IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Bir Ustanın Kaleminden Maziye zlem
raymond
mesaj 14.09.2007, 12:29:52
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,822
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Ktahya
ye No: 172

Sevgili dostlar,

Birka gndr elimde gezdirdigim “Hayat Tatli Zehir –Aydin Boysan Kitabi-“ (*) adli sylesi kitabinda (Sylesiyi Yapan: mit Bayazoglu), bu sz ustasinin birka gzel ifadesine denk geldim… Mazi ile, zlem ile ilgili o kadar gzel seyler sarf etmis ki, belki de birogumuzun zihninde biimlenen fakat dillendir(e)medigimiz hislere tercman da olmus diyebiliriz… Buyurun:

“…Ben zlerim. Mekanlara, zamanlara, insanlara hi zlem duymadan yasanabilir mi? Yasanir ama, iste ylesine. Insan dedigimiz zlem duyar. zlem sevginin basyapitidir. Ben gemisi zlerim, stelik huzuru ve ilesiyle birlikte. Ben yasadigim gn bile zlerim. nk gidiyordur artik…” (s.217)

“…Huy edinmisiz bir kere. Can ikmadika arariz biz. Dsnp dsnp ne aradigimizi bilmedigimiz zaman, bilinmelidir ki biz genligimizi arariz…Kendisi bulunmayan seyin, aranmasinda bile zevk var… Ama yalniz gemis zaman zleminin anaforlarinda alkalanirsak, basimizi ukurdan ikaramayiz…” (ss.223-224)

(*) 2007-Is Bankasi Kltr Yayinlari.

--------------------
Hey gidi gnler heeey !
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 20.06.2019 - 01:26:18
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net