IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Hayatnzdaki Krlma Noktalar
superisi
mesaj 03.11.2011, 02:50:58
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,669
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Zamanda yolculuk filmlerinde krlma noktalar vardr. Barol oyuncusu bu ana gidip bir eyleri deitirmeyi ister. Ben izlediim bu filmler yznden hep dnrm zamanda geriye gitsem hangi ana dnmeyi isterdim diye.. Neleri deitirip , nasl bir hayatm olurdu diye merak ederim.

yle bir imkanm olsa tabi ki ocukluuma dnmeyi isterdim ama belirli bir tarih olacak ise; lk aklma gelen Ankara'ya ilk geldiim gnn ncesinde otobsle yaptm gece yolculuuna dnmeyi isterdim. Ortaokuldan beri beraber oturduum ve niversitede de ayn oday paylaacam arkadamla beraber otobsle kayt yaptrmak iin Ankara'ya geliyorduk. ok mutlu olduumu hatrlyorum. Yanmzda annelerimiz de vard. Mola verdik ve sabah kahvalts iin sraya girdik. Hi yapmam bir bardak st aldm. anta tamaya alk olmadm iin omzumdaki anta kayd ve st olduu gibi arkadamn annesinin yeni eteine dktm. Kadncaz ok zld ve Ankara'da o lekeli siyah etek ile dolamak zorunda kald. te ben nedense onca gn ve tarih varken o geceye dnmek isterim ve st yerine her zaman olduu gibi ay alrdm. Ankara'daki ilk gnme de gzel bir balang yapardm.

Sonra ie baladm ilk gne dnmeyi isterdim. lk kez tantm ve tokalatm insanlarn aslnda nasl insanlar olduunu bilerek yeni iime balamak isterdim. Daha nce nemsemediim ama sonradan ok iyi arkadam olacak olan insanlara da ilk gnden scak bir "merhaba" derdim.

Bir de kuzenlerle 8-9 kii babamn arabasna doluup Antalya'ya gittiimiz o gne dnmeyi isterdim. Abimin kucanda radyoda alan gzel paralar eliinde en akrak giderken imdi lsem gam yemem diye dnmtm.

Baka zel tarihler de var tabi ki.. O tarihe dnsem yine ayn ekilde davranr mydm.. Yolumu deitirdiim an hayatmdan kacak insanlar tanmamay gze alabilir miydim bilmiyorum.

Zamanda geriye dnmeyi baarabilseydim. Mutlaka bir ka eyi hatrlar ve keyi dnerdim ama biliyorum. Mesela dnya kupasn hangi lkenin kazanacan mutlaka hatrlardm. Sonra dayanamaz dnyann dengelerinin deieceine dair aklamalarda, ngrlerde bulunur ve belki de casuslukla sulanr ve akl hastanesine kapatlrdm kimbilir tongue.gif

yle ite bazen zamanda geriye dndm hissediyorum sanki bana 2. bir ans verilmi gibi birden kendime geliyorum ve bundan sonra daha dnceli ve iyi birisi olacam diyorum. Hala bir eyleri deitirmek iin zamanm var diyorum.. Sanki..

Pekii..Sizin krlma noktalarnz hangi tarihler?

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
Adore
mesaj 03.11.2011, 03:10:42
leti #2

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Bu kadar detayl yazamayacam ama gen yata aramzdan ayrlan sevgili babamla geirdiim yllara dnmeyi ok isterdim..

Yl olarak favorim 1975-1980 aras rolleyes.gif
Sanrm en mutlu olduum yllard..

25-30 yalar arasnda yaptm hatalar dnmek bile istemiyorum, o yllarda krdm bir dzine insann gnln almak ne kadar da zor olurdu kimbilir.

Fazla zele giremeyeceim ama 3 kiinin gnahn aldm itiraf ediyorum.
zellikle bir tanesine ok zalimce davranmtm ve onun iin hala zlmekteyim.
Beni affet Aysel sad.gif

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
Adore
mesaj 31.10.2012, 22:15:25
leti #3

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Hayat srekli bir ders veriyor insana.
Bir sredir 2004'e dnmeyi istiyorum.
Yakn gemie baktmda, en huzurlu yl olarak 2004' gryorum.
O yl hastanede yatmtm..
Morga ok yakn bir odaya yatrmlard.
Uyandmda, sabaha kadar ml ml uyuduumu sylemiti hemire.

Bir sre sonra cenazesini almaya gelen aile fertlerinin ac haykrlaryla babaa kaldm.
len, ben de olabilirdim..
Alayanlar ise aile yaknlarm olabilirdi.

Dnyorum imdi..
yle demitim iimden..
"Ne kadar mutlu olup glmsesen de, bir gn alatacaksn seni sevenleri"

Sonrasnda kendime daha iyi bakmaya zen gsterdim..
Gamsz ve tasasz olmaya altm.
Belki hl yle olmaya alyorum.
Oysa yl 2004 deil..
Her gn, yolun sonuna bir adm daha yaklayorum rolleyes.gif

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 16.06.2019 - 21:15:10
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net