IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
mza zerine, lk mzamz
hazan
mesaj 16.04.2017, 19:02:16
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,362
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Antalya
ye No: 13

Bu gn, malum tarihe not dlecek, nemli gnlerden bir tanesiydi. Vatanda olarak, hayrlara vesile olmas dileklerimle, ben de grevimi yerine getirdim. mzam atarken, grevlinin dikkatini ekmi olmal ki, bana mesleimi sordu.."Neden sordunuz?" dediim de, "Gzel bir imzanz var, dikkatimi ekti. Bazen, byle gzel, houma giden imzalara denk geldiim de sorarm. Genelde muhasebeci, mali mavir olduklarn sylerler". Glmsedim.."Bir zamanlar, muhasebecilik yaptm" diye cevapladm..
Biraz nce dnrken aklma takld, sahi ben ilk imzam ne zaman atmtm.. 18 yama gelene kadar, imza atma yetkim yoktu diye dnyorum. nk kanunen reit saylmyoruz.. Yalnz bir ekilde gerekli olmu olmalyd ki, 80 lerin sonlarna doru kendime bir imza bulup, benimseme derdine dtm hatrlyorum. Bol bol bir eyler iziktirip, bakyor "yok, bu gzel deil, ck bu houma gitmedi" gibilerinden kendi kendime tasalanyordum.. Etrafmdakilere de gsterip, fikirlerini alyordum..Nihayet, fikrine nem verdiim birisi (idi, ama kim di? yine anmsayamyorum.sad.gif ), olduka sade , olduka ksa bir denememi beenmi, "bu olsun, sade ve kibar" demiti..Benim ki, imza falan deilmi aslnda..Sadece iziktirme..nk asl imza, isimden oluurmu..Bunu daha sonralar renecektim (Annem isminin ba harfi ve soy ismini, babam ise hem isim hem soy ismini kullanarak atard halbuki).. Neyse, o imzay bir sre kullandm gerektii zamanlarda.. Sonra ise deitirdim. smimi tam olarak kullanmasam da, ismimin ve soy ismimin ba harflerini kullandm bir imzam kt ortaya.(Evliyken kullandm soy ismimin ba harfiydi.Deitirmedim.) O zamandan beri, ayn imzam kullanyorum ve zaman zaman byle, buna benzer sorularla karlayorum, imzamla ilgili...Bir ekilde dikkat ekiyor olmal, her ne kadar bana sradan gelse de..

Kendimi zorlayp dndke, reit olarak ilk imzam sanrm, yine bu gnk gibi bir halk oylamasnda, 87 ylnda yaplan referandum da kullanm olduuma karar verdim.. (Acaba, ncesinde niversiteye giri snavlar prosdrlerinde(formlarda v.s) de imza atmamz gerekmi miydi? Ya da, lise de snf, okul nbetisi olduumuz zamanlarda imza atmamz gerekiyor muydu, bir yerlere? sim yazmamz, yeterli miydi? Hi net deilim..

Peki sizler hatrlyor musunz? lk imza denemelerinizi ve ilk defa nerede kullandnz?

--------------------
Herey insanlar iin.. Grmek renmek iin, bazen zor da olsa..Herey insanlar iin.. Umut dourmak iin, hayatla sevitim...F
Go to the top of the pagePM

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 16.06.2019 - 04:54:28
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net