IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Dnerek Dnmek...Dnce..
rainbowbrite
mesaj 27.06.2012, 20:29:02
leti #1

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 384
Katlm: 29.06.2011
Nereden: bi yer ite...
ye No: 58,055

aslnda dncelerimiz biziz...kendimiz..benliimiz...zihnimiz..ruhumuzun yansmas...yaammz..bu dnce sayesinde srdrrz yaammz..srdrmek zorundayz kimbilir.dncemiz deitii anda hayatmz da deimitir.ya da tam tersi..hayatmz deimise dncemiz sebep olmutur buna..

Bi yerde okumutum...ok olmad.aklmda kalm ama..sizle paylacam imdi...diyodu ki ''dnyann en g eyi bakalarnn dnmeden sylediklerini dnerek syleyebilmek.''
bu ifadede neler neler yok ki..

dncelerin de dnemedii anlar olur zaman zaman..hereyi hereyiyle ok iyi dndn sanan dnceler vardr.hatasz dnce sanrlar kendilerini.aslnda kafas dolmu,iflas etmi dncelerdir bunlar...iflas ederken evresindeki dier dnceleri de ykar,yok etmeye alr..
rnek aryorumm.. nk u anda yapmya altm dnyann en g eyi...dnerek sylemeye alyorum...
bi insann ailesinde birisi,diyelim okk fena bi hastala sahip..ya da bi kayp olmu kt bi kazada..ya da bi afette kayplar olmu...ya da bunun gibi ite...yle ok kaza ve bela geliyo ki insanolunun bana...saylr m ki!!!
bi insann okk iyi dostlar,arkadalar veya sevdikleri var.gnn birinde bi dostu ''bi daha benimle konuursan senin ailenden birisi lsn feci bi kazada'''ya da benim ailemden birisi lsn ayn ekilde''derse...siz o insanla bi daha konuurmusunuz!!!
byle bi dnce 'dnmeden syledi' ite diye geitirilecek basit bi dnce gibi gelebilir mi insana!!
ya da hangi insan bylesi bi nefretle dolu olabilir ki !!
konumamak iin ,ya da dncelerimizi susturmak iin izlenilecek yol byle mi olmal!!!
eer dncelerimizden vazgemisek,dnmeden sylemekten de vazgemeliyiz..
ennn nemlisi uymayan hibir dncenin kafamz doldurmasna izin vermemeliyiz.
hatta susabilsek!!!
dncelerimizi sadece dncelerimiz dnse...
hatta hi bir ey dnmesek!!!
bilmesek!!!
duymasak!!!
grmesek!!!

--------------------
hayal bi admsa,gerek de o aslnda...admsz...tesiz...
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 16.06.2019 - 20:44:22
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net