IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Halen reniyoruz.
rainbowbrite
mesaj 03.04.2012, 14:38:58
leti #1

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 384
Katlm: 29.06.2011
Nereden: bi yer ite...
ye No: 58,055

geenlerde stya byklerimizin olduu bi yerdeydim.sevilesi eli plesi insanlar hepsi.Allah hepsine hayrl mr versin.onlarla gemilerine gittik birlikte.neler neler anlatyolard.ilerinde gemie dair zlemleri halen taptazeydi.hatta yaadklarn anlatrken,hepsinin gzleri dondurma yiyen ocuklar gibi prl prl ve bi o kadar masumdu.
baz ifadeleri aklmda tutmaya altm.sizlerle paylamak istedim.benim hayatmda ilk kez duyduum ifadelerdi.hatta aklamasn bile istedim onlardan.saolsunlar yaptlar.
bi teyzem 17 yalarnda yaadklarn anlatrken bir cmle syledi.cmle yleydi:''cami'nin ii dururken dnda namaz klnmaz''.ne demekti bu?ben,darda namaz klan oook kiiye tank olmutum!
aklama yleydi.eskiden gen kzlara talip olmak ncelikle akrabalara hakm.nasl bi haksa!!!o zamanlar teyzemi yabanc biri istemi ve days,bu ifadeyle kar km.ve tabi o da cami iinde klana verilmi:(uzun bi hikayesi vard.ama o kadar da ac.halen bu kadar iten alatyosa bi insan...birlikte alamak zm olsayd keke...
dier teyzem hi evlenmemiti.evlenmeme sebeplerini anlatrken kulland ifade ok deiikti.bunu da ilk kez duyuyodum.''eeee yavrum,genken sen bir eekliyi beenmezsin,yalannca da iki eekli seni beenmez!!!''
ne alaka diye dnrken,sordum hemen.eek niye ki???eskiden eein okluu bir ailede zenginlik gstergesiymi...
anlamtm...ho zaten anlamadan bi yere kmldamazdm ya!!!
Atalarmz...byklerimiz...yallarmz...
sizlerden rendiklerimizi asla unutmycaz...
yaatacaklarmz da olacak, yaattrmayacaklarmz da...
hayrl ve huzurlu mrler hepinize...
tm sevgimle...

--------------------
hayal bi admsa,gerek de o aslnda...admsz...tesiz...
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
PROTOSS
mesaj 03.04.2012, 16:23:23
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,184
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

Dn akamd sanrm kim milyoner olmak ister yarmasnda Smsk szcnn anlam soruldu. Ben ya ku ya kedi demitim. Ki ku kt. Bir ku trym smsk.

Kklkten beri kullandmz bir szcn anlamn bilmemek ok ilgin. Yani ben bu szc cmlenin geliinden anladm iin ne anlama geldiini hi aratrma gerei hissetmemitim. rendiim anlamla kullanrdm.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 23.01.2019 - 12:03:10
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net