IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Sobal Evde Byyen ocuk
alikusu
mesaj 14.09.2011, 10:43:35
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Sobal Evde Byyen ocuk,

Sobann borusunda bulunan amar kurutma tellerine asl olan okul nlnn kurumasn beklemi, ocuktur...

Sobal Evde Byyen ocuk,

K sabahlar bazen mekten yataktan kmay istemeyen,
soba kokusunu seven ,
stnde kaynayan aydanln sesini seven,
stndeki kestanenin mandalina elma kabuklarnn kokusunu seven,
bahede karda oynadktan sonra stne ellerini tutup stmay seven,
sobal odadan teki odalarn soukluu nedeniyle kmakistemeyen,
kmr kokusu, odun kokusu, al rp trts, ate grlemesi nedir bilen, ocuktur...
bydkten sonra kaloriferli veya kombili bir evde bile "oturma odas"nn kapsn kapayan, rahatsz bir insandr...
lerleyen yllarda kestaneye baylan ama ocukluundan hatrlad tad bulamayan bir byk insan olacaktr...
Sobann zerine kolonya dkerek alev denemesi yapm, ocuktur...
Elbiselerinin bir kesi kurutulurken yanmtr...
Bydnde yazn bile yorgan kullanmadan uyuyamama alkanlna ve her mevsim ak kaplar kapama hastalna sahip olacak ocuktur...

Gizli gizli sobann arkasna pastel boya dedirip boyann eriyerek soyut sanat eserlerine dnmesini izleyen, koku farkedilip kendisine mdahale edilene kadar bunu deiik renklerle yapmaya devam eden ocuktur...
Nohutun leblebiye dnn soba stnde grm, ocuktur...
Yn oraplarn sobaya dayayarak ayaklarn stmstr bu ocuk....
Geceleyin atesin krmz ve sar renklerinin dansn evin tavannda seyreden, ocuktur...
Elinin kolunun bir kenarnda muhtemelen nasl olduunu hatrlayamad yank izleri olan, ocuktur...
Sobann kenarna psp dakikalarca snan sonra kosarak aynaya bakan ve kpkrmz yanaklar grnce kendini beenen bundan zevk alan, ocuktur...
Annesi evde yokken soba snmesin diye sobaya tahta kmr tamay grev bilmi, ocuktur...
Gece lambasnn sg yerine sobann alevlerine bakarak uyuyan cocuktur...
Soba ttnce trsm, ocuktur...
Sobann stne mantar koyup tuzlayp sonra afiyetle yiyen, ocuktur...
Sobann onunde mavi legen icinde banyo yapms ,cocuktur...
Muhakkak bir kere evi havaya ucurma macerasini yasams, cocuktur...
Sobann scakln ne kaloriferle ne de doalgazla snan evde bulabilmi, ocuktur...
nlk yakaln kuma mendilini bilumum ufak tefek malzemeyi soba borusuna yaptrmak suretiyle tlemi olan, ocuktur...
Scack odada radyo dinlemeyi...
Sevdikleriyle zaman geirmeyi...
Annesinin rd kaza o scaklkta yinede giymeyi...
zelliklede hasta olmay ok iyi bilen, ocuktur...

...alntdr...

sobal evde byypde bunlar yaamamak mmknm, sobann yannda ml ml uyuyan bir kediyi seyretmek, soba banda ekirdek itleyip byklerin sohbetlerini hikayelerini dinlemek, radyoda arkas yarn takip etmek, elektrikler kesilince sobann ile aydnlanmak, darda lapa lapa kar yaarken sobann stnde kuruyan amarlarn neminde buhar yapan camlara resimler izmek, kardelerle ,kuzenlerle soba ba muhabbetleri yapmak ...imdiki ocuklar duygu fukaras olarak byyorlar, onlarnda evleri scack ama yrekleri buz gibi sad.gif

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
sahaf
mesaj 14.09.2011, 10:56:19
leti #2

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,111
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

QUOTE(alikusu @ 14.09.2011, 10:43:35) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

[b]
Sobal Evde Byyen ocuk,
b]

sobal evde byypde bunlar yaamamak mmknm, sobann yannda ml ml uyuyan bir kediyi seyretmek, soba banda ekirdek itleyip byklerin sohbetlerini hikayelerini dinlemek, radyoda arkas yarn takip etmek, elektrikler kesilince sobann ile aydnlanmak, darda lapa lapa kar yaarken sobann stnde kuruyan amarlarn neminde buhar yapan camlara resimler izmek, kardelerle ,kuzenlerle soba ba muhabbetleri yapmak ...imdiki ocuklar duygu fukaras olarak byyorlar, onlarnda evleri scack ama yrekleri buz gibi sad.gif

Ltfen aralar koyup byle yazlar ile gelme sevgili alkuu. Belli bir yaa gelen ve sobal evde byyen bizlerin damarlarnn zonklamasna neden oluyorsun. Benim bildiim alkuu mahallenin yerinde duramayan kpr kpr, en akrak bir sakinidir smile.gif

aka aka.. Soba gibi scak ve anlarla i ie dopdolu huzur veren bir yaz. Teekkrler.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
alikusu
mesaj 14.09.2011, 11:28:47
leti #3

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

sevgili sahaf her ne kadar paylamlarmla olmasada gzm ve yreimle hep buradaydm, ve bugn tesadfen karlatm bu yaz beni benden ald , boazmda bir dmlenme ve gzlerim yanarak okudum ...
mazisinin kymetini bilen ve ona sahip kan siz sevgili dostlarmnda bu gzel yaznn deerini bileceklerini dndmden sca scana paylaverdim ve sanrm iyi ettim smile.gif

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
portakal
mesaj 14.09.2011, 11:28:49
leti #4

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,192
Katlm: 26.10.2007
Nereden: Thundera
ye No: 774
Ruh Halim:

benim gibi bi buz adam bile u yaznn scaklyla duygu patlamas yaad..

bizim sobada da frn vard. Validem patatesleri 3e filan blp o frna srerdi tepsi ile. KARTOPU derdik adna..
imdi de yapyoruz son sistem frnlarda ama maalesef o tat yok.

--------------------
orda kal!

+Quote Post
Candy
mesaj 14.09.2011, 11:44:32
leti #5

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,585
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Benim de nostalji kemin en deerli ssdr "soba".Adn anmak bile iimin snmasna yetiyor.Hatta daha da ileri giderek ellerimin ucu mosmor bir ekilde eve dnm ve aniden sobann scayla karlanca szm szm szlayan parmaklarmn acsn hissettim u an.Dnce gc ile herey mmkn demek. smile.gif

O sobann scayla scack ryalara daldm pervasz gnlerime srkledin beni alkuum,teekkr ederim. smile.gif

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
ntetik73
mesaj 01.12.2011, 12:20:44
leti #6

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,010
Katlm: 20.12.2008
Nereden: Denizli
ye No: 4,255
Ruh Halim:

Aklma gelen bi eyi hemen paylamak istedim.Kk bir derece vard evde.(muhtemelen ayakkab ekecei, fras, ayna lemesinde bulunan dereceydi.) Kar yamt.Soba grl grl yanyordu.Ben dereceyi alp bi kara batryordum sonra alp sobann dibine yanatryordum.Houma gidiyordu,derecedeki scaklk fark. 3-4 denemden sonra tabi derece elimde patlad biggrin.gif Benim oyun bitmiti.

--------------------
Beni Tanmla Cmleler inde Kullan,,,,,,,

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Evde Ada Hazrlamak
11 linea 5,638 24.04.2013 - 09:12:23
G?n: sahaf
No New Posts Evde Doumgn Partisi Vermek
4 ember 2,184 23.11.2011 - 20:27:26
G?n: slope
No New Posts Evden karken Koridorun In Ak Brakmak
5 RENK 2,258 10.11.2011 - 13:17:58
G?n: sahaf
No New Posts Evde Yaplan Baklavalar
13 linea 4,758 02.08.2011 - 07:41:23
G?n: loreyeno

RSS Basit Grnm Tarih : 16.06.2019 - 04:53:40
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net