IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Ak Tesadfleri Sever
RENK
mesaj 14.02.2011, 09:18:31
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 824
Katlm: 17.03.2008
Nereden: izmit
ye No: 2,505

Hafta sonu sinemada izledim '' Ak Tesadfleri Sever ''adl filmi...Barollerini Mehmet Gnsur ve Belim Erdoan paylayorlar...Altan Erkekli , Ayda Aksel de baarl oyunculuklarn bir kez daha sergiliyorlar...

Filmi anlatmayacam tabii,gidip grmek isteyen arkadalarm varsa sonuna kadar tavsiye ederim.Ben ok etkilendim ve ok beendim filmi...

Ama asl size anlatmak istediim ve bu film iin bir balk amamn sebebi filmde 80'li yllara ait bir ok ey bulacaksnz...

Mesela PNOKYO Bisiklet ve desenli duvar katlar desem?

Filme gitmi / giden olursa bu balk altnda bulualm , ne dersiniz?

--------------------
Ah ne kahraman ne cesur ne gzel ocuklardk
Her yeni gn mitle nasl kucaklardk
Ah kaldrmlar biliyor bi devir muhteemdik
Gz gneinden hznl ilk yazdan endik
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
GaLaCTiCa
mesaj 14.02.2011, 11:52:37
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,566
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

ki hafta nce ben de izledim filmi. Filme girerken seksenlerden esintiler tadn bilmiyordum. Filmde seksenlerin izlerini grmek gzel bir srpriz oldu ve haliyle mutlu etti. Sevgili Renk'in syleyeceklerine ek olarak ben de grundig teyip ve turbo sakzlar ilave edeyim. smile.gif Filmi izlediim seansta seksenler ruhunu tayan insanlarla izleyememek en ktsyd. dry.gif Film esnasnda koca salonda tepki veren ben dahil iki kii vard. Bu filmleri izlerken kel alaka insanlarla olmaktan hi holanmyorum. wacko.gif Filmi ben de beendim. Gzel bir senaryo. Dnemin gzel canlandrlmas filmin en gzel yanlarndan biri. Proje tasarmn yapan byk ihtimal bizim yalarda biri. Belim Erdoan ile Mehmet Gnsurun oyunculuk iin biraz daha pimeleri gerekiyor gibi. Rollerine tam snamam buldum. Tabi bu benim grm. Altan Erkekli ve Ayda Aksel sevgili Rengin de syledii gibi baarl oyunculuklarn konuturmular. Filmi izlerken ocukluunuz da gznzn nnden geiyor. Her eye ramen filmde seksenler geleri ieriyor. Sadece bunun iin bile izlenir. smile.gif

--------------------

+Quote Post
RENK
mesaj 14.02.2011, 12:00:19
leti #3

Grup Simge

leti: 824
Katlm: 17.03.2008
Nereden: izmit
ye No: 2,505

Yalar 17 -18 olan kzlardan oluan bir grup vard bizim nmzde ...filmin sonunda hngr angr aladlar ama Pinokyo Bisikleti grnce , Turbo sakz deyince ve '' Ele Gne Kar Yapayalnz'' alarken birey hissetmediler pek tabii... sad.gif

--------------------
Ah ne kahraman ne cesur ne gzel ocuklardk
Her yeni gn mitle nasl kucaklardk
Ah kaldrmlar biliyor bi devir muhteemdik
Gz gneinden hznl ilk yazdan endik

+Quote Post
mavi
mesaj 15.02.2011, 00:03:51
leti #4

Grup Simge

leti: 1,158
Katlm: 19.10.2007
Nereden: Izmir
ye No: 673
Ruh Halim:

Film: Ak Tesadfleri Sever
Ynetmen: mer Faruk Sorak

AL Kalbim Senin Olsun…

Mart Jonathan Livingston’unun yksn bilir misiniz ? Mart Jonathan’nn tek bir amac vard. O, daha yksee daha yksee uacak ve kalplam bir Mart modeli olmayacakt. Farkl teknikler deneyecek, yeni yerler grecek ve zgrlkler tadacakt. Ama iinde bulunduu toplum onu anlamad, en bata kendi ailesi tarafndan aforoz edildi. “Sen bir Martsn senin snrlarn belli bundan fazlasn yapamazsn” dendi ona hep. O, ise biliyordu ki snrlar yoktu ve uabilecei en yksek mesafeye uacak, yapabileceinin en iyisini yapacakt. Snrlar kii kendisi belirler bakalar onun nne engel koyamaz, ya da “sen sadece bunu yapabilirsin dierleri senin iin fazla” diyemezdi.
Yeni bir rota belirledi kendisine ve daha yksee daha yksee utu…O kadar ok yksee kt ve oradan aaya o kadar yksek bir hzla indi ki yaad hazzn keyfini kendisi bile dillendiremedi.

zgr ismi tesadfen seilmemi besbelli. Deniz ise zgr tamamlamak iin seilmi en gzel isim sanrm…Tpk Mart Jonhathan’nn o byk zgrlk duygusunu sonsuz bir denizin stnde gerekletirmesi gibi. Neden filmi Mart Jonhathan ile karlatrdma deinecek olursam: Film ierisinde yer yer bizlere Marty hatrlatr ve ierisinde anlatlan bir ykde Mart ile ba kurmamz salar. zgr karakteri kendi kanatlar ile umak isteyen Mart gibi fakat onu engelleyen ok nemli nedenler vardr. Umak ister oda ama kanad krk bir mart gibidir. Ona zgrlnn kanatlarn sevdii kadn verecektir…

Her ey bir resimle balar ve bu resim ile hayatlar ekillenmeye balar. Hatralar canlanr. En gzel anlardan en can yakc anlara kadar her ey gn yzne kmaya balar. Tabi bu arada ok ama ok ncelerde kalm ve neredeyse unutulmaya yz tutmu duygular yeniden ortaya kar. Bir gen adam ve bir gen kadn bir gn yeniden karlarlar ok ama ok uzak bir zaman diliminden gelerek gelecekte merhaba derler birbirlerine. Tesadf m? Yoksa olmas gereken mi gerekleecektir? Ayn yolu yrrsn onunla, ayn parkta oynarsn ve bir gn bir resim ektirirken ya da bisikletle giderken aniden karlarsn onunla… Ama sonra bir eyler olur ve ondan ve sevdiin birok eyden ayrlmak zorunda kalrsn ve artk o ve dier btn gzel anlar birden yok olmaya balar. Derken bir gn bir ey olur ve her ey sanki gemiten kopup tekrar sana geri gelmeye balar, ite o an anlarsn aslnda bir zamanlar neyi ne kadar ok sevdiini ve neyi ne kadar ok zlediini.

“ yle bir geer ki zaman” der gibi bizlere zaman yolculuu yaptrtan olduka naif bir film var karmzda. Ak filmlerine kar iimde ok byk bir nyarg olmasna karn bu film beni her adan tatmin etti ve bana istediim tad verdi.
Oyuncular gayet iyi idi. Sakin ve telasz bir oyunculuk vard tavrlarnda. Hasl iyi bir film var karmzda izleyin derim…

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post
mavi
mesaj 15.02.2011, 00:05:34
leti #5

Grup Simge

leti: 1,158
Katlm: 19.10.2007
Nereden: Izmir
ye No: 673
Ruh Halim:

Bende kk bir katkda bulunaym istedim...
Dilime dolanm Ele Gne KAr Yapayalnz arks filme girdim karma kt...bir glmseme bende wink.gif

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post
Adore
mesaj 10.02.2012, 23:47:53
leti #6

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Bu filmi sinemada izlemedim ama evde izlemek zorunda brakldm rolleyes.gif

Kzm "babam nostaljiyle ok ilgileniyor" zannyla bu filmin CD'sini alm ve "Hadi baba birlikte izleyeceiz" demiti..
Filmde eskilerden grntler varm, ok houma gidecekmi vs.

O gnlerin bu filmlerle canlandrlamayacan anlatmaya alsam da nafile..
O kadar zahmet etmi, dnm..
zlememek olmaz.

Film pek fena da deildi.
Tesadfleri ben de severim. rolleyes.gif

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 23.01.2019 - 11:04:09
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net