IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
nsan ve Dnya..
hazan
mesaj 11.01.2008, 11:39:23
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,362
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Antalya
ye No: 13

INSAN VE DNYA
Adam,bir haftanin yorgunlugundan sonra Pazar sabahi kalktiginda btn haftanin yorgunlugunu ikarmak iin eline gazetesini aldi ve btn gn miskinlik yapip evde oturacagini dsnd.

Tam bunlari dsnrken oglu kosarak geldi ve sinemaya ne zaman gideceklerini sordu. Baba ogluna sz vermisti bu hafta sonu sinemaya gtrecekti ama hi disariya ikmak istemediginden bir bahane uydurmasi gerekiyordu. Sonra gazetenin promosyon olarak dagittigi dnya haritasi gzne ilisti. nce dnya haritasini kk paralara ayirdi ve ogluna eger bu haritayi dzeltebilirsen seni sinemaya gtrecegim dedi sonra dsnd:

-Ohh be kurtuldum en iyi cografya profesrn bile getirsen bu haritayi aksama kadar dzeltemez.

Aradan on dakika getikten sonra oglu babasinin yanina kosarak geldi ve “baba haritayi dzelttim,artik sinemaya gidebiliriz”dedi.

Adam nce inanamadi ve grmek istedi. Grdgnde de hala hayretler iindeydi ve bunu nasil yaptigini sordu. ocuk su cevabi verdi:

- Bana verdigin haritanin arkasinda bir insan vardi.

INSANI DZELTTIGIM ZAMAN

DNYA KENDILIGINDEN DZELMISTI

--------------------
Herey insanlar iin.. Grmek renmek iin, bazen zor da olsa..Herey insanlar iin.. Umut dourmak iin, hayatla sevitim...F
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
vertigo
mesaj 11.01.2008, 12:51:29
leti #2

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 274
Katlm: 12.11.2007
Nereden: uzay
ye No: 1,033

ok dogru..dnyayi da bu hale getiren biz insanlar degilmiyiz ki insan irkinin da dzelecegine dair en ufak bi umudum da yok (bkz: savaslar,kresel isinma,ozon tabakasinin hali,cinnetler,cinayetler vs..) daralti geliyor valla dsndke

--------------------
TANIRSAN OCUK GLSMDEN TANIRSIN BENI..O DA HI DNMEYECEK..

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
sahaf
mesaj 11.09.2014, 12:19:13
leti #3

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,108
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

QUOTE(vertigo @ 11.01.2008, 13:51:29) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
ok dogru..dnyayi da bu hale getiren biz insanlar degilmiyiz ki insan irkinin da dzelecegine dair en ufak bi umudum da yok (bkz: savaslar,kresel isinma,ozon tabakasinin hali,cinnetler,cinayetler vs..) daralti geliyor valla dsndke

Karamsar olmayp biraz iyimser olmak lazm nk yal dnyamz ile ilgili arada iyi haberlerde gelmeye balad bu aralar, mesela ozon tabakasndaki deliin kapanmaya balanmas gibi wink.gif

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 22.03.2019 - 16:02:37
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net