IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
stanbul (Yabanc Filmlerde stanbul)
okseybilenkiz
mesaj 17.12.2007, 13:17:18
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

tabiki forumumuza uygun olarak sadece eski filmler:

ilk filmimiz istanbulda gecen bir serven filmi. errol flynn'in shretinin sndg gnlerde ektigi film tv'lerimizin geceyarisi kusaginda sik sik gsterilir.bir ka kez tesadf ettigim bu filmin ok orjinal bir senaryosu yok,syleki ayni konunun bu sefer tanca da gecen bir versiyonunda ''bogard''oynuyordu.iki filmdede bir soyguna karisan(istanbul-tanca)bu arada sevgilisini kaybeden yillar sonra bir sebeble ayni sehre gelen ve sevdigi kadinin lmedigini grp basi polis ve eski kader arkadaslari ile belaya giren adamin hikayesi idi bu.filmdeki oyuncular sehrimize hi gelmemisler,bunun yerine istanbul'a gelen kameraman ekibbinin ektisgi muhtelif grntler nnde rol yapmislar.o yillarda ok gecerli olan bir teknik bu.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. herkesin gizli sirlari vardir.benimkide bu film.kt ne demek ktnn kts,ama o kadar kt ki ok iyisimdi siki durun bu film 1969 yili yapimi ve ykde o yillarda geiyor,ama ortalikta fesli adamlar irit atiyor,anadolu hisari devlet iinde bir devlet ve dnya afyon pazari ordan ynetiliyor.bu arada ktlerin kts fu-man chu da bogazi kristallestirip dondurmayi dsnyor.tamami ile istanbulda ekilmis kt oyunculuk rnegi mstasna bir film.bazen olay tv'de yada yerel kanallarda rast geline bu izgi roman tadindaki filmi kairmam
afisinden nasil bir film oldugunu anladiniz tabi.bir bond filmi gibi. yillar nce trt bir defa izlemistim.o yzden ok net hatirladigim bir film degil(istanbuldaki adamimiz)di trt'nin uygun grdg isim .galata kulesinde gecen heyacanli bir dgs sahnesi hatirliyorum.basrolde alman oyuncu Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. oynuyor.egleneli bir film
iste bir tane daha:buda bir bond taklidi.izlemedim iin yorum yapamasamda afisin gzel oldugunu kabul etmeliyim Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. bu filmdede steki filmin yildizi (ken clark)oynuyor.ama izlemedigim iin bunuda yorum yapamicam.

bu kadar taklitten sonra buda asli.yani rusyadan sevgilerle.o gnk hayat dergilerinden greniyoruzki ynetmenimiz young ilk nce her namaz vaktinde camiden ykselen seslerde ekimi durduruyormus,daha sonra kendisine bunun mslmanlari ibadete agirmak iin bir agri oldugunu grenine bu sesleride filmine katmis.yere batan sarniini ve kale iini grebilirsiniz filmde .

tabi bitmedi daha topkapi var,criminal'in istanbulda gecen bir macerasi var ve nl bes parmak filmi ile ynetmenin bir anisi var(biz rejisrlerimize ok deger veririz mister)haftaya burdan devam herkese iyi bayramlar

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
portakal
mesaj 26.07.2010, 22:40:30
leti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,192
Katlm: 26.10.2007
Nereden: Thundera
ye No: 774
Ruh Halim:

Aklma gelen iki filmi hemen yazaym.. Yabanc arkadalar Trkleri tasvir ve takdim etmekte pek becerikli deiller lakin bahsedeciim iki film pek meshur..
Birincisi bir james bon klasii; "From Russia with Love" okeybilenkz anlatm fakat ben o ingenelere takldm hatrlyorum. roman vatandalarmza pek benzemiyor o tarihlerde de olsa. ayrca oyuncular da trk seilseymi daha bir gzel olurmu sanki.. neyse smile.gif

dier film de "murder on the orient express"
filmle alakal hersey cok gzel. bir defa uyarland ayn isimli agatha christie kitab muazzam ve a.christie'nin de en sevdii uyarlamadr bu film. "oyunculuklar", "ynetmen(sidney lumet)", kitabn havasn ne yapsa da veremeyecek olmasna ragmen baarl bir "atmosfer"..
fakat yine ayn konuya geliyorum. kardeim nedir yle fesli, sarkl, herkesin kara araflarla dolat istanbul? tamam o vakitler bunlardan arnmam bir istanbul mevcuttu diyebilirz lakin herkes de byle deildi. biraz da modernizmden esintiler katsalard keke..

--------------------
orda kal!
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Yabanc Bir Dizi
3 aspirin 307 14.08.2018 - 21:32:07
G?n: simeli
No new Yabanc Filmlerdeki Unutulmaz Replikler
22 Hatira 7,595 19.01.2015 - 22:11:16
G?n: FilmAvcs
No New Posts Yabanc Dizi Mzikleri
1 Mrbom 1,723 02.03.2014 - 00:56:58
G?n: 80kua
No New Posts Yabanclar Tarafndan Yorumlanan Trke arklar.
7 rainbowbrite 3,597 22.01.2012 - 19:11:10
G?n: semavi
No new Yabanc Dil Dersleri
22 darko 7,612 12.10.2011 - 14:06:36
G?n: dilemma

RSS Basit Grnm Tarih : 23.01.2019 - 20:06:38
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net