IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
80'li Yllar Grenler Neden ansldr?
alphaville
mesaj 09.12.2011, 05:53:28
leti #1

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 392
Katlm: 28.08.2007
Nereden: ege
ye No: 462
Ruh Halim:

Aslnda anslmyz yoksa ansszmyz.imdi kuakla baktnda imdikler acaba 30 yl sonra byle bir teknoloji altnda yazp izebilecekler mi.Ya da paylaacak neleri olacak merak ediyorum.Mziksel anlamda yok,sinema olarakta yok baka alanlarda yine yok,okul yllaryla ilgili paylaacak yine birey yok.Yani imdi 80'lere dnp baktnda ne iptidai yaamz diyorsun ya da imdiki kuako yllar iin ne biim yllarm diyor.Ama 80'lerde bir eye ulamak zormu her anlamda imdilerde herey elinin altnda bu da bu sihiri kaybettiryor,sakzlarda ki kartmalardan bile oyun yaratan bir 80'ler,imdiki kuak ne yaratyor acaba,ne oyunlar varne de sakzlar.. imdiki zamandan keyif almadmzn cevabda 80'leri srekli aramamz olmak.Hep dnp 80'lere bakacaz.Byle bir aralkta zellikle o on yllk kuak sanki bir daha yakalanmayacakm gibi.Tpk halley'in geii gibi.ok zel yllar.O yzden ben kendimi ansl hissediyorum.yiki grmm geirmiim.

--------------------
bydke kaybolan masumiyet..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
superisi
mesaj 09.12.2011, 09:34:39
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,663
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Kara imek baladnda saati ve gn belliydi zaten sokaklar boalrd. Daha gzeli annelerimizle oturur seyrederdik dizileri, izgi filmleri.. Sabah kalktmzda okulda herkes tek bir Trk filminden bahsederdi. Uyuyup kalanlar kardna hayflanrd. nk ballandra ballandra tm gn sadece o filmi konuurduk.

1 hafta en heyecanl yerinde kalan diziyi merakla beklerdik. Gerekten heyecanl bir yerinde kalrd. Tm bir hafta neler olabileceine dair senaryolar retirdik arkadalarmzla.

Senede 1 kere alnrd yeni bir ey. Kyafet, oyuncak ne olursa. Sabah zor ederdik yeni kyafetimizi giyebilmek iin.. Sokaklar, tarlalar, tepeler yaam alanmzd. Gece hava kararana kadar tm mahalleyi, evre kyleri kefe kardk da Annelerimiz korkmazd nerede kald bu diye smile.gif ve daha neler neler...

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
cicos82
mesaj 09.12.2011, 10:15:45
leti #3

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 147
Katlm: 12.11.2011
Nereden: bursa
ye No: 89,157
Ruh Halim:

ahh ahh 80 li yllar... tabiiki de ok anlyz.... bunun okadar ok nedeni var ki sabaha kadar anlatsak bitiremeyiz... Sizler ok gzel zetlemisiniz zaten... Ben ocukluunu 80'lerde ve 90 larn ortasna kadar olan blmde yaam biri olarak herzaman 80 leri tek geerim... keke o yllara geri dnebilme ansmz olsa... bak hznlendim imdi sabah sabah....sad.gif

--------------------

+Quote Post
sahaf
mesaj 09.12.2011, 10:32:49
leti #4

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,108
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

1970 leri de az bile olsa yakalam ve grm biri olarak derim ki: Hereyden nce 80'li yllar uzun metrajl bir film gibidir. Yani 90'l yllar gibi ksa metrajl srmemitir dolu doludur. 90 l yllarda herkes milenyuma yani 2000'e kitlenmiken, bizler 80'li yllarn her ann doya doya yaam, tadn karmzdr. 80'li yllar bir hayat gerei, bir yaam felsefesi olup kmtr bizler iin. yle ki bugn bile tadna doyamadmzdan hala anlatr dururuz 80'li yllar, etkisi hala srmektedir. akama kadar forumdayz mesela biggrin.gif . lla ans ile alakal bieylerden bahsetmek gerekiyorsa jenerasyonlara yansmas asndan en ansl olan bizdik wink.gif .

O gazeteymi, u kanalm gibi miler ve mlar olmakszn Gnaydn gazetesi okur, TRT seyrederdim varm kardeim bundan daha tesi ha varm?

Edit: En nemlisini unuttum yazmay. anneanne, dede ve anne ile baba vard.

Evet soru alabilirim. varm baka sorusu olan cool.gif

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
demeter
mesaj 09.12.2011, 13:43:01
leti #5

Grup Simge

leti: 756
Katlm: 09.11.2011
Nereden: EDRNE- STANBUL
ye No: 87,958
Ruh Halim:

TRT radyo 1'de seksenli yllar anlatan modern zamanlar adl bir program var. bu programda dinleyicilere seksenlerde yaadklarnz yazp anlatn diyorlar. sunucusu fusun nsal yapmcs bure bahahadr. program hafta ii 15:05 15.30 aras.
sizlerde seksenlerle ilgili anlarnz paylamak istiyorsanz elektronik posta adresi Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

+Quote Post
Mrbom
mesaj 09.12.2011, 15:02:44
leti #6

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

Aslnda 80'lerin genel anlamda bir zellii olduunu dnmyorum,durum tamamen ocukluk yada genlik zamanlaryla ilgili,birazda teknolojiyle...Mesela gnmz teknolojisi 80'lerde olsayd bu forumda ahh 60'lar diye i geirenler olurdu,yok 50'ler tongue.gif ...

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
Adore
mesaj 09.12.2011, 18:33:50
leti #7

Grup Simge

Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

80'lerde gnmzdeki gibi internet, cep telefonu gibi iletiim aralar yaygn deildi.

Ama yine de 70'lere oranla bir ok yenilik ieriyordu.

Kendi amdan deerlendirdiimde..

60, 70 ve 80'li yllardaki geliimi bizzat yaadm iin bir ok teknolojik rn hatmetmi oldum.

Bu adan baktnzda sahip olduklarmzn deerini daha fazla anlama ansna sahip olabiliyoruz.

Bu yllar gelip geerken benim amdan en olumsuz gelime insan ilikilerindeki slk olmutur.

nsaniyetin daha sk korunmas gerektiini israrla vurguluyorum.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
PROTOSS
mesaj 02.04.2012, 19:34:39
leti #8

Grup Simge

leti: 2,189
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

Seksenli yllar grenleri aslnda seksenleri ocukken grenler diye deerlendirmek daha doru geliyor bana. Seksenlerin en nemli zellii ne olur diye dnyorum. 68 kuann dnyada yava yava sz sahibi olmaya balad vakitler. Yaratclk n plana kyor. Farkl olmak, farkl grnmek 70li yllarn etkisiyle hz kazanm.

Tabi Trkiye biraz da dnyay geriden takip ediyor o da var. 24 Ocak kararlar ile Trkiye da alyor. Yani avrupann hem 70lerde yaadklarn hem de 80lerde birebir yaadklarn biz sanki 80ler iine sdrdmz iin ve bunu ocukken yaadmz iin daha bir gzel ve dolu dolu yaanm geliyor bana. 20 yl 10 ylda yaamak gibi. Bu da ocuk dnyamz zengin mi kld unutulmaz m kld nedir bilemiyorum.

yle ite.

+Quote Post
Adore
mesaj 03.04.2012, 01:28:24
leti #9

Grup Simge

Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

60 ve 70'ler yokluk yllaryd..
Biz de o yllarn ocuklar olarak, her eyi yoktan var etme becerisiyle bydk.
Gnmzde aklar da dahil olmak zere her ey yapay.

80'leri nemli klan ise, doallktan yapayla geiin henz balama arifesine tanklk etmesidir.
80'ler anlarn son duradr.

90'larda balayan ve hzla yaylan tm akmlar, kimi zaman gemii aalam, dalgasn gemitir.
Oysa insani boyutta deerlendirdiinizde, zellikle millennium sonras oluan digital dnya, duygu denilen insanlarn en nemli zelliini deersiz klmakta saknca grmemitir.

Bugn, 80'leri yaayanlar, daha sonraki yllardaki gelimeler ve bu gelimelerle yetien insanlar anlayp deerlendirebilmektedirler.
Tersten bakarsak, 2000'li yllarn genlii, byle bir donanma sahip deildir.

60 ve 70'lerin yokluk yllar olmas, insanlar tamamen doal bir yaama mahkum klmt.
80'ler, bugnn dnyasna alan kapdan ieri adm atlan yllard..

70'lerde, doktor reetesini eczacya verir, eczacnn reetedeki ilac retmesini beklerdiniz rolleyes.gif
Bugnlerde ise gen insanlarn depresyona girip Xanax itiini rahatlkla grebilirsiniz.

Eskiden yoktu, olanla yetinmesini biliyorduk..
imdi var ama, onunla ne yapacamz bilemiyoruz rolleyes.gif

Yunan harfleriyle rmuz yazmay kefeden genleri grdke..
Acaba diyorum..
2015'i grmeden lsem mi?

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
ember
mesaj 03.04.2012, 08:21:13
leti #10

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Aslnda 80'lerin genel anlamda bir zellii olduunu dnmyorum,durum tamamen ocukluk yada genlik zamanlaryla ilgili,birazda teknolojiyle...Mesela gnmz teknolojisi 80'lerde olsayd bu forumda ahh 60'lar diye i geirenler olurdu,yok 50'ler tongue.gif ...

Buna tamamen katlyorum.. Benim ocukluum 70'lerde ve benim iin 70'ler, 80'lerden daha zel ve gzeldir.. 80'ler gen kzlk dnemime rastlar, belki o yllardaki hay huy iinde ben o senelerin deerini pek anlayamadm..
Ama bir ey var ki onu hi bir zaman yadsyamam; 80'ler mzikleri enfestir.. Hi bir dnemde bu kadar gzel ve ok yerli-yabanc parann hit olduu grlmemitir.. Mzikte inanlmaz bir bolluk dnemiydi..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new Neden Tercihimiz Anlarm.Net?
86 ember 27,121 08.04.2016 - 01:02:23
G?n: hazan
No New Posts Neden Salarn Beyazlam Arkada
6 alikusu 2,250 22.08.2011 - 23:04:49
G?n: loreyeno
No New Posts Neden irkin Amerikal
0 superisi 1,092 13.04.2011 - 13:01:43
G?n: superisi
No New Posts Neden Uymadnz?
0 superisi 1,088 04.04.2011 - 10:15:41
G?n: superisi

RSS Basit Grnm Tarih : 22.03.2019 - 17:06:43
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net