup yemeye baladm. Birden duvarn stnden kaplan yryyle irice bir kedinin bana doru geldiini farkettim. Kedi yrd, yrd bamn ucuna kadar geldi. Ben psm bekliyorum. Derken bir patisini omzuma koydu. Omzum patinin arlndan kt. Kedi sanki "Hey dostum dnerin hepsini sen mi yiyeceksin bize de yok mu" der gibi bir patisi omzumda bana bakyor. Bam eviremiyorum. evirsem bir ift gz, ince byklarla temas halinde olacam. Kedinin de kocaman, irice bir kafas var. Azn, dilerini dnemiyorum.

Hemen elimdeki ekmei usulca duvara braktm "Al ye, ben de doymutum ki zaten" dedim. Kedi dnere bakmad bile, dier ayaklar ile omuzuma kt. Bu arada ben kmldayamyorum. Kuyruktaki rencilerin hepsi halime glyorlar. Gencin birisi beni kurtarmak istedi. Kediyi ald omzumdan ama kedi trnaklarn kazama geirmi brakmyor. ocuk aslyor, kazam uzuyor ama kedi brakmyor.

En sonunda kediyi glkle ayrdlar benden. Ben de hemen kuyruktaki yerime getim. unsure.gif

--------------------

+Quote Post
superisi
mesaj 24.12.2010, 22:36:46
leti #4

Grup Simge

Ruh Halim:

Evimizde ok tavuk besledik. Civcivi olan tavua biz "Gurk tavuk" derdik. Bir gn bahede oynuyorum. Duvar ile evimizin arasnda 2 kiinin geebilecei kadar boluk var. Civcivlerin bir ksm duvarn dibinde. Anne tavuk ve civcivlerin az byk olanlar duvarn br tarafna gemiler. Ben tam yanlarndan geiyordum. Duvar geemeyen civcivler benden rkp civildemeye baladlar. Tam o srada Gurk tavuk "Gurk" diyerek kanatlarn am bir ekilde duvara kt. Oradan da zerime utu. Ben katm o arkamdan kovalad beni. Evin etrafnda ka tur attk bilmem. En sonunda annem geldi de "Kt" dedi tavua kurtuldum laugh.gif

Her eit hayvan kovalamtr beni. Kpek, kedi, tavuk, koyun, ko, hindi, kaz huh.gif

--------------------

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 24.12.2010, 22:58:44
leti #5

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

4 yada be yalarndaym.o zamanlar annem ve babam ayrlmam daha.
kymzdeyiz.gelir gelmez kendimi baheye atmm ama atmamlada bir horozun saldrsna uramm.doru ieri katm,biraz sonra bama gelenleri unutmu olmalym yine bahedeyim ama horoz beni unutmam smile.gif hatta pusuda beklemi bile olabilir.beni grmesiyle tepelemesi bir oldu,tabi yine alaya alaya ieri katm.ninem alamama dayanamad''keserim ben o horozu ''dedi.ben herhalde kesmenin tam manasn bilmiyor olucam ki''kes kes onu ''demiim.
demiim ama zavally kesildikten sonra grnede bu sefer feryat figan balamm alamaya,annemin anlatmasna baklrsa bir yandanda dvnyormuum ''horozumu ldrdler ''diye

--------------------

+Quote Post
alibaba
mesaj 24.12.2010, 23:02:33
leti #6

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,624
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

forumumuzda buna benzer bir balk var ama evcil hayvanlarla ilgili. buraya da evcil olup da bize ait olmayan hayvanlarla ilgili anlarmz yazalm.

byle bir horoz hikayesi benim de bamdan geti. amcamlarn ky evinin bahesindeki kmesin horozu. boyuna posuna bakmadan milletin stne atlyor. kannda dv horozluu var anlalan. btn ocuklar canndan bezdirmi. tamam kendi plnde tmesine kimse bir ey demiyor da bahede oynarken de kmesin yaknndan gesek bize doru kouyor. bahenin dier ucunda da tuvalet var. mecburen geeceiz. neyse ite byle acil bir ihtiyatan dolay geerken bizim horoz bana doru gelmeye balad. arkada kafamn tas att, salam bir tekme yaptrdm. top gibi frlad gitti, kendini toplar toplamaz tekrar bana doru hzland. ikinci bir tekmeyle dier tarafa gnderdim. sanrm horoz ilk defa byle bir muameleyle karlat iin hala ne olduunu anlamad. dt yerden kalkp tekrar tekrar geliyor. horoz deil bumerang mbarek. kancda oldu artk saymadm, horoz yatt yerden kalkamad. ald beni bir korku. eyvah amcamn horozu gitti dedim. yle biraz bekleyince bizim efe durumu kavram olacak ki kmes tarafna doru yan yan yrmeye balad. hayvanlarda igrsel renme diye bir ey var. o gereklemi meer.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
superisi
mesaj 24.12.2010, 23:12:37
leti #7

Grup Simge

Ruh Halim:

Bizim de bir horozumuz vard Alibaba'nn anlatt gibi laugh.gif Beki kpei gibi gelen geene saldryordu. Bahe kapsnda saa sola yryp kimseyi yoldan dahi geirmiyordu. Mahalleli, ocuklar "llallah" demilerdi. En son bir kamyonu geirmemeye alrken altnda kalm ezilmi. sad.gif

--------------------

+Quote Post
superisi
mesaj 24.12.2010, 23:39:49
leti #8

Grup Simge

Ruh Halim:

Bir tane de dedemin bandan geeni anlataym. Az nce anneme tekrar anlattrdm. " Bunu da m yazacaksn yoksa " dedi. laugh.gif

Dedem kkken saklamba oynuyormu. Eskiden Denizli'de ok deve varm. Ben tek tk grdm. te dedem deve srsnn arasna saklanm. Bu arada devenin birine yanllkla arpm. Deve dedemi kovalamaya balam. Dedem misafir evine saklanm. Kaps kkm deve ieri girememi. Dizlerinin zerine melip srnerek girmeye alm, stndeki ykten dolay girememi. Hani girse dedemi orada ldrecek sad.gif

Giremeyince kapnn nnde diz km. Dedemi arayan arkadalar, dedemin sesini duyup gelmiler. Durumu anlaynca devenin sahibine haber vermiler de g bela deveyi oradan uzaklatrmlar. Deve kini bu olsa gerek unsure.gif

--------------------

+Quote Post
superisi
mesaj 24.12.2010, 23:50:18
leti #9

Grup Simge

Ruh Halim:

Bizim ailede en hayvansever ortanca kuzendir. Fabrika'nn zincirli byk kpei bile onu grnce yavru bir kanie dner. 2-3 yandayken bir ylan da sevmi. "Cici dilan, cici dilan" diye sesi geliyormu. Annemler bakm ne grsnler! Bir tane ylan ban kaldrm bizim kuzen de ylann ban okuyor blink.gif ne korkun deil mi ama ylan zarar vermemi hi.

Byk kuzen de arlar severdi. Onlar hipnotize ettiini sylerdi. Eline konan arlar bize tutturmaya alrd. Tabi biz hi elimize almadk unsure.gif

--------------------

+Quote Post
superisi
mesaj 25.12.2010, 00:03:12
leti #10

Grup Simge

Ruh Halim:

Sra kpeklere geldi laugh.gif

Evimizin oralarda sar gzel bir kpek dolamaya balad. Yava yava ninemin evini kendi evi belledi. Gelen geene havlyor. Biz annemlerden gizli beslemeye baladk. Ama ninem raz deil. Kpekcik gece sebze yeilliinin iinde uyuyormu. Ninem yeillikleri batryor, sebzelere zarar veriyor diye kzyor.

arya gidiyoruz bize elik ediyor. yle ki burnu bacaklarmza deiyor. O kadar yakndan takip ediyor bizi. Biz kpekten kayoruz, onu aldatp bir dkkana saklanyoruz. Tam kayboldu artk evi bulamaz diyoruz ki geldiimizde evde bizi bekliyor buluyoruz.

Ninem istemeyince enitem yolun kenarndaki bir diree iple balyor. Hayvanlar ok seven teyzem "yazk kpei iple balamlar" deyip zyor ipi bilmeden. Kpek yine evimizde ve ninemin ok sevdii ieklerinin, yeilliklerinin iinde.. En sonunda trene bindirmeye karar veriyorlar. stasyon efi ile konuuyorlar hatta "Biletini aldk" diye espri yapar enitem. Bir vagonun iine koyup balyorlar.. Gidi o gidi.. kediler gibi dnemedi geriye.. Enitem hala zlr "nasl yaptk" diye "niye ikna edemedik ninemi" diye zlr. Ama en ok kpekii iple baladmz vagona bir tas su, yiyecek brakmay niye akl edemedik diye zlrz sad.gif

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

4 Sayfa V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new Hayvanat Bahesi
18 GaLaCTiCa 5,986 25.09.2011 - 21:41:19
G?n: slope
No New Posts Hayvan Postundan Paspas
11 lifelines 4,782 10.06.2011 - 12:56:42
G?n: sahaf
No New Posts Hayvan Mezarl
Pet Sematary
3 linea 1,820 27.07.2009 - 16:18:24
G?n: alpino
No New Posts Hayvan Masallar
Leonardo Da Vinci'den Masallar
0 okseybilenkiz 1,407 18.03.2008 - 22:27:26
G?n: okseybilenkiz

RSS Basit Grnm Tarih : 16.06.2019 - 20:58:52
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net