IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
ocukluumuzdaki Hafta Sonlar, Hafta Sonu Elenceleri
arsuubosar
mesaj 07.04.2012, 16:09:39
leti #1

Grup Simge

Grup: ye
leti: 36
Katlm: 03.04.2012
Nereden: stanbul
ye No: 138,868
Ruh Halim:

Benim ocukluum skdarda geti hafta sonlar piknik sepetini alp emsi paaya piknie giderdik,istop yakartop oynardk bolbol isteyen denizde girerdi o zamanlar sahilde yol yoktu alabildiine toprak aklk mis gibi deniz hafta sonlarn iple ekerdim bu yzden imdilerde tek tatil gnm pazar oldugundan evde pineklemyle geiyo zaman sad.gif((((

--------------------
Eskiden her gn yaanacak bir ey vard,
Herkes kendi dn kurar,
Kendi hayatn oynard.
imdi, herkes
Youn,
... Yorgun
Ve
Tek bana...

Can DNDAR
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
PROTOSS
mesaj 07.04.2012, 16:50:39
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,184
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

Hafta sonlar ne yapardk ??? hmmmmm, cuma akamndan verilen devleri yapardm, yetimezse de cumartesi ya da pazar gecelerine brakrdm. Cumartesi gn genelde oyunla geerdi, ya da babamla pazara giderdik, pazar gnleri de ara sra dar kardk. Tabi bu leden sonra mmknd, nk sabahlar western filmi olurdu.

Hafta sonlar abuk geerdi. Pazar akamlarna dair ocukluumun en nemli ikonu her niyeyse pek Yolu belgeselidir. Halbuki bir ka ay devam etmiti ama pazar akam denildiinde hep aklma bu belgesel geliyor.

Bir de cumartesi saat 17den sonra m ne bir yerli genlik program olurdu, ona da meraklydm, imdi adn hatrlamyorum. Aslnda biraz da yapacaklarmz televizyonun yayn saati ekillendiriyordu yle deil mi ?

Hele hele cumartesileri gndz vakti bazen ocuk filmi yaynlanrd, bir de misafir geldiyse o gn of of of, yzmden den bin para olurdu. Dr dr edeceinize susup seyretsenize angry.gif

+Quote Post
demeter
mesaj 07.04.2012, 17:10:39
leti #3

Grup Simge

leti: 756
Katlm: 09.11.2011
Nereden: EDRNE- STANBUL
ye No: 87,958
Ruh Halim:

ocukken cuma aamlar dersimi yapar. cumartesi gn ticaret lisesinde retmenlik yapan komumuzun kzyla ders tekrar yapardk. daha sonra bakkala gidip tv rehberi (genellikle teleskop)veren bir gazete alrdm. akama ve yarn tv'de ne kacak diye bakardm. pazar gnleri arkadalarla mahallede oyun oynardk. ben yine bakkala gidip pazar eki ve magazi eki olan bir gazeteyi alp eve dnerdim. trnaklarm keser banyo yapar, tv'deki diziyi seyreder erkenden yatar sabahta okula giderdim. laugh.gif

+Quote Post
sahaf
mesaj 08.04.2012, 11:03:28
leti #4

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,104
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Valla genelde cumartesi gnleri sokaa kamak ile geerdi. Yaz aynda isek denize kaardk kesin, sabah kum iskelelerine balk tutmaya giderdik vb. Pazar gnleri ise malum krizler vard. voltran, pazar sinemas, pazar konseri, pazar banyosu, pazar pazar diye diye giderdi byle ite.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
cicos82
mesaj 08.04.2012, 13:36:19
leti #5

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 147
Katlm: 12.11.2011
Nereden: bursa
ye No: 89,157
Ruh Halim:

Bizim ailecek deimez bir kuralmz vard...Bursa'da yaadmz iin her cumartesi ailecek iskender yemee gidilirdi... Pazar gnleri de piknie..... smile.gif

--------------------

+Quote Post
superisi
mesaj 08.04.2012, 15:14:22
leti #6

Grup Simge

leti: 2,663
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Cumartesi sokakta, Pazar da evde geerdi. Sabahtan gzel bir izgifilm yok ise annem lene kadar uyumamza izin verirdi. Kahvaltdan sonra topumuzu alr, hoop sokaa.. Akam hava kararana kadar... Pazar gn banyo gn olduundan sokaa kp kirlenmemize izin vermezdi annem o yzden temiz kyafetimizi giymi, yzmz scak sudan kzarm, beyazlam ekilde televizyonun karsna geerdik. Gece de bekleyen devler yaplrd uyuyana kadar...

Misafiri ben de sevmezdim.. Gitmesini de sevmezdim. Biz misafirsek annemi drter dururdum gidelim gidelim diye.. Hele 1 haftadr beklediim sinema filmine denk gelmise misafirler ah ahh... Sesini de kstrrlard. Televizyonun dibine oturur, duymaya alrdm..

Haftasonlar televizyonda ok gzel programlar, filmler olurdu. Kara imek balaynca sokaklar boalrd. Bitince yine sokaa dklrdk.

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Hafta Sonu Gazetesi
11 sterna 4,432 29.12.2011 - 09:23:48
G?n: murat ile nazl
No New Posts Haftalk Ders Program
5 superisi 2,569 04.10.2011 - 10:07:56
G?n: GaLaCTiCa
No New Posts Hafta Dergisi
1 okseybilenkiz 1,533 13.02.2010 - 23:36:00
G?n: okseybilenkiz
No New Posts Haftalk Dergi Olarak Satlan Ansiklopediler
1 okseybilenkiz 1,264 17.08.2009 - 17:56:13
G?n: semavi
No New Posts Hafta Aras
0 okseybilenkiz 1,190 25.07.2009 - 22:17:38
G?n: okseybilenkiz

RSS Basit Grnm Tarih : 24.01.2019 - 09:34:02
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net