IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

3 Sayfa V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
Takip Ettiiniz Ynetmenler
exclamation
mesaj 09.11.2007, 15:29:59
leti #1

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 131
Katlm: 19.10.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 675

merhabalar,

bu aralar bazi ynetmenleri takip etmek istiyorum. sizin var mi takip ettikleriniz veya nerebilecekleriniz.

mesela,

Michael Haneke....tarzi biraz skc gelebilir ama heran seyirciyi sasirtip, sok edebilen bir ynetmen. seyirciyi filmin iine katip, sanki o olaylari size yasatiyor. dogru-yanlis, hakli-haksiz karisiyor. ok basarili bu konuda. ok iyi gzlemleri var. funny games'e bayilmistim. tm bildik ''ahlaki ve iyi'' degerleri alt-ust etmisti.sonra Kurdun Gn ve Sakli. Henz izlemedigim Bilinmeyen Kod evde duruyor

Lars Von Trier....simdilik ok takip etmedigim ama istedigim bir ynetmen. dizi filmi olan, akil hastanesinde geen Krallik serisinin 2-3 blmn izledim. ve 'idiots' adli filmini. burjuvayla dalga geen, olduka cesur sahneleri olan bir film. Dalgalari Kirmak sirada bekliyor

Tarantino....yaramaz ocuk gibi. kendisini eglendirmek iin film ekiyor sanki ama tarzi bana ok uygun. ilk olarak Ucuz Roman, Gnbatimindan Safaga, Kill Bill serileri ve son olarak lm Geirmez. Sirada en iyi filmlerinden olan Rezervuar Kpekleri bekliyor

var mi tavsiyeler ?
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
linea
mesaj 09.11.2007, 16:31:10
leti #2

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Takip ettiginiz biiminde basladigi iin soru, hayata veda etmis ancak siki hayrani oldugum pek ok ynetmeni atliyorum, elbet onlardan sz edecegim bir soru da yneltilir gnn birinde smile.gif

nce soru sahibin bahsettigi ynetmenlerle ilgili birka kelam edeyim. Haneke benim de hayranlik duydugum bir ynetmendir ve son gnlerde adindan tekrar sz ettiren Funny Games sevdigim filmler listemde nemli bir yere sahiptir. Bu filmin gndeme gelme sebebi malumunuz yeniden ekilmesidir ayni ynetmen tarafindan ( Amerikan versiyonu diyorlar ) Ancak bu yeniden ekimin tek sebebinin ticari basari kazanma oldugu ynndeki iddialar keyfimi kairmaktadir. Bu Funny Games beni trl biimde germektedir.

Lars Von Trier’i sevmisseniz eger bahsettiginiz film ve diziye istinaden, Dogville’e ve Dancer in The Dark’a bayilacaksiniz. Efsanevi dizisi Krallik ya da orijinal adiyla Riget'in bir baska versiyonu da vardir, senaryosunu Stephen King’in yazdigi, Kingdom Hospital. Tamamini izlemedim, izledigim kadariyla Riget'in yanindan bile geemez ancak siz Riget'i sevdiniz belki bunu da seversiniz diye ekleyiverdim. Milliyet Sanat dergisi bu ay Avrupa adli filminin DVD’sini verdi, kosun alin smile.gif diyerek sinemaseverlik grevimi yerine getiriyor, bu kismi da sonlandiriyorum.

Tarantino’nun bazi filmlerini seviyor olsam da favori ynetmenlerim arasindadir diyemem.

Sira aklima gelen diger isimlerde,

Pedro Almodovar,

Yaptigi her filmi seviyorum ve sabirsizlikla yenilerini bekliyorum. Israrla nerecegim filmleri Konus Onunla, Yksek Topuklar, Kt Egitim, Sinir Krizinin Esigindeki Kadinlar, Volver….

Kim Ki Duk

Son yillardaki en keyifli kesfim ve ilgi alanimdi Kore Sinemasi, adinin anilmasini hak eden onlarca ynetmen olmasina karsin, kura ektim Kim Ki Duk ikti tongue.gif

Yine israrla nerecegim filmleri, Bos Ev ( Bin Jip ), Fedakar Kiz, Ilkbahar, Yaz, Sonbahar, Kis.. ve Ilkbahar, Yay…

Tim Burton ve sihirli dnyasi, David Lynch’in zlmez bulmacalari, David Fincher ve niceleri var sevip, sayip takip ettigim ancak yazimi noktaliyorum suracikta. Sitemizde ok sayida sinemasever var ve onlarin fikirleri ve nerilerini duymak iin sabirsizlaniyorum.

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
exclamation
mesaj 09.11.2007, 17:15:58
leti #3

Grup Simge

himmm tesekkur ederim...

ama cidden almodovar'i nasil unuturum smile.gif ..elbette takip ediyorum. Annem Hakkinda Hersey izledigim ilk filmiydi

kore, aslinda uzakdogu, filmleri sevmiyorum maalesef sad.gif

ama nerdiginiz gibi, 1-2 filmini izledigim David Lynch ve David Fincher listeme dahil olabilirler smile.gif

+Quote Post
linea
mesaj 09.11.2007, 17:22:06
leti #4

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Ah hemen bir tane daha eklemek istiyorum

Ferzan zpetek

Cahil Periler adli filmiyle basladi hayranligim, ok daha iyi filmler yapacagini dsnyorum nmzdeki yillarda.

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
exclamation
mesaj 09.11.2007, 17:37:39
leti #5

Grup Simge

Cahil Periler sperdi....ama zellikle son filmi ( ismini net hatirlayamadim, bir mr yetmez miydi ? ) tam bir hayal kirikligi oldu sad.gif ...ayni seyler, ayni sahneler, sanki cahilperiler-2 yi izledim...sonra bir de karsi pencereyi dsndm...onda da genelde ayni gibi oldugunu farkettim...belki tarzi bu, ama maalesef sanki kendini fazlasiyla tekrarliyor gibi geliyor bana

Simdilik agan Irmak'i merakla bekliyorum...bakalim nasil olacak, Mustafa Hakkinda Hersey, sper olmasa da iyiydi...Babam ve Oglum'da ynetim, oyunculuk iyiydi ama ben filmi ok sevmedim...yani yle direk aglatmaya ynelik ok klasik bir hikaye, beni ok etkilemedi.

+Quote Post
Wham
mesaj 09.11.2007, 22:04:56
leti #6

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,199
Katlm: 14.05.2007
ye No: 6

Ben David Fincher hastasiyim Borsa ,Seven , Dvs Klb ,Panik Odasi gibi sper filmlere imza atmistir zellikle grnt teknikleri ile kendine zel bir alan yaratmistir..

+Quote Post
exclamation
mesaj 10.11.2007, 12:46:59
leti #7

Grup Simge

evet aslinda ben de bayagi Fincher filmi izlemisim..ve sevmisim de stelik smile.gif senin yukarida saydiklarina ek olarak en son filmi, hani seri katilin hikayesini anlatan Zodiac i da izledim..ve begendim

+Quote Post
vertigo
mesaj 18.11.2007, 20:14:02
leti #8

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 274
Katlm: 12.11.2007
Nereden: uzay
ye No: 1,033

Almodovar(Konus Onunla
Emir Kusturica(ingeneler Zamani
Tom tykwer (Run Lola Run)
Kiselowski(3 film, beyaz,mavi,kirmizi -Cennet)
Haneke(Funny Game)
David Lynch(Lost Higyway,Mulholland drive)
Trier (Karanlikta Dans (Dancer In The Dark ve Dog Ville )
Jenotte(Amlie,Sarkteri ve Kayip ocuklar sehri)
Gonzales(21 gram,amores peros)
Zeki demirkubuz(Yazgi,Masumiyet)
Nuri Bilge Ceylan(Uzak)
Fatih Akin(im july,Kisa ve Acisiz,Karsi Pencere (yasamin kiyisinda'yi izlemedim daha)
Yavuz Tugrul(Fahriye Abla,Eskiya,Gnl Yarasi)
Ferzan zpetek(Karsi Pencere )
bu filmlerden ynetmeni iin izlememe ragmen mziklerine de hayran olduklarim olmustur..eskiya,konus onunla,karsi pencere,3renk lemesi ve ingeneler zamani gibi..

--------------------
TANIRSAN OCUK GLSMDEN TANIRSIN BENI..O DA HI DNMEYECEK..

+Quote Post
exclamation
mesaj 18.11.2007, 21:07:32
leti #9

Grup Simge

ne tesadftr ki Almodovar'in Konus Onunla'yi bugn tekrar zledim, biraz nce smile.gif

ama vertigo sanirim yanlislik oldu, Karsi Pencere Ferzan zpetek filmi olmasi lazim. Ya da Fatih Akin in da mi ayni isimli filmi var ?

+Quote Post
portakal
mesaj 19.11.2007, 01:55:07
leti #10

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,192
Katlm: 26.10.2007
Nereden: Thundera
ye No: 774
Ruh Halim:

Herseyden evvel bir ynetmen takibe alinacaksa ncelikle ilk filmi bulunup izlenmeli.neyse efendim,

Takip ettigim bir ok ynetmen olmakla beraber aralarinda bazilari vardir ki ynetmen kelimesini duydugunuza akliniza o gelir.. syle kabaca siralayacak olursak;
Lars von Trier.. hakkinda bir ok tanimlama, benzetme veya yorum farkli sekillerde yapilabilir. iste bir ynetmeni ekici kilan bir zellik size!
trier filmlerinde genel olarak aciyi tadarsiniz filmin kahramaniyla beraber. bu kahraman genelde kadin olur. neden? nk kadinlarin mimikleri daha etkileyicidir. burdan bakinca konuya, trier'nin oyuncu seimi geliyor akla. oyle bir film izletiyor ki size ynetmen, o filmde de yle bir karakter yaratmis oluyor ki baska bir oyuncuyu o karakter icinde hayal bile edemiyorsunuz. Kim derdi ki bjrk gelecek oyuncu olacak o rolu ondan daha iyi oynayacak birisi dsnlemeyecek? sasirtici..
sasirtici demisken, ynetmenin bir baska zelligi de her filminde sasirmaniz. yani tuhaf bir ifadeyle; ynetmenin sasirtmamasi ok sasirtici olur
nerecegim filmi, Zentropa'dir. (milliyet sanat kasim ayi sayisinda veriyor bu filmi kairmamanizi neririm)

David Cronenberg.. siddeti fantazi ve bilimkurguyu sevdirebilecek bir isimdir kendisi. neden? cunku insani daha fazla dsndrr filmleri. yani, daha ziyade bir dili vardir filmlerinin.
birbirinden ok farkli dili olan iki filmini izleseniz bile anliyorsunuz ki bir kitaptan iki yaprak gibi..
nerecegim filmi, The FLY'dir.. dsnceler, sregelen yasama yansimalari ve gercekte yasanilabilir kilan dramatik bilimkurgu sahneleri..

--------------------
orda kal!

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

3 Sayfa V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 20.06.2019 - 15:49:42
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net