IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Devekuu Kabare Yeniden
Beeni 5 V

T.R.T
mesaj 04.01.2012, 18:59:27
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 590
Katlm: 10.12.2007
Nereden: stanbul / Bakrky
ye No: 1,439
Ruh Halim:

Zeki Alasya ve Metin Akpnar uzun yllar sonra yeniden birlikte sahneye kacak.
nl komedyenler Metin Akpnar ve Zeki Alasya yeniden 'Devekuu Kabare' iin bir araya geliyor.

Bu kez 'Devekuu Devekuu' ismini kullanacak ikili ay iinde yeni oyunlaryla grcye kacak. Oyun stanbul Kongre Merkezi'nde oynanacak.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Trkiye Radyo ve Televizyon Kurumu Sunar.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
one of the 80's
mesaj 04.01.2012, 22:45:44
leti #2

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 178
Katlm: 24.12.2011
Nereden: stanbul
ye No: 103,448

Yl 1988 sanrm annem, babam ve benim ailece birlikte ilk kez gittiimiz tiyatronun sahnesi gzmde canland imdi haberi okuyunca. Beyolu Fita'ta Deliler oyunuydu, annem ve babamn kabanlarn sahneyi gremediim iin boyumu ykseltmek iin kullandklarn hatrlyorum. Ne yazk ki bu rahatlk oyunun sonuna doru benim uyumama neden olmutu sanrm, oyundan karken babamn syledii sz hi unutmam: O kadar kahkaya ramen uyumay nasl becerebildin, demiti. biggrin.gif

Sonunda birlikte yeniden tiyatro yapmaya karar verdiler, saolsunlar, gzel bir dn olsun, eski gnlerdeki gibi keyifli olsun, baarlarn bu yeni dnemin koullarnn etkilememesini dilerim.

--------------------
Umut, uyankken grlen ryadr.

+Quote Post
sahaf
mesaj 05.01.2012, 10:16:14
leti #3

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,108
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

te bu iyi bir haber. Yeniden bir araya gelecek olmalar ise daha iyi bir haber tabii ki.
Merak ettiim hususlarda var elbette. Mesela ekip nasl olacak? Oyunlarn nemli bir ksmn yazan Haldun Taner hayatta deil. Hayatta olan isimler iinde en nemlisi Kandemir Konduk da yeniden bu ekipte olup yeni oyunlar yazacakm? Eski oyunlarnn bazlarndan da biraz oynasalar sper olur kanmca, belli olmaz bi bakarsn oynarlarda. Belki sorularmn cevab haberin olduu linkte mevcutdur ama haberi okuyamyorum i yerinin gvenlik filtresine taklyor nk. Ve esas merak ettiim performanslarndan birey kaybettilermi acaba. Bunuda oynadklarnda greceiz.

Bugn ounu ezbere bildiimiz, adeta bamllk yapan eski veya yeni esprilerini merak ve heyacan iinde bekliyoruz efendim smile.gif .

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
Candy
mesaj 05.01.2012, 15:56:54
leti #4

Grup Simge

leti: 3,570
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Yllar, yllar sonra muhteem ikili yeniden arz- endam edecekler. Biraz bugnn nabzn tutarak birazda o dnemlerin sosuyla harmanlanarak gzel bir lezzet kacaktr ortaya, sanatlarmz tecrbeli ve kaliteli. Hayal krkl yaatmayacaklardr buna eminim.

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
T.R.T
mesaj 12.02.2012, 04:29:08
leti #5

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 590
Katlm: 10.12.2007
Nereden: stanbul / Bakrky
ye No: 1,439
Ruh Halim:

ESKDEN TAVANDIK KAPLUMBAA OLDUK

Zeki Alasya ve Metin Akpnar, 20 yl aradan sonra “Devekuu Kabare” projesi iin bir araya geldi. Efsane ikili, nisan ayndan itibaren yeniden seyirci karsnda olacak.

20 YIL SONRA BR ARADALAR

LK kez 1965 ylnda Ulvi Uras Tiyatrosu’nda birlikte sahneye kan ve bir dnem hem tiyatro hem de sinema dnyasnda frtna gibi esen Zeki Alasya-Metin Akpnar ikilisi, “Devekuu Kabare” projesiyle yeniden bir araya geldi. 20 yl aradan sonra tiyatro sahnesinde buluan ikili, nceki gn projeyi tantmak iin basn mensuplarnn karsndayd. “Devekuu Kabare” iin “Milletin senelerdir heyecanla bekledii bir olayd bu” diyen Zeki Alasya, heyecann u szlerle dile getirdi: “Byk bir efsaneyi snava sokuyoruz, o yzden ok heyecanlyz.” Metin Akpnar da “Kabare tiyatrosu ok dinamik bir itir. ok hzl olmak zorundasnz. Biz o dnem tavandk, imdi kaplumbaayz. Her eyi kaplumbaa hznda yapmaya alacaz” dedi.

BORCA FAZ LYOR!

Zeki Alasya, Metin Akpnar’la neden bu kadar uzun sre ayr kaldklar sorusuna “Ayrlk diye bir ey yok. 2002 ylnda ‘Rus Gelin’de oynamtk, geen sene de birlikte i yaptk. ddia edildii gibi bir araya gelmeyen insanlar deiliz” yantn verdi. “nsanlar kolay baramyorlar tabii” diyen ve toplant boyunca esprili aklamalar yapan Metin Akpnar ise “irket duruyor, ortaz, kazanlm mterek haklarmz var, bana borcu var daha” diye konutu. Yllar nce Alasya’nn kendisine 150 milyar borcu olduu iddiasyla gndeme gelen Akpnar, konu hakkndaki soruya da esprili bir yant verdi: “Ohoo, eskidendi o. Faiz iliyor!”

Nisanda balyor

“Dn, Bugn, Yarn” balyla sahnelenecek “Devekuu Kabare”nin 23 Nisan’da seyirci karsna kmas planlanyor. Kadroda Zeki Alasya ve Metin Akpnar’n yan sra Tark Pabuuolu ve Atilla Pakdemir de yer alacak. Eski oyunlar da sahneye tayacak olan ekibin yeni oyunlarn ise pek Altner yazacak.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Trkiye Radyo ve Televizyon Kurumu Sunar.

+Quote Post
ember
mesaj 12.02.2012, 13:09:57
leti #6

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

nallah eski tad alabiliriz.. Bir ey yllar sonra yeniden tekrarlandnda ben korkuyorum nk zaman am m, hayata bak amz deitii iin mi bilmem ayn keyfi alamyoruz ounlukla.. Yllardr her ikisini de ayr yollarda ama yine ok severek izledik; dilerim birlikte oynarlarken de ayn derecede baarl olurlar.. Umutla bekliyorum..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
marginal
mesaj 12.02.2012, 14:29:02
leti #7

Grup Simge

leti: 170
Katlm: 21.09.2011
Nereden: Istanbul
ye No: 74,149

sevgili ember aynen katlyorum, bzen de keke olmasayd diyorum sonra, umarm ayn tad alabiliriz ama oyunculardan bile vefat eden varken

+Quote Post
Mrbom
mesaj 12.02.2012, 15:23:35
leti #8

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

Dn ikiliyle yaplan bir rportaj izledim,Metin Akpnar durmadan Zeki Alasya'ya laf sokuyordu...Ayrldklar gnllerde bile azndan tek laf alamamlard bu konular hakknda...Byk ihtimal bu teklif Zeki Alasya dan gelmitir...Bakalm hayrls,in eski tad yakalarlar...

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
Adore
mesaj 12.02.2012, 16:25:04
leti #9

Grup Simge

leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Baarl olup, beni yanltmalarn ne ok isterdim.
Umarm tutar..

Bu arada ben Zekiciyim.
Bence, Metin'den daha zeki, evik ve..

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
dilemma
mesaj 15.02.2012, 04:14:18
leti #10

Grup Simge

leti: 225
Katlm: 08.02.2008
ye No: 2,283

nallah eski tad alabiliriz.. Bir ey yllar sonra yeniden tekrarlandnda ben korkuyorum nk zaman am m, hayata bak amz deitii iin mi bilmem ayn keyfi alamyoruz ounlukla.. Yllardr her ikisini de ayr yollarda ama yine ok severek izledik; dilerim birlikte oynarlarken de ayn derecede baarl olurlar.. Umutla bekliyorum..

umutla bekliyorum haric hepsine katiliyorum cunku benim pek umudum yok :) ikisini birarada gormek keyifli olacakdir eminim, yalniz eski oyunlarina dokunmasinlar ne bilim yeni bir seyler cikarilsin, onlar o sekilde o donemde guzeldi, simdi tekrarlamak eskilerine de haksizlik gibi geliyor...

bu arada metin akpinar a haksizlik edilmesin cunku kendisi gercekten birakin zeki alasya yi turkiyede ki bir cok oyuncu ile kiyaslanamayacak kadar basarili, cok yonlu ve vizyon sahibi bir oyuncudur, ayrica entelektuel bir insan olmakla kalmayip musikisinasligi ilede kalbimizi feth etmisdir.

--------------------
ne adamlar sevdim zaten yoktular

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new Yeniden
24 Asphodel 7,425 10.09.2016 - 13:07:27
G?n: hazan
No New Posts Yeniden Domak
12 konuk yazar 3,775 26.07.2011 - 15:29:50
G?n: okseybilenkiz
Closed Yeniden Merhaba :)
19 ember 7,422 30.06.2010 - 20:55:20
G?n: okseybilenkiz
No New Posts Kabare
1972
0 alphaville 1,299 13.08.2009 - 14:04:05
G?n: alphaville
No New Posts Yeniden Domak
0 Mrbom 1,470 25.02.2008 - 02:56:50
G?n: mrbom

RSS Basit Grnm Tarih : 21.03.2019 - 18:21:13
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net