IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Kltrel oklama
Beeni 5 V

sahaf
mesaj 05.04.2011, 10:24:51
leti #1

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,102
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Daha ncede duyduum ama doruluuna tam emin olmadm bir hadisedir. Japonya'nn u an yaam olduu felaket ile e zamanda paylam olsamda yinede buyrun okuyunuz.

Dnemin Babakan Turgut zal zamannda gereklemi bir olay yle anlatlr:

Japon eitim uzmanlar gelmi ve lkemizin eitim sistemini incelemi, zal'n brokratlarnn da hazr bulunduu bir ortamda raporlarn sunmu ve sonu olarak unu sylemilerdi: “Sizin eitim sisteminizde milli ruh yok!” Turgut zal'n “Nasl?” sorusu zerine unu anlatmlard: “Biz Japonya'da okula balayacak ocuklarmza milli ruh oklamas yaparz. Onlar nce toplu halde hzl trenlere bindirir, dev fabrikalarmz, teknoloji merkezlerimizi gezdirir lkemizin gcn gsteririz. Sonra da bu yavrularmz alr Hiroima ve Nagazagi'ye gtrr, orada atom bombas atlan ve yllardr ot dahi bitmeyen alanlar gsterir deriz ki: Eer siz almaz, bilinlenmez ve az nce grdnz teknolojiye sahip olmak iin almazsanz sonunuz byle olur.”

Brokratlardan biri atlr: “Ama bizim Hiroima'mz yok ki!”

Japon uzmann cevab tokat gibidir:
“Sizin anakkale'niz on Hiroima eder!”

bence kltr oklamas iin illa hiroima ile anakkale gerekmiyor
yamurun bolca yad bir gn istanbul'un sular altnda kalan semtlerini gezdirsinler yeterde artar bile smile.gif

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
Candy
mesaj 05.04.2011, 13:38:13
leti #2

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,557
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Sahaf balk ok gzel.smile.gif

Kltrel ok kendi kltrnden ayrlarak baka bir kltrle karlaan insanlarn yaadklar uyumsuzluk sreci olarak tanmlanabilir.

Japonlarn eitim sisteminde kullandklar milli ruh oku ise pek ok lkenin belki de model olarak almas gereken ok farkl ve etkileyici bir dinamik.

Dnyorum da biz byle bir sistemi kendimize uyarlamaya alsaydk ankakkale'nin karsna acaba neyi koyardk?

Hem benim gzel lkemin fedakar halk alkndr her trl oka.Bizler hergn yeni skandal ve yeni oklara uyanrz birlik ve beraberlik iinde.Artk fazlaca kanksamayan bnyelerimiz okun ilk tesiriyle ilkin biraz sylenir,ardndan hemen unutur sonra da sradaki ok iin gvdemizi siper ederiz.

Bizi oklar ve dahi skandallar sarsmaz efendim!

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
ember
mesaj 06.04.2011, 08:32:14
leti #3

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Biz bykleri sarsmaz ama ocuklar artlandrp sarsabiliriz.. Ulu nderimizin dedii gibi umut genliktedir.. Bizim zamanmzda varolmayan sigara ve zararlar bilinci, evre duyarll bilinci gibi olgular imdiki genlerde ve ocuklarda var.. nk onlar ilkokuldan hatta anaokulundan bu konularda yetitirilmeye ve eitilmeye balandlar.. ocuklar bir hamur, nasl ekillendirirseniz o olurlar.. Kltrel oklamann ve bu bilincin verilmesinin ok gerekli ve doru bir yol olduuna inanyorum.. Keke byle bir hamle Atatrk ilkeleri dorultusunda anakkale ve Kurtulu savalar anlatlarak balatlsa..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
mavi
mesaj 10.04.2011, 10:07:01
leti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,158
Katlm: 19.10.2007
Nereden: Izmir
ye No: 673
Ruh Halim:

Kltr oklamas gzel balk sahaf. Cndy ninde dedii gibi. rgtsel Davarn dersim iin gzel bir rnek aryordum kltr oku iin verdiin rnek ok gzel ve arpc izninle snavmda kullanmak istiyorum. Bu millet ne oklar grd ve bnyesine kabul etti yenilerinden Allah korusun diyorum...

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 23.01.2019 - 11:43:17
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net