IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

3 Sayfa V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
Kafama Takılanlar
raymond
mesaj 16.09.2007, 13:32:48
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,822
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Ktahya
ye No: 172

Sevgili dostlar,
Zaman zaman hepimizin kafasina takilan, yanit bulmaya alistigimiz sorular, ya da, soru olmasi sart degil, konular vardir ya... Ben uzun bir sredir bir kenara bunlari not ediyordum... Fakat not etme yntemimdeki zensizligim sonucu pek ogunu kaybettim... Simdi bunlardan birkaini yazmak istiyorum, hatirladika digerlerini de yazarim...
N NOT: Bu yazacaklarim inanin benim aklima gelenler... Bu konuyla ilgili ne bir site takip ediyorum, ne baska birsey yapiyorum (zaten gzel olan taraf da, eksik-yanlis aklimiza geleni, zihnimizde canlanani burada paylasmak degil mi?)... Bu bakimdan, olasi benzerlikler iin beni yargilamayiniz... Sevgiler...

1- Spor msabakalarinda spikerler kliselesmis bir biimde "sahaya yabanci madde atilmasi"ndan bahsederler... Sorasim geliyor, acaba "sahaya sin madde" diye bir sey mi var ? rnegin; bir basketbol msabakasinda sahaya su sisesi, bozuk para, akmak vs. atmak yerine ne bileyim basket emberi, tozluk, spor ayakkabisi, forma filan atilsa bunlar makul mu karsilanacak ???

2- Tahsilini bitiremeyenler iin "okulu yarim birakti" derler... Bu ne demek simdi ? Yani, 4 yillik lisans okuyan biri ill ki 2. siniftan sonra mi birakir okulu ? Bunun yerine 3. sinifta biraksaydi "okulu 3/4'nde birakti" mi denmesi gerekiyordu ?

3- Haber bltenlerinde sylenir ya "Szde seyh bilmemkim, filan yere yapilan baskinda ele geirildi". Bir de gerine gerine anlatilir bu... Bu habercilerin aklina gelmiyor mu ki kullandiklari "szde seyh" tabiri ile aslinda "gerek seyh"in varligini kabulleniyorlar ? Yani sz konusu sahis gerek seyh olsaydi problem kalmayacakti yle mi ???

4- Kanallarin su meshur arastirmaci-gazetecileri byclerin, muskacilarin filan pesine dsyorlar ya... Bir de demiyorlar mi "kendinizi ve ocuklarinizi bu tr sarlatanlardan koruyun, kanmayin" diye ! E peki ayni kanallarin boy boy gsterdikleri cadili madili dizilere ne demeli ? Agzini burnunu oynatip mekn degistirenler, konusan kpekler vs. vs. Bu ne perhiz bu ne lahana tursusu demezler mi?

Simdilik aklima gelenler bunlar... Sevgiyle...
raymond

--------------------
Hey gidi gnler heeey !
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
raymond
mesaj 16.09.2007, 16:09:54
leti #2

Grup Simge

leti: 1,822
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Ktahya
ye No: 172

Trkiye'nin taninmis baglama sanatilari arasinda da ilgin bir durum sz konusu:

1- Arif SAG, baglamayi sol elle alar...
2- Erdal ERZINCAN, Erzurumlu'dur...
3- etin AKDENIZ, Karadenizli'dir (Ordu / Persembe)...

--------------------
Hey gidi gnler heeey !

+Quote Post
alibaba
mesaj 29.09.2007, 00:51:58
leti #3

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,624
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

geenlerde elime aldigim byk fincanin stnde bir futbol takiminin amblemini grdm. bir de slogan yazli.
en byk ......
baska byk yok
simdi bu iki cmle bir arada nasil kullanilabiliyor. bir seyin en byk olabilmesi iin kendisi gibi olan byk seyler iinde, bir siralamada en stte olmasi gerekmez mi?
Baska byk yok ise nasil en byk yargisina varilabilr.
olsa olsa byk denebilir ama en byk nasil olabilir.
akli eren biri aiklasin.
yada Ferhan SENSOY'un deyimiyle "bunda anlasilcak bir sey yok evladim" mi demek lazim?

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
darko
mesaj 29.09.2007, 14:30:13
leti #4

Grup Simge

leti: 1,159
Katlm: 24.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 44

QUOTE(kurukafa)
geenlerde elime aldigim byk fincanin stnde bir futbol takiminin amblemini grdm. bir de slogan yazli.
en byk ......
baska byk yok
simdi bu iki cmle bir arada nasil kullanilabiliyor. bir seyin en byk olabilmesi iin kendisi gibi olan byk seyler iinde, bir siralamada en stte olmasi gerekmez mi?
Baska byk yok ise nasil en byk yargisina varilabilr.
olsa olsa byk denebilir ama en byk nasil olabilir.
akli eren biri aiklasin.
yada Ferhan SENSOY'un deyimiyle "bunda anlasilcak bir sey yok evladim" mi demek lazim?

Dogrusu aiklamasida kabul etmeside zor.Ama sunu syleyebilirim ki; bu mantalite kendi disindaki hibir degerin kltrn varligina dahi tahamml etmemek demek olan ve malesef srekli krklenen fanatizmin eseri ne yazikki.
Ama bu dsnceye sahip olanlar kendini en iyi zannettiklerinden asla kendilerini gelistiremezler ve digerlerine deger verip ciddiye almayip yok saydiklarindan onlarin gelisimlerinin farkina varamazlar.Ve birgn geilirler ve yerlerinde saymaya devam ederler.
Ne yazik ki simdi adini animsayamadigim bir atlet rekor kirdigi bir yaristan sonra asagi-yukari syle bir aiklama yapmis; " bu rekor benim oldugum kadar yarisi 2. bitiren arkadasimindir da. O bu kadar iyi kosmasaydi ben onu gemek iin rekor kiramazdim"
Byklk bence byle bir mantaliteye sahip olmak demek...

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
Mrbom
mesaj 30.09.2007, 04:35:30
leti #5

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

Top diregi yaladi ve auta ikti... tongue.gif Bende buna kafa yormustum bir zamanlar...

Ayrica Kurukafanin syledigi olayda farkli byklerden bahseden 2 bardagi dsnrsekte bardaklardan biri yalan sylyor sonucuda ikar...Dogru cmle syle olmasi lazim;

En byk Besiktas,daha byk yok(bkz.1903) biggrin.gif

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 03.10.2007, 02:15:27
leti #6

Misafir Yazar

Su an hafif uykum geldigi iin kafama tuhaf bisey takildi...acaba sizde yapiyormusunuz bunu ok merak ettim....su anda sitede olan arkadaslar dinleyin...........simdi diyelim bir yenin yazdigi yaziyi okuyorsunuz...sonra bi sre avatarina bakiyorsunuz bumu yazmis bu yaziyi diye....sonra tekrar yaziyi okuyorsunuz...en son yine avatara bakiyorsunuz....sizede oluyormu byle arada.....(ay samalamanin sinirlari bu olsa gerek yatayim bari)

+Quote Post
nlem_isareti
mesaj 03.10.2007, 12:43:21
leti #7

Grup Simge

Grup: ye
leti: 51
Katlm: 24.08.2007
Nereden: Adana
ye No: 450

Neden ok alisanlara inek derler..

Inekler ok zeki de ben mi farketmedim

Trene anlamsizca bakan kz ise ve inekler aslinda zekiyse bu durumda cinsiyete gre zeka arasinda bu kadar uurum olabilir mi

Simdiye kadar yazdiklarim dogru ise, neden Hababam Sinifi'nin en aptali Inek Saban

Ve Inek Bayrami'nin bu konun ierigi ile baglantisi var mi... Varsa bu bir eliski degil mi

Cidden kafami kurcalayan bir konu.. Birisi hayrina aiklasin

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 03.10.2007, 12:51:22
leti #8

Misafir Yazar

sanirim ineklerin zekasindan degilde sagina soluna bakmadan sadece otunu yedigi ,etrafiyla ilgilenip farkli seyler yasamadigi iin filan sylenir herhalde o sz.....dimi insan sadece ders alis alis nereye kadar yani...arkadaslarla sakalas,oyunlar oyna arada kopya ek....inek gibi otlama btn gn.... laugh.gif

+Quote Post
alikusu
mesaj 26.10.2007, 21:24:01
leti #9

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

bugn bir arkadasimin sordugu sorular kafama takildi gn boyu .. azcikta sizin kafaniza takilsin, ben iinden ikamadim yani resmen takildim kaldim
Neden cumartesi ve pazartesinin kendi ismi yoktur.?
Sper yapistirici herseyi yapistirdigi halde niin iinde bulundugu tpn i eperlerini yapistirmamaktadir?
Eger bugn hava sicakligi 0 derece ise ve yarin iki kat daha soguk olacaksa, yarin hava ka derece olacaktir?
ff ben ikamadim iinden

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
exclamation
mesaj 01.11.2007, 16:47:21
leti #10

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 131
Katlm: 19.10.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 675

cumartesi ve pazartesi iin birsey diyemeyecegim...ve hatta bir ekleme yapayim, kahverenginin de kendi ismi yok, diger renkler gibi

yapistirici tpn ierisinde ok yogun bir sekilde bulunuyor ve 2 eper aslinda birbiriyle temas etmiyor. yapistirmak iin biliyorsun srmek ve baski uygulamak gerekir. bence tp kessek 2 yzeye de azicik yapistirici srsek ve baski uygulasak yapisir, e tabii bi de havayla temasa girerek bence kimyasal bir islem olup, yapistiricilik zelligi kazaniyor olabilir. tpn iinde hava temasi olmuyor.

Sicakligi gsteren termometredeki deger (derece) ile, bizim hissettigimiz havanin soguk ya da sicak olmasi farkli seyler. yani eger yarin 2 kat soguk olacaksa, bu termometrenin de 2 kati degisecegi anlamina gelmez ve emin ol ki bu sicaklik farkini termometrede (-) degerleri grerek de anlayabileceksin termotre degeri ile, havanin hissedilir sicaklik degisimleri dogru orantili degildir.

yukaridakiler sadece benim sahsi fikirlerimdir. hani bilimsel bir kanit sunamam...sadece mantik smile.gif

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

3 Sayfa V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 20.06.2019 - 15:10:52
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net