IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Eastman Kodak. Fotografn Dnya Devi de Gidiyor..., ocukluumuz, genliimiz iphonelara, megapiksellere kurban oldu.
oldkid
mesaj 19.01.2012, 23:01:47
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,244
Katlm: 25.07.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 318

Fotograf ve film malzemelerinin tam anlamyla dnya devi olan Kodak iflas bavurusunda bulunmu. Sar kutularn, sonradan kan gold filmlerini, 3-4 oscar gecesinde bir ald dlleri nasl unutabiliriz.

Hepsi bir yana, mazimizin byk ksm onunla belgelidir. Gemie bir snger daha ekildi...

Linki:

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
What we do in life, echoes in eternity...
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
PROTOSS
mesaj 20.01.2012, 00:35:25
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,194
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

Fotoram makinemin markas kodaktr. Dijitale gemeden nce de ailecek kullandmz fotoraf makinesi de kodak markadr. ok ardm akcas. Hani vardr ya baz firmalar vardr hi batmayacaklar varsaylr, Kodak da benim iin yleydi. zldm. Piyasa Fuji'ye kald sanrm. Oscar dl trenleri de yanlmyorsam tarihi kodak binasnda dzenleniyordu doru mu ?

Birilerinin satn alp kleceini tahmin ediyorum. Video kaset reten BASF firmas vard o da batmt, teknolojiye yenik dmt. Ama kodak yle mi ya. ocukluk efsanelerimiz firma da olsa tarih oluyorlar yava yava.

+Quote Post
sahaf
mesaj 20.01.2012, 10:42:08
leti #3

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,111
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Yapma ya sad.gif Kodak bizim en eski ocukluk ve delikanllk arkadalarmzdan biriydi yahu. Adalara giderdik yanmzdayd, Askere adam uurlarken yanmzdayd, mahallede bir kna olur, nian olur hep ben buradaym derdi. Yani hayatmzn her alannda her zaman vard. 36 pozluk makaralardan cebimize iki adet atar denizde yzerken arkadamza bol bol fotoraflatrdk kendimizi. yksek bi yerden atladmzda ''Olum balklama atlarken havada yakala beni'' derdik eken elemana.

Fotoraf makinamda Kodak markayd. 36 pozu bitirince motorunun sesini duyardk ve balard biten makaray geriye sarmaya, Bu biten filmi otomatik olarak geriye saran Kodak makinalar ok kullanlyd; nk filmi deitirirken makinann kapan atnda ekilen filmler yanabilirdi. Bu makina ile ekilen fotoraflarn yanma riski tamamen ortadan kalkyordu, biterdi ve geriye sarard. Neyse ite, 36 pozumuz biterdi filmi makinadan karr ve ardndan dier makaray takardk. Aldmz film 36 pozluk olmasna ramen bazen 37 poz kabiliyordu..

Sonrasnda ekilen filmleri tab iin taa sirkecilere gtrrdk byk bir heyecan iinde. Yolda giderken ara ara elimi cebe atar, o iki sar kutucuk cebimdemi diye sk sk kontrol ederdim, nk ok ok nemli fotoraflard bunlar ve dmanlarn eline gememeliydiler.. biggrin.gif Btn bu sre CIA ajan tadnda ve havasnda geer ve kendimi Ajan X sanrdm.

Hoakal Kodak seni unutmayacaz.

1989 ylna ait bu fotolar Bykada'da ve benim Kodak makina ile ekilmiti.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Devir Dergisi
2 okseybilenkiz 1,426 04.03.2012 - 12:22:36
G?n: Adore

RSS Basit Grnm Tarih : 16.06.2019 - 20:37:42
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net