IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Bir Zamanlar Anadolu'da, Nuri Bilge Ceylan Filmi
PROTOSS
mesaj 13.10.2011, 12:19:15
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,189
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

Geenlerde Nuri Bilge Ceylan'n Bir Zamanlar Anadolu'da filmini seyretme imkan buldum. Olduka beendim. Daha nce de televizyondan Uzak filmini seyretmitim.

Bir Zamanlar Anadolu'da filmi Cannes'da Grand Prix dln almt yaz ba gibi. Bu sene de hem Amerikada Oscar dllerinde yaracak lkemiz adna hem de Asya Oscarlar da denilen Asya-Pasifik Film dllerinde lkemizi temsil edecekmi. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Ben NBCnin filmlerini fransz filmlerine benzetiyorum. Kimileri skc olabiliyor ama kimileri de insann aklnda yer ediyor. Filmi seyrettikten sonra uzun bir sre kimi sahneleri insan unutamyor; kimi repliklerin, kimi davranlarn farkna daha sonra varyor. Bunlar bir ok amerikan filminde grmek mmkn deil. Salam bir senaryo, pahal bir prodksiyon ve salam bir ynetmen olursa ancak insann aklnda yer edinen sahneler oluyor. O bakmdan NBC nin filmlerini olduka baarl buluyorum. Geri iki filmini seyredebildim. Bu bile yeterli olabiliyor.

Sinema sanat da bu olsa gerek. Yani seyredilen filmin etkisinde kalmak, akln srekli megul olmas ve kimi kk ayrntlara vay be diyebilmek. Hatta ve hatta filmi seyrettikten sonra kimi yorumlar okuyup, dinledikten sonra hi grlmemi, farkna varlmam sahnelere hayret etmek film sanatn insana retiyor.

Bir Zamanlar Anadolu'da da byle bir film kanmca. Nuri Bilge Ceylan'a baarlar diliyorum.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
sahaf
mesaj 13.10.2011, 13:45:42
leti #2

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,108
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Filmi izlemedim ilerleyen yllarda vcd veya dvd si geerse elime izlerim. Bilge Ceylan'n en son sinemada Maymun adl filmini izlemitim. Filmde beni en ok cezbeden taraf filmin batan sona Yedikule semtinde ekilmesi olmutu.

Nuri Bilge Ceylan kendi filmleri ile dalga geen ahan'a yani Recep vedik'e, bu son filminde geen ''len adam sahnesi'' ile fena halde selam gnderdi diyorlar. Hayrl gieler dilerim film iin. tm salonlarda 100 000 ila 150 000 izleyici saysna ularsa bravo derim, aksi taktirde demem.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
mavi
mesaj 29.10.2011, 00:42:42
leti #3

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,158
Katlm: 19.10.2007
Nereden: Izmir
ye No: 673
Ruh Halim:

Bir Zamanlar Aanadoluda Nuri Bilge Ceylann en ok diyalog olan filmi, sanrm bu haliylede ahan beye bir gnderme yapyor.

Film ok gzel, ok beendim. Karakterler ve kendilerini sorgulay ok gzel ilenmi. Film uzun bir yazy hakediyor in bir gn byle bir yazy kaleme alabilirm.

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post
Mrbom
mesaj 29.10.2011, 01:07:20
leti #4

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

Bama geleceini bile bile 3 Maymun filmini izlemitim,bu filmi izlemedim ama aa yukar tahmin edebiliyorum...Baarlar...

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 21.03.2019 - 02:05:25
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net