IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
ocukluumuzda Gittiimiz Tatil Yerleri
cicos82
mesaj 08.04.2012, 14:00:44
leti #1

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 147
Katlm: 12.11.2011
Nereden: bursa
ye No: 89,157
Ruh Halim:

Bende byle bir balk aaym dedim.... ocukluunuzda srekli gittiiniz bir tatil yeri var myd? Biz her yazmz Akay'da geirirdik mesela... Sabahn krnde kardk yola... 4-5 saat srerdi yol... Yinede gnee yakalanrdk... Araba hararet yapar, babam arabaya kfr basard... smile.gif
29 yama geldim, halen de Akay'a gidiyoruz... Gitmemi olan varsa iddetle tavsiye ederim...

--------------------

Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
superisi
mesaj 08.04.2012, 14:49:58
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,663
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Biz de yaklak 25 yldr Akbk'e gideriz her yaz.. Scakta yolculuk hi ekilmez.. Hele babam ve arabas yok ise yolculuk tam bir eziyete dnrd. En az 4 vasta deitirmek zorunda kalrdk giderken elimizdeki yklerle.. Yorulmu, susam ve ackm bir halde koca k kapal kalm evi temizlemek zorunda kalrdk. Neyse canm smile.gif sonra yorgunluu unutur hemen denize koardk.

Akbk, Ege'nin en gzel koylarndan biridir. Hele 25 sene nce balklarla beraber yzerdiniz.. imdi ki halini hi sormayn.. Tekneler, balk iftlikleri denizi kirletti. nceden dalgalar kyya vurup, temizleyebiliyordu kendini.. imdi nne kocaman beton yn yapmlar.. Sfrdan denize girebiliyorken imdi merdivenden iniyoruz.. Bak sinirlendim imdi mellow.gif

Babamn geliini tm sene heyecanla beklerdik. Yazn gelince babam bizi mutlaka bir tatil yerine gtrrd. Pamukkale'ye zaten yazn haftada bir olmasa da sk sk giderdik. Bazen de kuzenlerle arabaya doluur (Bir seferde 9-10 kii arabaya sdk diye hatrlyorum) Antalya, Efes, Kuadas, Meryemana.. gezerdik.. Ben genelde en nde abimin kucana otururdum.. Babam ofr koltuunda bana hep ayn trky syletirdi.. "Bahede bahe gezerim bahede boncuk dizerim. Alacaksan al beni ben ablamdan gzelim laugh.gif"

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
demeter
mesaj 08.04.2012, 22:09:00
leti #3

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 756
Katlm: 09.11.2011
Nereden: EDRNE- STANBUL
ye No: 87,958
Ruh Halim:

babam o yaz izinliyse annemin memleketi ordu nyeye giderdik orann kumu un gibi incedir ama denizi insan yutar. babam izinli deilse komularla eski otobslere binip her pazar edirne kean erikli orman kampna (saroz krfezi)giderdik orann kumu kabayd ama orann deniz suyu bol tuzlu yumuakt ve deniz kendi kendini temizliyor, bir benzeri japonyadaym. laugh.gif

+Quote Post
sahaf
mesaj 09.04.2012, 09:23:09
leti #4

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,108
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Ne tatili abi nerde tatil. Adam yani babam eve ekmek zor getiriyor tatile nasl gtrsn. Her sene ataky plajna giderdik babam ile. Bazende celaliye, silivri kumburgaz sahil eridi hattnda hafta sonu tatili yapardk hepsi o kadar. O zamanlar bu blgeye Topkap ve Merter'den kalkan 302 ler vard. Oturarak gidebilirdin ama dnte brak oturmay ayakta bile zor yer buluyordun.

imdilerde ise son yllarda akay (bat pansiyon) ve ava (olca pansiyon) arlkl ekonomik apart tatiller yapyoruz ite. Bu sene ufukta, edirne / enez grnyor bakalm. Olurda lotodan falan paray bulursam hayal adasna gidip tat'nn elini pmek, birde miami vce yapmak isterim.

Edit: Tat 2001 de lm sad.gif

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
Candy
mesaj 09.04.2012, 09:45:47
leti #5

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,570
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Hatrlayabildiim en eski tatil Kuadas tatilimizdi. Denizinin dalgasn ve o dalgalarn zerinden atlarken hisssettiim mutluluu anmsyorum..Bizimkiler uyurken kendi kendime sahile indiim ve doyasya elendiim arkasndan annemin beni bulamayp kk tokyolarmn izini srerek boulduumu dnp ldrd tatil. unsure.gif laugh.gif

Sonra Ayvalk ren tatili var..Akay'n hemen yanbandadr ren. Hani u kardeimin gznn tekini zehirli bir haeratin soktuu btn tatil boyunca korsanlar gibi tek gz gezdii, sonra bir aacn kovuuna yat iki kzla beraber girip 40-50 kiiyi heyecana sevkettii tatil. laugh.gif

Grdnz gibi tatil macarelarmz hep atraksiyonluydu, tatil dediin de biraz byle olmal ama deil mi? tongue.gif

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
arsuubosar
mesaj 09.04.2012, 10:21:14
leti #6

Grup Simge

Grup: ye
leti: 36
Katlm: 03.04.2012
Nereden: stanbul
ye No: 138,868
Ruh Halim:

benim ocukluumdaki tatil anlaymz bursada oturan babaannemi ziyaretti smile.gif butun kuzenler yazn bursada buluur 1 aya yakn kalrdk ya ortalalmamz yakn oldugu iin epey elenceli olurdu Kltr park gezilerimizi kaykla turlarmz zlemle hatrlyorum ..... tongue.gif

--------------------
Eskiden her gn yaanacak bir ey vard,
Herkes kendi dn kurar,
Kendi hayatn oynard.
imdi, herkes
Youn,
... Yorgun
Ve
Tek bana...

Can DNDAR

+Quote Post
ember
mesaj 09.04.2012, 10:59:20
leti #7

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 60
Ruh Halim:

Amcamn Erdek Tatlsu'da bir yaz kamp vard.. Babamlar 6 karde ve toplam 13 ocuk sahibiler.. Btn aile her yaz orda toplanrdk.. nanlmaz gzel tatillerim oldu orda.. Biz kkler iin salncaklar, tahterevalliler vard.. Btn gn kumda ve Erdek'in prl pr denizinde oynar, yzerdik.. Deniz o kadar temizdi ki o gnlerde, halamn den alyans hemen bulunmutu.. Bir keresinde kyafet yarmas dzenlenmiti kampta, babamn eofmanlarn giyip takma byk takan halam sahiden babam sanp ''babaa'' diye komutum.. Bir defasnda da msr tarlasndan msr toplarken boa saldrsna uramtk.. Halamlarn beni ellerimden tutup havalandrdn ve arkamza bakmadan katmz hatrlyorum..
Erdek'in tam bir sayfiye yeri olduu, henz kalabalklamad, denizine ve kumuna doyamadmz yllard..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Tatil... Kpeim... ve Ben :)
12 exclamation 5,242 28.08.2014 - 09:59:47
G?n: sahaf
No New Posts Tatil Kitaplar
11 hale 3,540 23.08.2013 - 16:23:29
G?n: Candy
No New Posts Tatil Bitti
0 saliha kovuk 930 17.08.2011 - 20:59:26
G?n: saliha kovuk
No New Posts Tatil Sinemas
Pazar Sinemas
6 simeli 2,601 26.07.2010 - 09:31:16
G?n: Pawnee
No New Posts Tatil Sabah
1 semavi 1,951 31.05.2008 - 20:11:07
G?n: lifelines

RSS Basit Grnm Tarih : 21.03.2019 - 23:58:34
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net