IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Burlara Gre Vcudumuz ve Salmz
emrahuytun
mesaj 06.10.2007, 00:49:42
leti #1

Grup: Emektar Ynetici
leti: 2,734
Katlm: 02.06.2007
Nereden: Ankara
ye No: 76

Her burcun vcutta temsil ettiği organlar ve blmler vardır. Ayrıca her burcun hassas ve gl olduğu vcut blmleri vardır.

KO: Baş, yz ve kandaki alyuvarları temsil eder. Kolar sık sık başından rahatsızlanabilir. Mars insanı olduklarından ateşleri abuk ıkar. Burlar aleminin başını eken nder ruhlu ko burcu insanlarının en dikkat ekici yerleri gzleridir. Ayrıca yzde belirgin bir iz (yara izi, ben) olabilir.

BOĞA: Boyun, ense, boğaz ve omuzlar bu burcun temsil ettiği vcut paralarıdır. Tiroid bezide yine boğa burcuyla ilgilidir. Bu kişiler iştahlarıyla şişmanlamaya meyillidir. En ok ses kısıklığı, boğazda iltihaplanma sorunlarıyla karşılaşırlar.

İKİZLER: Eller, kollar, dil, solunum ve sinir sistemi ikizlerin temsil ettiği organlardır. Genelde uykusuzluk ve sinirsel rahatsızlıklara karşı duyarlıdırlar. Ayrıca ikizler hareketli ve kıpır kıpır kişilerdir.

YENGE: Ana yapılı yengelerin temsil ettiği organlarda ana yapıdadır. Gğs, mide ve solunum yolları yengele ilgilidir. Ay insanı oldukları iin duygusal konular sağlıklarını ok abuk etkiliyebilir.

ASLAN: Kalp, kan dolaşımı, sırt, bel kemiği bu burla ilgilidir. Aslanların kalpleri hassastır, ok fazla heyecan olumsuzluklara yol aabilir. Gneş insanı oldukları iin kolay kolay hastalanmazlar.

BAŞAK: Genel sağlık, bağırsaklar ve karın bu burcun temsil ettikleridir. Genel sağlıkla ilgili bir bur oldugu iin başaklar sağlık konusunda titiz ve takıntılı olabilirler. Ayrıca bağırsakların ve sindirim sisteminin iyi alışmaması sonucu hazım sorunları yaşayabilirler.

TERAZİ: Bbrekler, pankreas ve bazı hormonlar bu burla ilgilidir. Teraziler bbrek sorunlarına karşı dikkatli olmalıdırlar. Ayrıca Vens insanı oldukları iin genelde gzel ve biimli bir vcuda sahiptirler.

AKREP: reme organları ve safra kesesiyle yakından ilişkilidir. Akrepler bu blgelerle ilgili hastalıklara duyarlıdırlar. Ayrıca sık sık ateşleri ıkabilir.

YAY: Kalalar, bacak stleri ve karaciğer bu burcun temsil ettikleridir. Bolluk ve bereket burcu yayın hastalıkları da fazlalıktan doğar. Şeker, kolestrol ve yağlanmaya karşı duyarlıdırlar. Karaciğerlerini yormamalari gerekir.

OĞLAK: İskelet sistemi, dişler, dizler, deri ve kulak oğlak burcu ile ilgilidir. Deri hastalıkları, kemik ve diş problemleri sık karşılaştıkları sağlık sorunları olabilir. Ayrıca yaşlılıkla ilgisi olan bu bur insanları ilerleyen yaşlarına rağmen genelde gen grnebilirler.

KOVA: El-ayak bilekleri, baldırlar ve dokular bu burla ilgilidir. Değişim yıldızı Urans insanı olan kovalar, aniden oluşan hastalıklara yatkındırlar. zellikle alerjik bnyeleri vardır. Bu konuda dikkatli olmalıdırlar.

BALIK: Ayaklar ve 5 duyuyu temsil eder. Neptn insanı balıklar zaman zaman algılama sorunları yaşayabilirler. Bunun sonucunda fobiler meydana gelebilir. Ayrıca ayaklarla ilgili sorunları sık yaşayabilirler.

--------------------

te dndm, burdaym;
Ben bu ite ustaym :)
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
muratuas
mesaj 06.10.2007, 09:08:47
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 971
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 10

BOGA: Boyun, ense, bogaz ve omuzlar bu burcun temsil ettigi vcut paralaridir. Tiroid bezide yine boga burcuyla ilgilidir. Bu kisiler istahlariyla sismanlamaya meyillidir. En ok ses kisikligi, bogazda iltihaplanma sorunlariyla karsilasirlar.
................................................................................
..................................

burada okuduktan sonra kanaat getirdim ben tam bir bogayim yav..
yav ses kisikligi benim ikinci adim kulak -burun -bogaz doktorlarinin en iyi msterisi benim
tabi bu ses kisikligi tamamen malarda bir tarafimizi yirtmamizdan kaynaklanmaktadir..
boga burcunun en byk zelligi zaten istahi,tembelligi ve duygusalligi dir

+Quote Post
Wham
mesaj 06.10.2007, 11:07:16
leti #3

Grup Simge

leti: 1,199
Katlm: 14.05.2007
ye No: 6

BOGA: Boyun, ense, bogaz ve omuzlar bu burcun temsil ettigi vcut paralaridir. Tiroid bezide yine boga burcuyla ilgilidir. Bu kisiler istahlariyla sismanlamaya meyillidir. En ok ses kisikligi, bogazda iltihaplanma sorunlariyla karsilasirlar.

Dogru valla sesim kisilir abukca bogaz sorunlarida dogru valla ...

+Quote Post
Misafir_*
mesaj 06.10.2007, 11:13:48
leti #4

Misafir Yazar

KOVA: El-ayak bilekleri, baldirlar ve dokular bu burla ilgilidir. Degisim yildizi  Urans insani olan kovalar, aniden olusan hastaliklara yatkindirlar. zellikle alerjik bnyeleri vardir. Bu konuda dikkatli olmalidirlar....

alerjik degilimdir fazla ama bende  bogazimdan dolayi abuk hastalanirim...

+Quote Post
emrahuytun
mesaj 06.10.2007, 11:20:53
leti #5

Dikkat ederseniz burlarn sralamasyla, ilgili olduu organlar yukardan aa doru sralanyor. Yani kotan balayp bala kadar giden sra, bamzdan balayp ayaklara kadar devam ediyor.

--------------------

te dndm, burdaym;

+Quote Post
ember
mesaj 06.10.2007, 11:35:15
leti #6

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,094
Katlm: 28.05.2007
ye No: 60
Ruh Halim:

BASAK: Genel saglik, bagirsaklar ve karin bu burcun temsil ettikleridir. Genel saglikla ilgili bir bur oldugu iin basaklar saglik konusunda titiz ve takintili olabilirler. Ayrica bagirsaklarin ve sindirim sisteminin iyi alismamasi sonucu hazim sorunlari yasayabilirler.

Ayniyla vaki.. Refl sorunum var.. Halen tedavideyim ama sagligim konusunda evhamli ve takintili degilimdir.. Beni ok rahatsiz edene kadar kulak asmam hatta..

--------------------
I know what it is to be young..

+Quote Post
heaven
mesaj 06.10.2007, 11:42:44
leti #7

UNUTMAYACAIZ
Grup Simge

leti: 754
Katlm: 26.05.2007
ye No: 51

TERAZI: Bbrekler, pankreas ve bazi hormonlar bu burla ilgilidir. Teraziler bbrek sorunlarina karsi dikkatli olmalidirlar. Ayrica Vens insani olduklari iin genelde gzel ve biimli bir vcuda sahiptirler.

ya tam artik bu bur muhabbetleri nerden sardi demeye baslamistimki yaziyi grp kaldim...
efendim bir tip 1 diyabetli olarak pankreas iptal tabi.
simdilik bbrek saglam ama:)

--------------------
Ds kovalayan...

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
jetfire77
mesaj 06.10.2007, 11:48:39
leti #8

Grup Simge

leti: 900
Katlm: 17.05.2007
ye No: 23

TERAZI: Bbrekler, pankreas ve bazi hormonlar bu burla ilgilidir. Teraziler bbrek sorunlarina karsi dikkatli olmalidirlar. Ayrica Vens insani olduklari iin genelde gzel ve biimli bir vcuda sahiptirler

ben terazi burcunun sanirim saglik ynnden pek zelliklerini tasimiyorum ilerde ne olur bilmiyorum ancak benim mide ile ilgili problemlerim var daha ok eskiden kkkende bogazimdan ok saglik sorunlari ekmistim

--------------------
Emekli Yazar

+Quote Post
helezon
mesaj 06.10.2007, 12:01:40
leti #9

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 309
Katlm: 26.06.2007
Nereden: Rize
ye No: 186

QUOTE(jetfire77)
TERAZI:
ben terazi burcunun sanirim saglik ynnden pek zelliklerini tasimiyorum ilerde ne olur bilmiyorum ancak benim mide ile ilgili problemlerim var daha ok eskiden kkkende bogazimdan ok saglik sorunlari ekmistim

zaten burada en hassas olunan blgeler tarif edilmis . yoksa baska hastalik olmaz diye birsey yok. ben de oglak burcuyum ve mide agrisi ekiyorum zaman zaman

+Quote Post
emrahuytun
mesaj 06.10.2007, 12:04:01
leti #10

QUOTE(jetfire77)

Sevgili jetfire77, terazi burcunun yldz Vens'tr. Vens ayn zamanda boa burcunun da yldzdr. Bu yzden boa burcunun zellikleri ksmen terazilerde de olur. Boa burcunun zelliklerine bir bak istersen...

NOT: Ayrca sadece doduumuz burlara gre salk yorumu yapmak doru olmaz. Esasnda yldz haritas bir btndr ve kiiye zeldir. Tm insanolunu 12'ye ayrmak elbette doru deil, ama bu tr genel bilgilerde bazen ie yarayabiliyor. Benim amacm da genel bilgi vermek, yoksa iin dorusu kiilerin yldz haritasn karmak ve oradan yola karak yorum yapmaktr.

--------------------

te dndm, burdaym;

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 19.03.2019 - 20:47:49
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net