IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Bir Gne Enerjisi Santral...
oldkid
mesaj 19.03.2012, 18:20:42
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,244
Katlm: 25.07.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 318

Akam biraz erken geldim eve. Dnya haberlerini okurken spanya'da alan yeni bir santralin bilgisini grdm. zellikleri ve temizlii ok ilgin. Tam bir 7/24. 30.000 haneyi destekliyor ve ylda 30.000 ton daha az CO2 ata sahip. Halen nkleer enerjiyi konutuumuz bir dnemde bu tip alternatiflerin de gndeme gelmesinde ve fizibilitesinde ciddi faydalar olduunu dnyorum.

Bir bakmanz neririm.

Haberin linki, ingilizce.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Pek de yeterli olmayan google tercmesi.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
What we do in life, echoes in eternity...
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
Adore
mesaj 19.03.2012, 19:07:33
leti #2

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Yenilenebilir enerji kaynaklar, tm dnyada yllardr kullanlyor..
Trkiye'nin eitli blgelerinde de benzer almalar var ancak henz ok yetersiz..
Yenilenebilir enerji kaynaklar konusunda devlet politikas ve siyasi irade gerekiyor.
Trkiye'de akarsu var, rzgar var, gne var ama.. laugh.gif
Biraz daha sabr..

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
PROTOSS
mesaj 24.03.2012, 00:35:10
leti #3

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,194
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

QUOTE(oldkid @ 19.03.2012, 18:20:42) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Akam biraz erken geldim eve. Dnya haberlerini okurken spanya'da alan yeni bir santralin bilgisini grdm. zellikleri ve temizlii ok ilgin. Tam bir 7/24. 30.000 haneyi destekliyor ve ylda 30.000 ton daha az CO2 ata sahip. Halen nkleer enerjiyi konutuumuz bir dnemde bu tip alternatiflerin de gndeme gelmesinde ve fizibilitesinde ciddi faydalar olduunu dnyorum.

Bir bakmanz neririm.

Bu santrali Nat Geoda seyretmitim o kadar yeni deil sanrm. Ya da bu ikincisi. Gne n toplayan panel farkl gzkt gzme. Neyse, bunun farkl ekilde modelleri deneniyor zaten. Bu 7/24 saat ilev gryor en nemli zellii bu. Enerji depolanrken tuzdan faydalanlyor. Yanl hatrlamyorsam gndz ar sda tuz eriyor ve sktrlyor. Gece olunca ise bu tuz tekrar bir ileme tabi tutulduunda s yayyor, snan su da jeneratr altryor. Pek kullanl bir yntem deil aslnda. Geceleri verim ok dk nk tuz ileme tabi tutulurken harcanan elektrik yine sizden harcand iin gndz ki gibi bir performans mmkn deil. Art bir sre sonra bu tuz eritme-zdrme sisteminin temizlenmesi ve bakmdan gemesi gerekiyor ki bu da byk bir masraf. Bunun biraz daha farkl olan amerikada mevcut ve gelitirilmeye allyor.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 27.06.2019 - 02:02:15
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net