IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
80'lerin Yan Etkileri Hakknda
Wham
mesaj 24.07.2007, 18:30:19
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,199
Katlm: 14.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 6

Evet sevgili dostlar sk sk bunu dsnrm acaba fazlami doyduk o yillarda herseyin en kalitelisini eglencelisini o yillarda yasadik itasi ok yksekti sonrada bu itayi bu rahatligi yasayamadik diyemi eskisinden daha sikintiliyiz en azindan kendi aimdan 80 dogumluyum ve bundanda gurur duyuyorum ama 80 jenarasyonu genelde bu lkede su an en sikinti eken genlik grubu evet o yillarda ocuk olup doyasiya yasayan bu insanlar simdilerin siki hayat mcadelesine girmis insanlar yani bir trl bu 80'ler kltrnden kurtulamiyormuyuz bunu istemiyormuyuz yoksa agin sartlarina ayakmi uyduramiyoruz sizinde grslerinizi bekliyorum...
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
mesaj 25.07.2007, 10:31:39
leti #2

Grup:
leti: 0
Katlm: --
ye No: 0

Kprler ok nemlidir.. Iki ayri yeri birbirine baglar..Yollari kisaltir, bazen de asilmayacak engelleri asilir hale getirir..

Iste seksenler gnmz iin kpr vazivesi grmekte bence.. Bir ayagi gemiste olup bir ayagi gnmzdedir ve gemisle gnmz arasindaki uurumu kapatmaktadir..

+Quote Post
Wham
mesaj 25.07.2007, 11:47:10
leti #3

Grup Simge

leti: 1,199
Katlm: 14.05.2007
ye No: 6

QUOTE(Glsen)
Kprler ok nemlidir.. Iki ayri yeri birbirine baglar..Yollari kisaltir, bazen de asilmayacak engelleri asilir hale getirir..

Iste seksenler gnmz iin kpr vazivesi grmekte bence.. Bir ayagi gemiste olup bir ayagi gnmzdedir ve gemisle gnmz arasindaki uurumu kapatmaktadir..

Kesinlikle haklisin Glsen yle bir dneme denk geldikki dnya tarihinin en tartisilan 10 senesi ..

+Quote Post
Okan
mesaj 11.10.2007, 23:07:54
leti #4

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 286
Katlm: 27.07.2007
ye No: 328

80 romantizmi bambaska bir durum.Asi-romantik genlik.

--------------------
Son aga kesildiginde, son nehir zehirlendiginde, son balik yakalandiginda, banknotlarinizin karin doyurmayacagini anlayacaksiniz." Sef Seattle (1790-1866)

+Quote Post
sahaf
mesaj 26.09.2011, 09:10:24
leti #5

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,103
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Yan etkisi saylrm bilmiyorum ama hala o ruhu tayan biri olarak 80'lerin ruhunu yaatmaya alyorum. Birileri ile muhabbet esnasnda laf dnp dolar yine o yllara gelir ve muhabbet ettiin elemanlardan biri veya birileri mnasebetsizce '' ya yine 80'lermi yahu artk gnmze gel'' der. Bende ''evet yine 80 ler, seviyorum ite varm diyecein, seviyorum ite varm diyecein, gelmiyorum ite gnmze gelmiyorum'' diye emkirme yapar yani emkiririm ark ile kark biggrin.gif

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
Adore
mesaj 26.09.2011, 09:41:44
leti #6

Grup Simge

leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

"Hzl yaa gen l" sz 80'ler iin sylenmiti sanki..
oookkkk hzl geti rolleyes.gif
Dnya milletlerinden insanlar tandk o yllarda..
Macarlar, Franszlar ve Almanlar..
Onlarn rettii ne varsa..
Hzla tkettik, kendimizle birlikte..
Hangi yllara dnmek istersin deseler, 80'ler demem.. 60'lar derim..
Dnmken o yllar da yaasak fena m olur rolleyes.gif

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
Candy
mesaj 26.09.2011, 10:11:14
leti #7

Grup Simge

leti: 3,557
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

O yllarn ruhunu tamak gnmzle bir eliki yaratyor elbette.Sizin gibi dnen ve hisseden birileriyle kesimemise yollarnz anlamalar mmkn deil.O dnemin kendine has bir tad,dokusu ve izi var.Bazlarndan izler ok abuk silinir.Bazlarndan ne de yapsan gemez.Bir de istemekle ilgili galiba.Ben o ruhu tamaktan mutluyum bu bugnden kopmam gerektirmiyor.Beni dierlerinden farkllatryor olabilir sadece.

te yandan Slope'ye katlmamak mmkn deil.Yaamadm ama mutlak surette yaamak istediim dnemler var.Mesela Ata'm nefes alrken grmek isterdim.Bu bir mde bedel olurdu.Bunun dnda cumbal evlerin olduu,kaykla mehtaba klan,bayanlarn kenarlar frfrl emsiyeyle dolat zamanlar yaamak isterdim birde.

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
Pawnee
mesaj 26.09.2011, 11:35:30
leti #8

Grup Simge

leti: 856
Katlm: 24.06.2010
Nereden: stanbul
ye No: 8,826
Ruh Halim:

Valla bende o yan etki hep devam ediyor. tane dileim olsa, bir tanesi hayatm hep 70'ler ve 80'lerde geirmek olurdu herhalde. Ne zaman eski bir film, eski bir tv program grsem iim cz ediyor gerekten.

--------------------
Memleket isterim
Gk mavi, dal yeil, tarla sar olsun;
Kularn ieklerin diyar olsun.

Memleket isterim
Ne bata dert, ne gnlde hasret olsun;
Karde kavgasna bir nihayet olsun.

Memleket isterim
Ne zengin fakir, ne sen ben fark olsun;
K gn herkesin evi bark olsun.

Memleket isterim
Yaamak, sevmek gibi gnlden olsun;
Olursa bir ikayet lmden olsun.

+Quote Post
raymond
mesaj 26.09.2011, 12:59:22
leti #9

Grup Simge

leti: 1,822
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Ktahya
ye No: 172

Belli sektrlerde kullanldnda "beklenen veya beklenmeyen olumsuzluklar" karlayan "yan etki" kavramn 80'ler iin kullanmak istediimde zihnimde beliren en net fikir "80'lerin fena halde alkanlk yapt" ynnde...
Aslna bakarsanz, kendimin ve dnyann farkna varmaya baladm 70'lerin ortalarndan itibaren cereyan eden sreci de 80'lerden pek ayramyorum... Slalemiz imdiki kadar kalabalk olmasa bile o yllar ve yaananlar anmsamak her defasnda yreimi cz ettiriyor...
Yetikinlie adm atp i-g sahibi olmak, kendini idare ve ifade edebilmek, kendini gerekletirebilmek gibi psiko-sosyal, biraz da ekonomik deiimlere yaammz olabildiince kolaylatran teknolojik gelimeleri ve dier btn olanaklar ilave etsem de olmuyor, olmuyor, olmuyor... Btn gizemiyle, btn ekiciliiyle zihin dnyam ierisinde yer alan bu dnemi kendine edinmi olduu o zel konumundan alp sradanlatrmak mmkn deil...
ocuk yrein masumiyetiyle balayp genlik yllarna uzanan izgide bana elik eden yllar... Baka nasl tanmlayabilirim 80'leri?..
O saflk ve masumiyetin bizleri terkettii gibi yaammzdan kp giden yaknlarmz, byklerimiz... Yitirdiklerimiz... Hani sizler bizlere ok dkndnz?..
Yazdm -be satrn sonunda da dncem ayn: 80'ler fena alkanlk yapyor... Maalesef devam ettirilemeyen, hep zlenen bir alkanlk...

--------------------
Hey gidi gnler heeey !

+Quote Post
dilemma
mesaj 29.09.2011, 08:03:07
leti #10

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 225
Katlm: 08.02.2008
ye No: 2,283

yan etkileri? kafasi fazla bulanik tiplemeler olmus olabiliriz mesela bizden once ki kusaklara bakildiginda, daha net bir tavir, kendinden emin bir genclik ve ne istedigini bilen bir kusak goruyoruz bence.... seksenler kahramanlarini bile cikaramamis bir nesil bu yuzden, cunku biz sindirilen ve kendini nereye koyacagini bilmeyen bir kusagiz... en azindan kendi adima konustugumda simdiki kusagin bireysel buhranlarinin temellerinin bizim donemimizde basladigini soylebiliriz... o kadar hizli bir sekilde gectiki hersey elimizin altindan biz bir anda tuketiverdik herseyi kaniksayamadan... buyuk ruyalarimiz da olamadi bu yuzden, buyuk hayallerin peslerinde kosamadik ve cocuklugumuzda takili kaldik, elimizden oyle hizlica gectiki ve hizlica alindiki hersey biz hala arkalarindan bakiyoruz....

--------------------
ne adamlar sevdim zaten yoktular

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 23.01.2019 - 20:22:38
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net