IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Sizi En Etkileyen Mesaj
ARUZKOLIK
mesaj 22.01.2008, 20:10:30
leti #1

Affan dedeye para saydm, Satt bana ocukluumu
Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,610
Katlm: 21.07.2007
Nereden: Dzce
ye No: 299
Ruh Halim:

Iyisi ile kts ile pek ok seyi paylastigimiz sitemizde,sizi en fazla etkileyen mesajlar hangileriydi ? Beni etkileyen mesajlardan ilki clown hocamin,eski mahallesini ziyaretini anlattigi asagidaki mesaji idi. (Ben de geen bayramda esimle birlikte eski mahalleme bir ziyaret gereklestirdim. Tabi giderken ve dnerken hi durmadan aglayarak adamcagazi geldigine gelmedigine de bin pisman etmek suretiyle.

Sokagimiza girilen kseyi dnnce tam kse basindaki ekmek firinin eski yerinde durdugunu hayretler iinde grdm ve yregimden ikan o anlatilamaz duygu bogazimda bir yumruk gibi dgmlendi, burnumun diregini sizlatti, gzlerim yaslarla doldu. Bu firin tm oyunlarimizin sinir noktasiydi. Dalya, ebelemece, boru-klah savasi, saklamba... "Nereye kadar?" "firina, firini geen yanar"... Ah ahhh, sonra tm ocuklar byms firini gemis ve ocuklugumuz yanmisti...

Sokagimiz pek degismemis, apartmanlarin ogu cepheleri ve kapilari yenilenmis yerlerinde duruyor. Hatta karsi siradaki apartmanlardan birinin arka bahesindeki etemizin gizli siginagi kmrlkler bile yerli yerinde... Sanki, eskiden kapisinda 60/C yazan kmrlg asam duvardaki kirik bir tuglanin bosluklarinda kanayan yaralarimiza ttn basmak iin biriktirdigimiz sigara izmaritlerini bile bulacagim... Ve apartmanimiz... Bahe girisi, o zamanlar zerine ancak tirmanarak ikabildigim bahe duvarlari, 12 basamakli apartman giris merdiveni, simdi metal olmus eskiden genis pencereli ve ahsap olan apartman kapisi, apartmanin mozaik zemini, her daim serin loslugu, merdivenler, merdivenlerin -kayarak inmek iin kullandigimiz st kismi kalin ahsap alt kismi metal- korkuluklari, evimizin simdi elik olmus kapisi......... Yrek dayanir mi gerisine?

Degisen seyler yok mu? Elbette var. Mesela eskiden apartmanimizdan bir iki apartman sonra gecekondular baslardi. Hatta bu gecekondulardan birinde bir arkadasim otururdu. Evlerinin bahesindeki dut agacinin altina eski bir kilim serer stnde etemizin gelisimiyle ilgili stratejik planlar yapardik. Simdi ne o ev ne dut agaci ne de hayaller...Mahalle bakkalinin da yerinde yeller esiyor, su bayii olmus. Yokuslu arnavut kaldirimi tas dseli yola da asvalt atmislar. Ya eski tren yolu geidi, tugla ile rlp kapatilmis...

Ayrilirken apartman duvarina oturmus, is ikisi babasinin Milliyet ocuk Dergisi getirmesini heyecanla bekleyen, dizlerindeki yaralar kalin kalin kabuk baglamis, sortlu, ayagi mekap ayakkabili, salari her zaman uzun ve daginik bir kiz ocugunu, kendimi, grr gibi oldum. Duvardan kayarak inip firina kadar eslik etti bize. Ben yregi burkuk aglayarak firini geerken o yanmamak iin ardimizdan, sokagindan el salladi... )

Beni etkileyen diger mesaj ise,sevgili candy'nin, "tasinan ve tasinamayanlar " baslikli asagidaki yazisi idi...

"Hani bir yerden bir yere tasiniriz ya…sadece esyalar midir toplanan?...oraya buraya sailmis onca ani…onca yasanmisligi kolileyip kaldiriririz…iiniz acir bazilarina dokunurken…bir esya degil bir semboldr ogu…sallanan koltuk…babanizdir misal…alninizdaki eldir…gvendir…masa rtleri annenizdir…fedakarliktir…emektir…
Sonra duygularimizi somutlastiran esyalarimiz vardir…bir duygunun kusatmasinda alinan kasetler..siir kitaplari…umutlarimizdir ogu…ve gereklesmemis hayallerimiz…
Kardesim… bu dneme ait olmayan biri daha..sert halinin gerisinde balmumundan bir yrek…25 yasinda simdi…asik oldu iki kere…sevdi... sadece ve sadece yregiyle,dokunmadan…ilkini hatirliyorum…bir gl goncasi ellerinde titriyordu yaprak gibi…sahilde yolunu bekleyip verecekti…dikenlerini tek tek kesmisti sevdiginin eline batmasin diye… yapma dedim..olma bu kadar…elimde degil dedi…byleyim ben…cesareti kirilip veremedi o dikensiz gl…savurmus denize gzyaslariyla beraber… yillar sonra Izmir’de niversiteyi kazandiginda biraz buruk ama yine de mutlu yolcu ettik onu…bir yaz tek sirdasi bana geldi gzlerinde yildizlar uusarak…asikti yine… bir daha olmaz saniyordum dedi… arkadaslariyla eve tasinacakti…beraber alisveris yaptik…o sre zarfinda hayaller kuruyordu…iki kisilik hayaller…bardak,tabak alirken gzmze iki kk yumurtalik ilisti…birbirlerine yaslanmis duruyorlardi…ikimizde ayni seyi dsndk glmseyerek…ve aldik hi sormadan…evi yerlestirirken annem bu iki kk ve sevimli yumurtaliga bir anlam verememisti…oglum senin vardi ya…ok gzeller ama ne gerek vardi?
Annemin elinden kapip dolapta kimsenin ilisemiyecegi bir noktaya koydum onlari, yan yana…koyarken tertemiz bir hayali oksadim sessizce… kardesim bu aski yil tasidi yreginde…heryere onu da gtrd beraberinde..ta ki onu bir baskasinin kollarinda grene kadar…kimbilir belki halen tasiyordur..

Bir ay kadar nce okul bitip esyalarini toplamaya gittigimizde dolapta bu iki kk yumurtaligi grdm…orada birbirlerine yaslanmis,ylece duruyorlardi…biraktigim gibi…
Yalniz elime aldigimda islanmis olduklarini fark ettim…ya onlar agliyordu ya da ben!..."
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
Candy
mesaj 14.04.2008, 15:07:00
leti #2

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,585
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Sevgili Aruzkolik sakn ola bir misilleme gibi alglanmasn ama demincek "yalanyoruz" balna yazdn iki mesaj beni inanlmaz duygulandrd..buraya eklemeden geemedim..;

Sahaf,sahaf,sahaf...Ne kadar gzel yazmissin...Tipki...Ayni...Ne bileyim...Buruk bir glmseme gibi maziye.Evet,bilmezler,bilemezler...Anilar 9 u dinlemedilerki hi...Ne Necdet TOSUN'u bilirler,ne de Vahi Z'.Boath On The River'i, on derste pratik Ingilizce gretmeyi vaad eden bir kitaptaki cmle zannederler belki...Hi Milliyet ocuklari olmadi onlarin...Simsirden yontulmus kamili topalarida...Bir 45 lik plak grseler,frizbi zannederler diyecegim ama,frizbiyide bilmezlerki.Hi parmaklarini kesip kankardes oldular mi acaba?...Teksas Tommiks degis tokusu nedir bilirler mi sormak lazim.Bir pinokyo bisikletin hayali ryalarini ssledi mi hi?
Bilmezlerki bizim ocuklugumuzu mutlu kilan sey,hayallerimizin,bir gn gerek olma midiydi.Bilmezlerki,her seyi elde edenin hayali olmaz,hayali olmayanin midi,midi olmayanin da yasama sevinci.Klasik laftir ya...Simdiki ocuklar ne kadar sansli denir.Degil arkadaslar,degil dostlar...Onlar,bos bir arsayi masallar lkesine evirmeyi bilmezler,bilemezler,bilemezler...Bilemezler.

.......................
Elbette kabul ediyoruz yaslandigimizi...Ama koyuyor be abiler...Bir daha o gnlere dnemeyecegimizi bilmek koyuyor...Bir zamanlar ryalarimi ssleyen pinokyo bisikletin hayalinin yaninda,arabamin modelini ykseltme amacinin ok anlamsiz gelisi koyuyor...Nerde aksak Ugur...Nereye gitti Cimbom Hasan...Ya firincinin Cengiz?Nerde benim ocuklugumun o ikmaz sokagi,nerde benim simsir topacim,nerde seytan uurtmam...Koyuyor abiler...Yasamin getirdigi acilara ggs germenin yaninda,ne kadar basitmis dspte kanattigim dizlerimin acisi...st kabuk baglayan yaralardan,izi asla silinmeyecek yaralara sahip olmak koyuyor...

MASALLAR LKESINDE YASAMAK DURURKEN,GEREKLERLE BOGUSMAK KOYUYOR ABILER...

Bilmezlerki bizim ocukluumuzu mutlu klan ey,hayallerimizin birgn gerek olma midiydi..bilmezlerki,hereyi elde edenin hayali olmaz..

Ne kadar da gzel bir saptama bu..hayalgcmzn ve yaratclmzn boyutlarnn,kck eylerden kocaman mutluluklar karmann aklamas bu ite.. bi devir muhteemdik Aruzkolik..!!!

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
ARUZKOLIK
mesaj 15.01.2009, 03:24:07
leti #3

Grup Simge

Ruh Halim:

Sevgili kardeim candy...
Dnya gailesi,hayat gailesi,uzun zamandr kaybm yine...Yorgunum ve iimde adn koyamadm bir bitkinlik,bir sszlk var.Bir mesajmda,burann benim iin snlacak bir liman olduunu sylemitim.te yine o limana demir atm durumdaym.Buradaki eski mesajlarm okumak,eski fotoraflara bakmak gibi geliyor bana...Hatrlattn mesajlarma tekrar baktm.Ben bu konuya verdiin cevab grememiim.ok ge kalm bir zr borluyum sana...

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 25.04.2010, 10:29:28
leti #4

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

''yasadigim evde benden ve ailemden daha kiymetli kim ya da ne olabilir''

demi kurukafa kardeim mekanlar blmne alan misafir odalar balnda.bu mesaj'n itenlii beni ok etkilemiti

--------------------

+Quote Post
Adore
mesaj 25.10.2011, 22:02:19
leti #5

Grup Simge

leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Birgn aniden yazilarim gelmemeye balarsa bilinki tahtal kydeyim..Tabii "anlarm" yazilarimi sona erdirmeden gitmek istemem ,nevarki banada sorulmuyor ite..Bu yzden nmzdeki dnemde yazlarma hz vermek zorunda oldugumu hissediyorum..
Hepinize sevgiler..Levent Abiniz..

Sn. Vezirolu'nun yukarya aktardm mesaj beni hem etkiledi hem de zd..

Ayn ey aslnda herkesin bana gelebilir..

Sitedeki arkadalar "Kst galiba, oktandr yazmyor" diye dnrken, aslnda bir yerlerde cenaze namaz klnm, sabahn seher vaktinde selas okunmutur.

Eski mesajlarda dolarken Heaven' her grdmde bu dnceler gelir gider..

Herkese, sevdikleriyle birlikte salkl bir yaam diliyorum..

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
Candy
mesaj 26.10.2011, 11:14:18
leti #6

Grup Simge

leti: 3,585
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Ne kalacak geriye sahi bizden, hepimizden? u krk dkk kelimelerden baka...

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
Adore
mesaj 27.11.2011, 20:24:16
leti #7

Grup Simge

leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

Anilarim.net'i olduu gibi seviyorum..
Tm yeleriyle birlikte.

Burada yabanclk ekmemek..
Cannz ektiince marabilmek..

sterseniz bir ark sylersiniz..
Beenmediiniz fikirlere dudak bkersiniz..

Biz ocukken nasldk, imdi naslz?
ocuk kalan "bir yanmz"a ne kadar yaknz?

Bir elimizde emberimiz, dierinde reelli ekmeimiz.
Gzmz ise evin penceresinde, bize bakp glmsyor annelerimiz.

Daha ne isteriz rolleyes.gif

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
sahaf
mesaj 28.11.2011, 14:51:25
leti #8

Grup Simge

leti: 6,111
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Budur,

QUOTE(heaven @ 20.06.2007, 13:54:17) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Yer: Ist. Gztepede Davut amcanin bakkali...
sene: 1982 civari
seneler nce 2 ufak, sevimli kizcagiz dkkana girdi, sonrada o kavonozun iindeki renkli sakizlardan birkaini ceplerine indirdi..
Kk kiz Sonra ok pisman oldu ama gidip syliyemedi
zld hep...
Tam anlatmaya karar verdigi yasa geldi , sonra davut amca dkkani kapadi...
Sonra o kk kiz byd anilarim.net'e ye oldu,
ve simdi itiraf ediyor..... evet o bendim...
ne demeye yaptim bilmemiyorum vallahi...
AFFET BENI DAVUT AMCA.........
valla pismanim, parasi neyse versem olurmuuuuu

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
ARUZKOLIK
mesaj 07.01.2012, 20:04:27
leti #9

Grup Simge

Ruh Halim:

Allah rahmet eylesin derken, gayri ihtiyari konuyu atm tarihe kayd gzm. 22 Ocak 2008. Neredeyse drt sene olmu. Hayret.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new Sizin stanbul'unuzun Vazgeilmezi Ne?
15 superisi 4,888 20.02.2013 - 13:53:11
G?n: dilemma
No New Posts Sizin piniz Nasld?
5 hale 2,226 20.03.2012 - 16:27:07
G?n: Adore
No new Sizin Hi Kediniz Oldumu ?
48 alikusu 21,680 20.03.2012 - 01:12:43
G?n: Adore
Closed Mesajlar Hakknda
6 ember 3,381 22.08.2011 - 14:24:30
G?n: Mrbom
Closed Mesaj yazamyorum
1 Adore 1,838 18.08.2011 - 19:09:17
G?n: Mrbom

RSS Basit Grnm Tarih : 16.06.2019 - 04:36:26
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net