IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Hamiyete Mektup
vertigo
mesaj 28.12.2007, 16:20:41
leti #1

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 274
Katlm: 12.11.2007
Nereden: uzay
ye No: 1,033

Hamiyet

gretmenimiz; "mektuba nce nereden yazdiginizi yazarak baslanir" demisti. Ben sana mektubumu, bahemizdeki dut agacinin stnde yaziyorum. Biliyorsun, sen okula giderken bu agacin altindan geersin. Mektubumu agatan ya nne atacagim, ya da sinifta gizlice antana koyacagim. Postaya atamam,agabeyim postanede alisiyor.
Kapinizin esigine de birakamam, annen yakalar. Bir arkadasinla gndersem, btn sinifa yayar. Derste mektup yazmayi grendikten sonra, ilk mektubumu sana yazmaya karar verdim. Hem gretmenimiz; "insanlar,sevdiklerine mektup yazarlar" demedi mi? Benim en ok sevdigim sensin. Annemi, babami, agabeyimi, takla atan paali gvercinlerimi de seviyorum ama, onlarla her gn konusuyorum. Zaten her seyi biliyorlar, ne anlatabilirim ki. Gvercinlerde mektup okuyamaz ama gtrrlermis, bir kitapta okumustum ama ben gvercinlerime bunu gretmedim.Sen mdrn kizi Glin'den,Kaymakamin kizi Glnur'dan,komsumuzun kizi Sheyla'dan, daha gzelsin. Onlarin salari siyah, seninki sari, onlarin gzleri kara, seninki mavi.Sen hizli kosuyorsun, daha iyi ip atliyorsun. Saklamba oyununda en iyi sen saklaniyorsun, ebe olunca herkesi sobeliyorsun. Sakizinla en byk balonu sen sisiriyorsun, en uzaga sen tkryorsun. Dn sari Sadi ile yazi tura attik, seni ben kazandim, sevgilim olacaksin.

Sizin evinizin nnden geerken, agabeyin yolumu kesip, misketlerimi aliyor. Komsunuzun kpegi beni grnce havlayip, kovaliyor. Onlara tembih et. O iyi ocuk de! Bir daha yapmasinlar. Biliyorsun, malarda en ok gol ben atarim, en hizli bisiklete ben binerim. Sapanimla kus vurdum, Hatice teyzenin camini kirdim. Hem benim agabeyim, senin agabeyini dver. Benim babamin dkkani, senin babanin dkkanindan byk. Bizim bahemizde dut agaci var, sizin bahenizde yok, kiraziniz da kurtlu.

Biliyorsun, senin annenle, benim annem arkadas, gezmeye beraber gidiyorlar. Annen beni her grdgnde basimi oksar, seker verir. Babam, hep msterilerimi aliyor diye babani sevmez ama her gn tavla oynarlar. Biliyor musun? Senin agabeyinle, benim agabeyim birlikte sinemaya gidip, gizlice sigara iiyorlar. Dnk mahalle kavgasinda agabeyim, senin agabeyini dven ocugun burnunu kanatti.

Sevgilim olursan, sana her gn sakiz verecegim. Okul kantininden gazoz alacagim, iki biskvi ile yaptigimiz kistirmanin arasina ift lokum koyacagim. Sz! Saini ekmeyecegim, arkandan itmeyecegim, antani ben tasiyacagim. Seni bisikletime bindirecegim, saklambata ebe olunca seni sobelemeyecegim. Ip atlarken, ipi ekip etegini amayacagim. Bu dediklerimi yapmazsam, beni seytan arpsin.

Hamiyet! Seni geen hafta sinemada oynayan filimdeki oglan gibi psem kizar misin? Oglanlar kizlarin niindudaklarindan pyor bilmiyorum. Ben olsam yanaklarini perdim. Fakat gene de merak ediyorum, dudaklarin ikolata mi, nane sekeri tadinda mi? Neden uzun pyorlar? Yoksa kizlarin dudaklari ok mu tatli?

Mektubumu okuduktan sonra hemen yirt veya yak! Arkadaslarina gsterme! gretmene sikayet etme! Sizinkiler yakalarsa, babama sylerler benim kemiklerimi kirar. Arkadaslarim duyarsa benimle dalga geerler. Sen de bana sevgilim diye mektup yazarsan, gazoz kapaklarimi sakladigim yere koy. Sen benim gizli hazinemin yerini biliyorsun. Ben oradan alirim. Bygnce seni gelin yapacagim, sana izci sz veriyorum.
Sepet sepet yumurta,Sakin beni unutma

Karaoglan

--------------------
TANIRSAN OCUK GLSMDEN TANIRSIN BENI..O DA HI DNMEYECEK..
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
ARUZKOLIK
mesaj 19.01.2008, 10:09:35
leti #2

Affan dedeye para saydm, Satt bana ocukluumu
Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,610
Katlm: 21.07.2007
Nereden: Dzce
ye No: 299
Ruh Halim:

Siz mi yazdiniz,yoksa alinti mi bilmiyorum ama,eger siz yazdiysaniz,gerekten tebrik ediyorum sizi...Bazen glmseyerek,bazen gzlerim dolarak ve 9-10 yaslarima giderek okudum yazinizi...Kk bir ocugun.masumane ilgisini ve o ocuka sevgisini ne kadar gzel ifade etmissiniz...Hayret nasil atladim bu yaziyi...

+Quote Post
Adore
mesaj 16.03.2012, 23:16:52
leti #3

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Bir zamanlar Hamiyet adl kzlar vard rolleyes.gif
Ne kadar ok isimden vazgemiiz millet olarak..
Eski filmler ve o devrin insanlarnn yazd diziler de olmasa hepten unutacaz o isimleri..
Kimbilir ka ismi duymadk bile..
Ne ac.

Oysa gzel bir adet vard..
Aile byklerinin isimleri devam ettirilirdi..
Kz olursa anneanne, erkek olursa bykbabann ad konurdu..

Hamiyet, Cemaliye, Hsniye, Glbahar vs..
Bu isimler tarihte mi kald. unsure.gif

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new Mektup Arkada
14 Okan 4,956 07.07.2011 - 04:19:29
G?n: loreyeno
No new Mektup Yazmak
17 clown 7,353 23.05.2008 - 12:25:43
G?n: karakedi
No New Posts Mektup
1940
0 okseybilenkiz 1,249 09.05.2008 - 21:29:58
G?n: okseybilenkiz

RSS Basit Grnm Tarih : 27.06.2019 - 01:57:46
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net