IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

7 Sayfa V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Seksenler Dizisi, TRT 2012 Yapm 80li yllar anlatan nostalji dizisi
demeter
mesaj 24.01.2012, 00:33:12
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 756
Katlm: 09.11.2011
Nereden: EDRNE- STANBUL
ye No: 87,958
Ruh Halim:

seneryosu anlarm net'teki iletilerden faydanlarak yazlan seksenler dizisi 24 ocak 2012 sal akam saat 19:50'de balyor.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
PROTOSS
mesaj 24.01.2012, 21:42:28
leti #2

Grup Simge

leti: 2,189
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

Dizinin resmi sitesi bu arkadalar. Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

lk blmn seyrettim. Ben beendim sizi bilemiyorum ipirin bir dizi. Tandm oyuncular unlard.

Baba (Fehmi) : Rasim ztekin (sylemeye gerek yok bir stat)
Byk Oul (Ahmet): oray Uzun (lk defa bir dizide seyrediyorum)
Kk Oul (aatay): lker Ayrk (Bu oyuncu ok komiktir sevdiim bir oyuncudur)
Ortanca Kz (Nazl) : Yasemin onka (Harika bir oyuncudur kanmca)

Bir sr ayrnt var, zamanla konuuruz. Yalnz aklma bir ey takld. 1979 ylnda led li yryen klar var myd ? plak dkkannn vitrininde grdm de aklma takld.

Edit : Yanl grmm, yakndan ekimde siteden grdm. onlar renkli ampulm. smile.gif

+Quote Post
demeter
mesaj 24.01.2012, 22:14:58
leti #3

Grup Simge

Ruh Halim:

dizide televizyondaki haber sahneleri 1981 ylndan, ylba sahneleri 78/79 ylba programndan, dansz (nesrin topkap) sahneleri 1981/1982 ylba programndan alnm.

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 24.01.2012, 22:50:17
leti #4

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,568
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Anilarim.net'in yesi sevgili dostlarm,

Seksenler dizisini bende izledim. Seksenler dizisi anilarim.net'in ieriinden faydalanarak yaplmtr. Ve ne yazk ki bizlere danlmad gibi ufak da olsa teekkr bile edilmemitir. Onca yln birikimi anilarim.net'in tm emekleri, almalar alnmtr. Yapmc firma mintle grmelerimiz devam etmektedir. u ana dein ne yazk ki sitemiz iin olumlu bir gelime olmad. Yasal srete de neler yaplabilir inceliyoruz. Sizlerden imdilik isteim bu diziye destek olmamanzdr.

--------------------

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 24.01.2012, 23:24:57
leti #5

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

ben 80'ler dizisini izlemedim.
imdi siz burda konu amsnz o zaman merak ettim nette biraz bakndm.
grsellere baktm.ite o yllarda kullandmz lkemizde bulunan eyler(koltuktur-sobadr vs ) bir stdyoya doldurulmu.kyafetler ite ucundan biraz (imdinin modas deiliz ama 80'lerde deiliz dediler bana smile.gif ) dneme uydurulmu.
grsellikten bir defa snfta kald bu dizi benim gzmde.dnem dizisi ekmek yle eskileri toplaypta olmaz.mesala ayn ekilde yle bir gecer ki zaman diye bir dizi var.o dizide beni hi bir ekilde 1968-1970'lerde getiine inandramyor.halbuki btn eyalar zenilerek seilmi.ama olmam.hepsi bir arada bir uyumsuzluk sergilemi.ayn eyi 80'ler dizisinin grsel ksmndada hissettim.sa makyaj,giysi aksesuar olmam.
halbuki baz filmler tek bir ayrnt ile dnemi yakalayverir.ite dersin bu konu 1960ta geiyor ,ite dersin 1980'de geiyor.
mzikleri ard ardna dizmek ise garabet film ssz adam'dan sonra oldu ve malesef her yeni kan arknn albmnde eskilerden bir iki para dinlediimiz iin bir orjinalliide yok benim gzmde.
an itibari ilede bir fragmann izledim.bu dizi 80'lerden ok 1970'ler olmu gibi geldi bana tongue.gif

--------------------

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 24.01.2012, 23:39:03
leti #6

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,568
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Dizinin balangcndan beri takipteydik fragmanlarn yaynlanndan beri. Firmayla grmelerimizde sryordu dizinin bitimine kadar bekledik. Fakat u an geline nokta maalesef forumumuz iin iyi olmad. Dizi bitiminden sonra okda beenildiini gzlemleyince en azndan bir bilgi vereyim istedim. u sre iinde bizlere destek olarak en azndan dizi sayfalarnda destek olmayn. Tweeter ve facebook araclyla yardmlar, istekler isteniyor. imdilik bunu yapmayalm ve etrafmzda ki arkadalar da bilgilendirelim ltfen.

--------------------

+Quote Post
demeter
mesaj 24.01.2012, 23:50:50
leti #7

Grup Simge

Ruh Halim:

bildiiniz gibi daha nce muharrem katolu adl ahs sitemizdeki iletileri afedersiniz araklayak 60'lar bahane, 70'ler terhane, 80'ler ahane adl kitap yazmt.yapmc senarist birol gvende sitemizden yararlanarak seksenler adnda dizi ekiyor.

+Quote Post
PROTOSS
mesaj 25.01.2012, 00:02:34
leti #8

Grup Simge

leti: 2,189
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

QUOTE(GaLaCTiCa @ 24.01.2012, 23:39:03) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Dizinin balangcndan beri takipteydik fragmanlarn yaynlanndan beri. Firmayla grmelerimizde sryordu dizinin bitimine kadar bekledik. Fakat u an geline nokta maalesef forumumuz iin iyi olmad. Dizi bitiminden sonra okda beenildiini gzlemleyince en azndan bir bilgi vereyim istedim. u sre iinde bizlere destek olarak en azndan dizi sayfalarnda destek olmayn. Tweeter ve facebook araclyla yardmlar, istekler isteniyor. imdilik bunu yapmayalm ve etrafmzda ki arkadalar da bilgilendirelim ltfen.

Ben baka bir mesajda belirtmitim, dizi vastasyla buraya gelecek olan yabanc kiileri (yani dizinin seyircilerini) forumumuza ynlendirelim diye. Sonuta ben bu diziyi bu ama dorultusunda (yeni insanlarca tannma) bir frsat olarak gryorum.

Muharrem Katolunun yapt i alntyd, ki kitapta bu siteden birebir alntlar vard (sonuta yazl bir eser). Ancak bir dizideki uyarlamadan ne ekilde burdan alntlar yaptn ispatlayabiliriz o konuda phelerim var. phesiz yararlanmlardr. Bu konuda teekkr de etmeleri gerekir kanmca ama buna yanamyorsa da pek yapacak bir ey grnmyor.

Keke insanlar birbirlerine sayg duysa ve baarlarn paylasa.

Edit : dizinin sonunda ben de akcas teekkr edilecek mi site ismimiz geecek mi diye bekledim ama olmad. Salk olsun. zmeyelim tatl canmz wink.gif

+Quote Post
murat ile nazl
mesaj 25.01.2012, 09:59:36
leti #9

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 136
Katlm: 27.12.2011
Nereden: istanbul
ye No: 104,498
Ruh Halim:

ben diziyi izledim ama pek beenmedim.klasik ylba gecesi blm vard , gerekten klasik olmu.oray uzun harikayd.daha nce metin entrk'le braber bir dizide daha oynamt ayrca 'oray uzun yolda'isimli bi gezi proramda vard.mesajlardan birinde bir arkadamz ilk kez bir dizide oynuyor demiti,o yzden yazdm..rasim ztekin oray uzun dizinin art deerleri bence.ama dedim ya hikaye ok klasik oldu..80'ler daha baka bi bakla daha samimi ve o gnleri yaayan kiilerin gznden anlatlabilirdi..yani sadece ylba gecesi ve tombala muhabbeti mi var gzelim 80'lerde...

--------------------
80,lerin ocuu :)

+Quote Post
sahaf
mesaj 25.01.2012, 10:09:04
leti #10

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,108
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Diziyi bende seyretmedim. Her eyden nce ekilen bu dizinin gerek oyuncular biziz ve bizler yaadk o yllar. Onlar ne kadar yanstabilirler ekran banda olan insanlara bizim yaadklarmz bilmiyorum akas. Sadece burada yazdklarmz kendilerince kurgulayarak ekerler hepsi o kadar. Bu forumdan bihaber olan izleyicide ‘’aaa bak gryormusun bu da vard, bizde byle yapardk bizim zamanmzda’’ der durur anca ekran banda.

kinci bir vaka daha yaadmz kesin muhakkak ama ilkinde ne oldu? Hi. Adam yazd kitab ardndan bika bask yapt ve yolunu buldu. Bu ilk vaka yazl olan idi, imdi ki ise grsel olan. zlmekte ve sinir olmakta elbette haklsnz en azndan dizi bitiminde sitemizin ismini geerek kuru bir teekkr etseler bu bile kafi gelirdi muhakkak. Sonu olarak bu olay kitap olay gibi deil arkadalar kitap baka bu baka. Kitap olaynda su delilleri daha belirgin iken bu olayda daha farkl oluyor. Bir filmi bile defalarca ekerler bilirsiniz senaryo ile biraz oynayarak. Bizim burada yazdklarmz ile de biraz oynayp istedikleri gibi yaparlar adamlar.

Sonu olarak diziyi izleyen arkadalar daha ilk blmde buradan yararlandklarn yakaladlarsa bundan sonra ki blmlerde daha ook eylere rastlayacaz demektir. lerki blmlerde benim imento halk plajm'da karm acaba tongue.gif

Ne yapabiliriz? Bu bal biraz yukarlarda tutup, desteklediimiz internet sitelerinde olan tandklarmzn, Facebook ve Tweeter hesab olan arkadalarmzn bulunduklar ortamda bizim sitenin varlndan bahsetmelerini, ve yapmc firmay eletiri yamuruna tutmalar yaplabilecek en iyi ey olur kansndaym ama bu benim fikrim.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

7 Sayfa V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Seksenlerde renci Olmak
1 GaLaCTiCa 1,245 05.01.2013 - 21:54:09
G?n: cicos82
No new Seksenlerin en favori talo disco, Synthpop, Europop, Euro dance paralar...
19 80schild 7,399 16.10.2012 - 20:20:03
G?n: sahaf
No New Posts Seksenleri Sorgulamak
12 umuttt_80 4,631 07.09.2007 - 22:34:46
G?n: oguz123

RSS Basit Grnm Tarih : 22.03.2019 - 16:35:53
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net