IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Eski Sevgiliyle Karlama!
Candy
mesaj 29.12.2007, 12:32:03
leti #1

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,591
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Bu iletiyi ook uzun zaman nce okumustum..yazan o kadar samimi bir sekilde yazmis ki gerek olduguna eminim..imla hatalari ok..ve Trkemize yakistiramadigim kelimelerde var ama yine de orjinalini bozmamak adina bir iki kk degisiklik disinda degistirmemeyi dsnyorum..

Okudugumda ok glmstm bakalim sizinde hosunuza gidecek mi..?
....

Bim'e dogru yola iktim. zaten iki adim tesi bim. annemin terliklerini giyip ikayim lan dedim, kim iki saat simdi bagcik baglayacak.. ama olgun bir erkek insanda egreti duran seylerin basinda anne terligi geliyormus canlar, ben bunu anladim.

bim her zamanki gibi sakindi. klima alisiyor ama sogutmuyordu. nasil bir klima lan bu diyerek incelemeye basladim. ama grevli beni balici sandi, nk ayaklarimda da acayip terlikler altimda amasir suyu sirayip da rengi atmis bir pijamayla pek de gzel bir gaspi havasi veriyordum.

"abi bu klima flemiyor galiba" dedim. ama cevap vermedi, isine dnd.

tam arkami dnp gidecekken tanidik bir ses duydum. pek bir tanidik. sanki bir zamanlar kulagima "askim" ,"seni seviyorum" diyen bir ses. yavasa arkami dndm. Evet, eski sevgilimdi bu. bir zamanlar sevdigim kadindi. bir zamanlar elele tutusarak mal gibi gezdigimiz kadin. simdi nisanlisiyla bim'e gelmis alisveris yapiyordu. bir zamanlar asik oldugum kadindi bu.

evet bir zamanlar ugruna canimi verebilecegim kadindi bu.

ben saskinliktan elimdekileri yere dsrnce bunlar birden irkildi ve hemen arkasini dnd. ben, beni grmesinler diye hizlica asagiya egildim ama lanet olasi bim'de raf diye bir sey yok ki. tansas olsa arkadaki adam seni gremez ama raf yerine kolilerde rn sergileyen bim sayesinde saklanamadim.

peki size sorarim. siz arkanizi dndgnzde, devekusu gibi saklandigini sanan ama ayaginda ufak numara anne terlikleriyle melmis ve atali gzken bir adam grseniz ne yaparsaniz? iste onlar da yle yaptilar. bastilar kahkahayi. yavas ve gurur yikilmisa ayaga kalktim.

gzlerine baktim. bana bakti, mahzun bir bakis grmek isterdim ama alay ediyordu resmen. ayaklarima bakiyordu. anne terligi giymis, parmaklari ucundan ikmis bir ayak. buydum iste. sen bu adamla bir zamanlar ikmistin. simdiki sevgilin ok iyi giyinmis ama bir bak bakayim ona. bim'de bu siklik? sence de biraz samimiyetsiz degil mi? ben en azindan yakisiyorum buraya. iimden geldigi gibiyim.

byle dsndm ama sonra hadi be! dedim. adam kapmis kizi, ben de lavuk gibi pijamayla terlikle geziyorum. kim naapsin lan beni. "nasilsin grsmeyeli?" dedim. "iyiyim" dedi. "ne gzel" dedim. "hihi" dedi. gittike gerginlesiyordu ortam. yeni sevgilisi killandi mi acaba diye baktim ama "nasil olsa bu lavuktan bir zarar gelmez" dsncesi hasil oldugundan umrunda degildim herifin. adam en ucuz kangal sucugu semekle mesguldu.

"niye byle olduk biz?" der gibi baktim. "ne diyorsun?" der gibi bakti bana. "niye byle olduk diyorum?" der gibi tekrar baktim. "ne diyorsun anlamiyorum" der gibi tekrar bakti bana. "neyse der gibi baktim. alisverise devam etti. bir gle gle demeden.

gzyaslarimi saklayarak elimden dsrdklerimi aldim ve kasaya gittim. bir de peete aldim, gzyaslarimi silmek iin. kasadaki grevli yine baliciymisim gibi bakti bana, "paran var mi" der gibi bakti bana, bana bakmasin artik kimse. al lan parani der gibi uzattim, para st beklemeden iktim ama sonra hemen geri dnp sahsiyetsizce aldim paranin stn. tam ikacakken fis almayi unuttugum aklima geldi. dnp onu da aldim, bir romantizm de yasayamadik be.

eve giderken serkan geldi yavasa yanima. tek dostum, yoldasim, zgn oldugumu anlayabilen tek insan.

"abi bir sey diycem. pijamanin arkasinda delik var, arkan gzkyor, baya bir byk"

o gnden beri evdeyim. bim'e de kapiciyi yolluyorum..................

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
DarKKingS
mesaj 05.01.2008, 20:00:19
leti #2

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 260
Katlm: 24.12.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 1,653
Ruh Halim:

Ahhh ahh bende de ayni bir ani var. ya bu erkeklerin ortak kaderimi nedir . o kadar ilgi cekmeye calisirsin bakmaz en gubudik halinle yakalinirsin

Sabah kalktim annem hemen yapisti yakama olum evde ekmek yok bakkala gir ekmek al

Bende gidemem bacagim agriyor dedim ama iste evin basbakani neyse efenim fistik yesili esofmanlarimla altta takunyalarla bakkaldan 2 ekmek ve gazete alip gelirken hoslandigim kiz cikiverdi ben ve o .
o ve fistik yesili esofmanli altta annesinin takunyalari sac bas daginik biri yani ben iste nasil bir sekle girdim siz tahmin edin

yani ben bu arkadasin verdigi tepkiyi anliyorum ve gecmis olsun diyorum

HEY DOSTUM YANLIZ DEGILSIN

aslinda bir dernek kurmali fistik yesili esofman ve annesinin terlikleriyle bakkala giderken kiz arkadasi tarafindan gorunenler dernegi

--------------------
Bu halinin adi eli belimde bunu dokuyan cocuk kor oldu 5000 dolar halinin fiyati oda cocugun ameliyati icin

+Quote Post
alikusu
mesaj 14.02.2008, 01:07:04
leti #3

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

aman aman ben almyaym alanada mani olmayaym eski sevgili huh.gif ad stnde eski kk...
ama bu hikayedeki gibi berbat durumda karlamak o da pek bir fena durum.. huh.gif
beyler iin anlatlm bu hikaye ama bayan versiyonuda olunca ok fena olur.. ayy dnmek bile istemem ohmy.gif
stmde eski psk bir eofman , ayamda ipidik terlik, saba dank hrpani klk ,ikide zil takp oynar herhal bu gudubetten kurtulmuum iyiki diye ohmy.gif ...
ama yle en bi k kdm, halimle karlamakda fena olmaz sleep.gif ozamanda ahhh ben nasl kardm niye ayrldmki off off diye kafasn talara vurma modunda grmekde pek bir elenceli olur zannumca tongue.gif ...

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
alibaba
mesaj 14.02.2008, 15:22:26
leti #4

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,624
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

stn Dkmen hocadan dinlediim bir yk geldi aklma. baka yerlerde de olabilir aslnda. bir bakan yada ona benzer st derece grevli bir adam, eiyle birlikte bir yere giderken benzin istasyonunda duruyorlar. benzin alrken einin oradaki bir grevliyle konutuunu gren adam daha sonra soruyor kimdi o diye. kadn da eski sevgilimdi diyor. adam bak grdn m iyi ki ondan ayrlmsn yoksa imdi bir benzincinin kars olacaktn deyince ei de
eer onunla da evlenseydim bir babakan ei olurdum ama sen benimle evlenmeseyedin benzici olabilirdin diye cevap veriyor.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
clown
mesaj 14.02.2008, 15:48:28
leti #5

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
ye No: 28

Geen yl okulumuzun kap gvenliinden aradlar "hocam bir ziyaretiniz var kabul ediyor musunuz?" diye... "Kimmi?" dedim. Ziyaretiye adn sordular, "..... m hocam"... sim tandk geliyordu ama, eski bir rencim herhalde diye dndm.
smi kafamda evirip evirirken, birdenbire bamn arkasna bir ar sapland, soluum kesiliverdi. "Olamaz, hangi yzle angry.gif ". Daha kendimi toparlamama frsat vermeden, kap alp ieri girdi adam... Yaasn ok imanlam, tpk bir fil laugh.gif ...Bu kazak, bu kazak hatrlar gibiyim. Aaaaa vallahi de ayn kazak. Yllarn kaza bu yav. Biraz parasz m kalnm ne? yi iyi...

- Aaaa hogeldin ..... Hangi rzgar att seni byle?
- Hi geiyordum okulunuzu grnce birden aklma geldin, bir urayayaym dedim. (Bak bak bak demek planl deil bu
urama, kuyruu dik tutmakta da stne yoktur zaten...)

Birbirimizi inceleyerek uzun sre havadan sudan konutuk, ben nikah yz olan elimi sudan bahanelerle gzne gzne tutuyorum arada. Grmyor adam. Elim yerine boynuma bakyor inatla, niye ki? Kahretsin u boynumdaki uursuz kolyeyi o almt deil mi? Naslda unutmuum. O da unutmutur inallah, hi de unutmu gibi durmuyor, kahretsin nerden takarsn u kolyeyi durup dururken. dry.gif Ben birdenbire sanki ok nemsiz birey sylermi gibi "e ben de evlendim" deyiverdim. Yzndeki deiimi izlemek, Allah'm nasl bir zevk, gebereceim neredeyse zevkten. Sonra birdenbire yzndeki bozulmann yerini pheci bir ifade ald.

- Eski soyadn m kullanyorsun? Kapda soyadn deimemi de... (Ah u lanet olasca tembelliim yok mu? Ne demeye deitirmezsin soyadn... )
- A yooo kocamn soyadn aldm. Tembellik ite.
- Yeni evlendin o zaman?
- Yoo 2 yl oluyor neredeyse.
- Ne zaman evlendin tam olarak?
- ki yl nce Temmuz temmuz.... (Aaaa evlilik tarihim gelmiyor aklma, olacak i mi imdi, iimden yalan sylemek geiyor, uyduruk bir tarih falan sylesem olmaz m?)
- Sen benden sonra evlenmisin demek ki ben de ubatta evlendim...

blink.gif blink.gif ohmy.gif ohmy.gif wacko.gif wacko.gif

Birden bire farkediyorum ki adamn sol elinin yzk parmanda dana gibi bir halka var. Ne severdin gsterii ama. pek kzm yz kaslarna hakim ol. Glmse glmse, otuziki diin ksn meydana. Hi bu kadar mutlu olmamtn deil mi? Ya ama, nasl olur ya hi deilse bari ben ondan bir gn nce evlenseydim...

- Ay ok sevindim, ok sevindim... ( Niye sevindiysem artk. Seni de benden baka bir beenen oldu demek... Kz bilememitir i yzn bilememitiiiiiir.)
- Kocan ne i yapyor?
- ..... dr kocam. zel bir irkette alyor. Senin ein?
- Karm ...... dr. ( Ohhhhh benim kocamn meslei senin karnnkini dver. )

Gerekten evlendiimden emin oluncaya kadar beni sorgulad ve sonunda inand. Neredeyse nfus kadm czdanmdan drecektim. Tabi yanllkla... Sonra karlkl elerimizi bir vdk bir vdk... Herhalde bizi duysalar iinmekten patlarlard.

- Hamile misin?
- Yooo nereden kardn?
- imanlamsn... ( Sen kendine bak, ben sadece imanladm sen iko olmusun iko, gdn bile km, hele o gbek balkon maallah maallah)
- Sizde de ocuu sen douracaksn galiba gbeine baklrsa...
- Ha evet biraz imanladm (Biraz m? Sizin aynalar bozuk galiba)

Sonra dosta el sktk ekti ve gitti. Kendi bama kalnca hemen internette arama motorlarna saldrdm. Karsnn adn zikretmiti birka kere, sonunada bunun soyadn ekleyip aradm taradm. Kars olabilecek bir ka kii buldum. Hepsini inceledim. Hepsinden daha iyi olduuma inanncaya kadar defalarca inceledim. Ama rahatlayamadm bir trl. Sonra gldm kendi halime, ok gldm...

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
Candy
mesaj 19.02.2008, 12:17:40
leti #6

Grup Simge

leti: 3,591
Katlm: 14.12.2007
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Clown mesajn okuduumda yzme kocaman bir glmseme yayld..Teekkr butonu da yok ki tklayalm..Harikayd.. smile.gif

Bana kalrsa ac verir..arkdaki gibi..

Yllar sonra rastladm ocukluk sevgilime
O aina baklar iimi deldi yine..
Anladm gelmez geri o ocukluk gnleri
Bir bak ki o kadar ahh yaadm mazim kadar..

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
clown
mesaj 21.02.2008, 17:20:43
leti #7

Grup Simge

Haklısınız Candy, yle aşklar vardır ki değil karşılaşmak hatırlamak bile, hzn verir, acı verir. Ama bu onlardan biri değildi inanın... wink.gif ylesine bir eski sevgili işte...

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

+Quote Post
clown
mesaj 22.03.2008, 00:59:04
leti #8

Grup Simge

FANZİN

Yağmur damlaları dvyor penceremi. Sen şimdi uakta olmalısın. Gidiyorsun... Yreğimde 13 yıl sren o yorgun tutsaklıktan sonra, zgrsn...

Kocamın kokusunu, ılıklığını zleyerek uyandım bu sabah. Ona daha ok gvenerek ve onu daha ok severek. Biraz ağladım, son gzyaşı... Biraz daha uyudum sonra kedilerimle. Soğuk yağmur damlaları, yatak mahmuru sıcak bedenimde minik kırba darbeleriyle şaklarken, bir sigara itim kurşuni gri gkyz altında. Uğultulu, ıslak soğuk işledi iime. Aylardır ilk kez, gndz vakti sigara... Havanın onca ağırlığına, iimdeki hafiflik. zgrlğn beni de zgr kılmış olabilir mi?

Gerek miydi? Yoksa 13 yıldır grdğm o dşms kabuslardan biri mi? Seni arayıp arayıp bulamadığım, şehrine uğradığım, numaranı ararken telefonun tuşlarına basamadığım... Ryalarda yzn silikleşmişti son zamanlarda, hatıran gibi... Tam 13 yıl beklemiş miydim bu anı? Beklemişim, umutsuzca. Bekleyişler umutsuz olunca insan beklediğini de unutuyor galiba...

Sen, ilk aşkım ve babamdan sonra beni terk eden nc erkektin. En ok hanginiz acıtmıştı canımı inan şimdi bilemiyorum. Gidişin, hep hatırlarım. Kk bir kamyonun ardından sallanır ince ellerim. Acıyı diş etlerimde hissederim, sızlar, nefes alamam. Uzaklıkların en byk aşkları bile bitirdiğini bilmiyordun değil mi? Nereden bileceksin, ok gentik. 4 yıl sren o byk ve sarsılmaz aşkımız nasıl da kendi kendini yedi aylar iinde. Yazık, ok yazık...

Biz daha beraberken beni aldattığını sylemişlerdi, geen yıllarda, inanmıştım. Sen, kimbilir nelere inanmıştım. Ah o inanışlar, aşkın kendisi gibi hatırasını da kirleten. Ve o kirli aşklar… Ağısını gemişten geleceğe akıtan. İnsan bir kere kirlenmeye grsn, alışıyor hep kir pas iinde, kırık dkk yaşamaya… Ama nereden bileceksin sen.

Ve şimdi sen, benim şehrimdeydin. Aramıştın beni, korkuluydu sesin. Seni grme isteğimi anlayışla karşıladı eşim. İnsanın bazen bir başkasının yreğindeki acıyı grebilmesi ve kendi egosuna kurban etmemesi hep saygı duyulası bir tuhaflık gibi gelmiştir bana. Hazırlanışım yıllardır grp grp durduğum o sıkıntılı dşlerdeki gibiydi, dşle gerek arası garip bir şey ... Belki sonu da yle olacaktı, oraya gidecektim ve seni bulamayacaktım. Bunaltılı bir sancı işte bilirsin. Bilir misin?

Biz beraberken beni aldatmadığındı ilk sylemek istediğin, sana inandım, inanmak kolay olduğu iin değil, yznde acıyı grdğm iin. Tm mektupları saklamıştın, eski eşyaları, resimleri, herşeyi ... Ben neyi saklamıştım? Yara, sadece yara… Hem saklamış hem de herkesten saklanmış… Grlmez, bilinmez, derinde, sadece hissedilen…Grebilecek miydin?

Konuştuk, yznde izgiler vardı, ellerinde izgiler, sesinde izgiler… Gerek miydin? İnsan 13 yıldır aynı dş grnce…

ok yorgunum biliyor musun? ylesine ki yorgunluk gerekleri dşlerle bulandırıyor. Uyumaya korkuyorum, dnden nceki gnk gereğe uyanırım diye. nk şu anda her şeye yeniden inanabilirim, başlayabilirim. Aşklara, aşkıma, biricik eşime… Yıllardır ne kadar yorgunmuşum biliyor musun?

Artık aynı dşms kabusları grmem değil mi? Belki şehrini yeniden sevmeyi bile ğrenebilirim. Daha şimdiden, bana, hezeyanlarıma yıllardır katlanan eşime gizliden gizliye duyduğum o byk aşk, inan ve huzurla dolduruyor iimi. Keşke 13 yıl srmeseydi gelmen. Belkide bildin ben seni zgr kılmadan zgr kalamayacağını. Neyse, ne iin geldiğin nemli değil, geldin ya… Gelirken, giderken gtrdğn yreğimin yarısını, geri getirdin ya… ok ihtiyacım varmış o yarıya. İimdeki hafiflikte bu yzden.

Teşekkrler, gerekten teşekkrler…

--------------------

+Quote Post
superisi
mesaj 22.12.2010, 22:25:55
leti #9

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,669
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Ne zamandr anlatacam bu konuyu nereye yazsam diye dnyordum. Buras uygun saylr rolleyes.gif

Ankara'daym Trk ngiliz Kltr Dernei'nde ngilizce Kursuna gidiyorum. Justin adnda yabanc bir hocamz var. Snfn tm kzlar gibi ben de am kendisine wub.gif

Gzne girmek iin ktphanelere gidip o gn ileyeceimiz konu hakknda aratrmalar yapyorum deli gibi. O da bu ilgimden honut bana kur yapyor. Ya da ben yle sanyorum. Doum gnnde aldmz pastann ilk dilimini kendisi yemeyip bana veriyor mesela rolleyes.gif Bu gibi kk eyler onunla ilgili hayaller kurmama yetiyor.

Bir gn Tunal'ya doru karken bir taraftan da dondurma yiyoruz ablam var yanmda.. Dondurmann korneti paralanyor. Hepsini atveriyorum azma. Dondurma souk yutamyorum. Dibindeki ikolata azmn kenarlarna tam vaziyette..

Tam bu esnada Justin ile kar karya kaldm.. Yannda da yeil gzl, gzelce bir kz.. el eleler... Grmezden geleyim diyorum..Durup konumaya balamaz m benimle.. Ben ise azmdan tam ikolatayla kark dondurmay yutmaya alyorum. Elimle azm kapatyorum, gzlerim prtlemi durumda.. blink.gif Justin glyor, bir eyler sylyor. Sylediklerinden hi bir ey anlamyorum. Elimi sallyorum hzlca oradan uzaklayorum. Nasl zgnm..

Ertesi gn derstte rencilerden birisi ingilizce "ashamed" "utanmak" kelimesini soruyor. Justin de bana bakarak benim yaadklarm rnek veriyor. "Holandnz biriyle karlarsnz, aznz dolu konuamazsnz yaadnz bu durumdur "diye anlatyor. Ben yine mahcubum tabi ki blush.gif

Sonra Justin'i karate kuak snavma davet ettim. Yamurlu bir gn olmasna ramen geldi.. Kahverengi kuak da oldum. Ama Justin ile bir ey olamayacan da o gn anladm. Yamurla geldi, yamurla gitti..

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
Adore
mesaj 15.02.2012, 22:07:06
leti #10

Grup Simge

leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Benim anlatacam karlama, bu balkta yazlanlarn hi biriyle ortak nokta iermiyor.

Henz sevgili aamasna gelemediimiz bir sevgilim rolleyes.gif vard..
Her ey yolunda gidiyor gibi grnrken, (yllar sonra rendiim) onun tarafndan kurulan bir kskandrma numarasyla kar karya geldim.
Bu numaralara henz aina olmadm bir yataydm.
O anda aramzda henz salamlama aamasnda olan ipleri koparverdim..
Gnlme yazdm ne varsa sildim..

3 ay kadar sonra, bir alveri srasnda karlatk.
Selamlatk..
"Neler yapyorsun, seni hi gremiyorum" diye sordu..
"ten knca kursa gidiyorum" diye beyaz bir yalan uyduruverdim o an.
Oysa her gece, Ortaky'de arkadalarla zil zurna sarho olana kadar rak-balk iiyorduk.

Bir ka yl nce yine rastladm ona..
yiymi, hala evlenmemi..

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new Eski Bayramlar
31 konuk yazar 15,156 18.06.2018 - 10:06:15
G?n: GaLaCTiCa
No new Eski Ramazanlar
52 sahaf 26,458 17.05.2018 - 21:51:12
G?n: 80kua
No New Posts Eski stanbul Sinemalar
0 sahaf 1,011 06.01.2017 - 16:33:02
G?n: sahaf
No New Posts Eski Kibrit Kutular
2 sahaf 2,722 16.09.2016 - 00:25:49
G?n: PROTOSS
No new Eski Yllarn Ekmekleri
17 semavi 5,715 15.04.2016 - 12:32:36
G?n: oldkid

RSS Basit Grnm Tarih : 27.06.2019 - 02:07:11
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net