IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
TRT Unutulmaz Filmler
raymond
mesaj 29.11.2014, 11:57:01
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,822
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Ktahya
ye No: 172

TRT, bir sre nce, klsiklemi 436 adet yabanc filmi TRT dublaj ya da orijinal dil seenekleriyle sata kard... Bu haberi almak beni epeyce bir heyecanlandrd iin kurumun web sayfasndaki konuya hzlca bir gz gezdirince sylemem gereken birka ey olduunu farkettim:
1) Hereyden nce TRT demek nostalji demek... Maziye ait pekok eyle birlikte akla gelen bir kurum TRT... Bu anlamda zellikle bu forumun yelerini heyecanlara gark edecek yle byk bir hazine var ki elinde... Bu hazineyi bir ekilde gn yzne karma fikri ok houma gitti, bu bakmdan ilgilileri tebrik ederim...
2) Lkin... Her bir film iin 25 TL.'lik cret bana gre epeyce fazla... nk kopyalama ve datma masraf artk gnmzde u teknolojik olanaklar varken kurum iin ok da sorun olmamal (bu cret belki de eldeki hazinenin deerinden kaynaklanyor denilebilir ksmen hakl olarak ama yine de ok)...
3) Listeye hzlca bir bak attm, yanldm, kardm noktalar mutlaka olabilir ama mesela ben bir "yi-Kt-irkin"i, "Casablanca"y ya da "Rzgr Gibi Geti"yi grmek isterdim... Yani liste daha doyurucu olmalyd...
Tbiri caizse "n inceleme" sonucu grdklerim bunlar...
Detaylar siz forum dostlaryla aabiliriz, tartabiliriz...
Dileim, TRT'nin filmlerle snrl kalmamas, dizi arivini de yakn bir gelecekte amas...

--------------------
Hey gidi gnler heeey !
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
F
mesaj 29.11.2014, 15:32:21
leti #2

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 626
Katlm: 21.12.2007
ye No: 1,604

Tarzan serisine ok sevindim. Bunlar daha ok doksanlardaki Atilla Dorsay'n sunduu Sinema Tarihinden Bir Yaprak, Sinema 100 Yanda, Sinema Bys ve Rekin Teksoy'un sunduu Sinema ve Edebiyat kuanda da yaynlanan filmler...

+Quote Post
F
mesaj 29.11.2014, 19:06:39
leti #3

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 626
Katlm: 21.12.2007
ye No: 1,604

Blbl ldrmek, Maymunlar Cehennemi, Harvey, Pal Soka ocuklar, Ben Hur da benim ilk aklma gelenler...

+Quote Post
dnyal
mesaj 01.12.2014, 12:55:24
leti #4

Grup Simge

Grup: ye
leti: 73
Katlm: 13.03.2011
ye No: 44,370

bende kk bir ekleme yapmak istiyorum. satlan filmlerde bir not var. telif haklarndan muaf filmler diyor.
yani hepimizin bekledii trt klasii filmleri satn almak u an iin imkansz. sadece listedeki filmleri satn alabiliriz. oda zaten yeterli bir liste deil.

Dizileri ve dier filmleri telif haklar yznden satabileceklerini zannetmiyorum

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 01.12.2014, 14:18:45
leti #5

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,566
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

bende kk bir ekleme yapmak istiyorum. satlan filmlerde bir not var. telif haklarndan muaf filmler diyor.
yani hepimizin bekledii trt klasii filmleri satn almak u an iin imkansz. sadece listedeki filmleri satn alabiliriz. oda zaten yeterli bir liste deil.

Dizileri ve dier filmleri telif haklar yznden satabileceklerini zannetmiyorum

Evet dnyal dostum nemli noktaya parmak basm. Bu filmleri TRT arivini tarayp telif haklarndan muaf olanlar sata kard. Listede olmasn arzu ettiimiz bir ok yabanc filmi telif nedeniyle satamyor. Geri yle bir gzellik yapabilir. Telifi sahiplerine deyip TRT dublajlaryla sata karabilir ama maliyeti karlayacak da yeterli talep yok sanyorum. Dier nemli konu maalesef devlet kurumu. Ve brokrasi arkn amak ok zor. wink.gif

Dier bir konu da TRT'nin telifi kendisine ait satta olan yapmlar var. Bunlar satarken dakika ve/veya saat zerinden satyor. Ve baz alnan para birimi de maalesef dolar. angry.gif Daha nceleri de yazmtm ara ara 80 ile 120 dolar gibi fiatlar vermilerdi. Bu fiatlar yapm tarihinin eskiliine gre artyor. wink.gif

--------------------

+Quote Post
Adore
mesaj 01.12.2014, 16:55:25
leti #6

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Trkiye Radyo Televizyon Kurumu bildiim kadaryla karlkl anlama yapt lkelerle film, dizi,belgesel ve zel programlarn paylamn yapyor.
Bu programlarn yaynland lkelerin Televizyonlarnda srpriz olabilecek bir ok film, dizi vs.'ye rastlamak mmkn.

rnek alkuu, Ak- Memn gibi

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
raymond
mesaj 01.12.2014, 21:30:19
leti #7

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,822
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Ktahya
ye No: 172

Hzlca bak atmann ve n inceleme yapmann olumsuz taraf ite byle nemli hususlar gzden karmak... Bu bakmdan detay yakalayp haberdar eden arkadalarma teekkr ederim... Fakat u durumda bile ikinci maddede sylediimde srar ediyorum... Devlet kurumunun bir piyasa aktr gibi tamamen ekonomik siklerle hareket etmemesi, grev tanmlamasna uygun ekilde toplumsal ilevlere de arlk vermesi gerek... Benim sunulan artlarla elde edebileceim film says birka taneden teye geemez... Bunu ekonomik g sahibi olup olmamakla ilgili sylemiyorum, Adam Smith'in yaklamna uygun olarak ekonomisini, btesini dnen bir birey kimliiyle ilikilendirerek ifade ediyorum... Byle dnenlerin, listeden kendileri iin en ne kanlar semek zorunda kalacaklarn ngrmek herhalde yanl olmaz... Gnl ister ki, bu gzide kurum, bu nemli projesini daha makul artlarla srdrsn... Bekleyip grmekten baka are yok...

--------------------
Hey gidi gnler heeey !

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 03.12.2014, 09:48:05
leti #8

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,566
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

QUOTE(raymond @ 01.12.2014, 22:30:19) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Fakat u durumda bile ikinci maddede sylediimde srar ediyorum... Devlet kurumunun bir piyasa aktr gibi tamamen ekonomik siklerle hareket etmemesi, grev tanmlamasna uygun ekilde toplumsal ilevlere de arlk vermesi gerek... Benim sunulan artlarla elde edebileceim film says birka taneden teye geemez... Bunu ekonomik g sahibi olup olmamakla ilgili sylemiyorum, Adam Smith'in yaklamna uygun olarak ekonomisini, btesini dnen bir birey kimliiyle ilikilendirerek ifade ediyorum... Byle dnenlerin, listeden kendileri iin en ne kanlar semek zorunda kalacaklarn ngrmek herhalde yanl olmaz... Gnl ister ki, bu gzide kurum, bu nemli projesini daha makul artlarla srdrsn... Bekleyip grmekten baka are yok...

Haklsn raymond dostum. TRT gibi devlet kurumu ii ticarete dkm. stelik ilanlarnda "halka malolmu filmler" cmle kullanmalarna karn. lk sat kardklarnda VHS ve VCD formatl olarak da sata karmlar fiat 12 YTL'mi. DVD 25 TL. Bu demek oluyor ki dijital ortama maliyeti 12 TL ile kurtaryor. O zaman DVD iin bu yksek mebla neden? 12 TL satla masraflarn karlyorsun belki ufak da kar var. O zaman DVD iin 25 TL cret ok fazla deil mi? stelik "Halka Malolmu Filmler" olarak sata sunuluyor. Anlamak ok zor. Dilerim geri adm atarlar. Zor ama umut ite...

--------------------

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new votes Anket: Unutulmaz Seri Filmler
60 alikusu 19,015 10.12.2016 - 18:30:12
G?n: nie
No New Posts Unutulmaz Dizilerin Unutulmaz Mzikleri
4 el_maquinista 2,811 08.12.2016 - 00:35:46
G?n: 80kua
No New Posts Unutulmaz Sahneler
3 Candy 1,837 18.02.2013 - 12:21:21
G?n: Candy
No New Posts Unutulmaz Malar
2 Mrbom 2,072 21.02.2009 - 22:13:48
G?n: oldkid
No New Posts Unutulmaz James Bond arklar
1 linea 1,680 25.12.2007 - 20:25:25
G?n: lifelines

RSS Basit Grnm Tarih : 23.01.2019 - 20:10:41
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net