IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Tek Kollu Judocu..., Acaba sanld kadar anssz mdr?
oldkid
mesaj 25.01.2012, 23:12:49
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,244
Katlm: 25.07.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 318

Seneler evvel dinlediimde ok houma giden bir hikaye, bunca zaman sonra mail kutuma dm. Sizlerle paylamak istedim...

10 yasndaki bir ocuun en byk hayali, gnn birinde ok iyi bir judocu olmaktr. Fakat talihsiz bir trafik kazas sonucu sol kolunu tamam ile kaybeder. Hem ocuk hem de ailesi yklr. Ailesi, Japonlarn en nl Judo hocalarndan birini ocuun dileini yerine getirmesi iin tutar. rencisini gren hoca ii kabul eder.

Hoca, ocua tek kolla yapabilecei yegane frlatma hareketini retir. Gece gndz ocukla beraber bu hareketi alrlar. Bir mddet sonra ocuk hareketi gayet iyi ve hzl bir ekilde yapmaya balar. ocuk bu hareketten sklr ve yeni hareketler renmek ister ancak hocas ona bu hareketi dnyada en hzl yapana dek almasn ve baka hareket retmeyeceini syler. Aylar sren almalarn sonunda ocuk bu hareketi yldrm hzyla yapmaya alr. Bunun zerine hoca ocua artk bir turnuvaya katlma zamannn geldiini syler. Tek kollu judocu, tek hareketle turnuvaya katlacaktr. ocuk buna itiraz ettike hocas "merak etme, sen sadece rendiin hareketi uygula, bu sana yetecektir" der.

1. tur, 2. tur derken ocuk turlar birer birer rahata geer. En nihayet finale gelir, tek hareket bilgisi ile finale kadar gelen ocuun finaldeki rakibi blgenin en iyi judocusudur. ocuk dev csseli rakibini grnce korkar. Hocas ocuu sakinletirir. "Evlat sen bu harekette dnyada teksin, kendi oyununu yap yeter."

ocuk rakibine kendi hareketini imek hzyla uygular, rakip kalktka ayn hareketi yineler. nanlr gibi deildir, ocuk tek kolla yapt tek hareket sayesinde ampiyon olmutur.

ocuk ok sevinmitir ve hocasna sorar. "Hocam inanamyorum, ben nasl oldu da ampiyon oldum?" Hocas sakin ifade ile yle cevaplar. "Bu zaferin iki srr var olum. Birincisi; judonun en g hareketlerinden birini ok iyi ve hzl olarak yapabilmendir. kincisi; bu harekete kar tek bir savunma vardr. O da hareketi yapann sol kolunu tutmak!"

Kssadan hisse: kendimizde eksiklik olarak grdmz konular, avantaja evirme ihtimalimiz de vardr. Yeter ki grmesini bilelim.

--------------------
What we do in life, echoes in eternity...
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Kollu ve Pedall Diki Makineleri
10 lifelines 4,247 30.06.2012 - 13:22:19
G?n: superisi
No New Posts Kolluklar
0 Adore 1,109 21.08.2011 - 19:15:24
G?n: loreyeno

RSS Basit Grnm Tarih : 16.06.2019 - 18:34:22
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net