IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Beklenen..
Candy
mesaj 19.02.2008, 15:45:32
leti #1

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,557
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Bazen avutmak iin naar kalm gnlnz olmayacak eylerden medet umarsnz..bu zel saydnz bir gn,hercai bahar, klacak muhteem tatil,hep beklenen o ey veya bir insan silueti olabilir.. daha o gelmeden ona milyonlarca anlam yklemisinizdir bile..hayaller kurarsnz stne..hayatnz onun evresinde ekillendirirsiniz..onun iin konuur,onun iin glersiniz..gzleriniz bulutlanrsa apansz, onun gelemeyeceinden duyduunuz endiedendir..ama kovarsnz hemen o melun dnceyi beyninizden..hayr..o gelecek ve her ey anlamna kavuacaktr..

Derken..kar gelir o beklenen gn,o tatil zaman,beklediiniz o bahar,o biri..karnnza tuhaf bir ar girer heyecandan,kalbiniz kanatlanp uacak gibidir gs kafesinizden..oysa gerek hite yle dndnz gibi deildir..

Dier gnlerden ayr ok ayr tuttuunuz o gn, tpk dier alelade gnlerden biri gibidir..ilkin kabul etmeseniz de,deitirmek iin rpnsanz da ylesine bir gndr ite..24 saatlik rutinini tamamlar biter..

Btn bir yl hayal kurup ktnz o tatil tam bir fiyaskoyla sonulanr..yn yn denecek ykl faturalar brakarak arkasnda..geer gider..

Hep beklenen o ey ya hi gelmez..ya da gelse de ok farkl ekillere brnerek gelir..onu tanmazsnz bile..teet geersiniz ou zaman..ya da grmez stne basarsnz..yiter gider..

O insan silueti bir gn gelir..ama sadece bir siluettir..hayallerinizdeki gibi deildir hemde hi..sesi o ses deildir..gl o gl..bak o bak deildir..ona yklediiniz btn anlamlar bir bir boa karr..ellerinizle yarattnz kumdan kale devrilir gider..

Her bekleyi nihayetinde bir yitie..o yiti te derin bir bolua dnr.. sonrasnda alan o kocaman yar neyle dolduracanz dnr durursunuz..neyle doldurmaya alrsanz aln bir yerlerde bir boluk mutlaka kalr..ite oras..tam oras szlar durur..bir daha hibir eye gereinden fazla deer yklememeniz gerektiini hatrlatr bir yara gibidir..

Hatralar bu yaralardr biraz da..ama onlar grmemezlikten gelmeyi tercih ederiz..bir yaradr sonuta ve tedavisine kimimiz dost, kimimiz yar der, yine de bekleriz..

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
clown
mesaj 01.03.2008, 22:52:53
leti #2

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 663
Katlm: 18.05.2007
ye No: 28

nsann iindeki bir yer, gzelliin beklemede olduunu, beklenene kavumakla o gzelliin yiteceini bilir aslnda.

--------------------
Moketubbe'ye, kendisi lmsz, sanki lanetlenmi canlar - felaketini kuran canllar va lanetleniinin unutkan ortaklar olan ller - tarafndan hzla cehennemden geiriliyormu gibi geliyordu.

William Faulkner - Krmz Yapraklar

+Quote Post
Asphodel
mesaj 02.03.2008, 15:07:51
leti #3

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 330
Katlm: 03.02.2008
Nereden: Istanbul
ye No: 2,252

Her ey iin geerli deildir bu bence. Her zaman geerli deildir. Beklenen gerekten ele geer mi ? Elimizin iinde smsk tutup bize ait klabilir miyiz ? Biz deiiyoruz her geen gnle birlikte. evremizdeki yaam deiiyor. O byk " beklenilen" e kavutuunuzu sandnz anda bir de bakyorsunuz ki aslnda srecin sadece bir aamasn gemisiniz. ve imdi nnzde ilkinden daha uzun bir yol var. smile.gif

--------------------
SHOW MUST GO ON

+Quote Post
Candy
mesaj 11.03.2008, 17:59:39
leti #4

Grup Simge

leti: 3,557
Katlm: 14.12.2007
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Sevgili Clown'un da dedii gibi kimi zaman nmze gerekten gereklemesi imkansz hedefler koyarz..beklemenin tadna her daim varalm diye..kimi zaman beklemek, hayal krkl yaamaktan daha iyidir..

Sevgili Asphodel..elbette beklenen her zaman gelmez..ya da gelen" beklenen " olmaz..bu durumda iimizde bi yerlerde u cmle yanklanr durur.."keke beklediim gelseydi..ya da beklediim ey gerekleseydi..o zaman herey ok farkl olurdu.." bu dncede bir yanlsamadr belkide..hayatn kendisi gibi..

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
Asphodel
mesaj 11.03.2008, 22:15:55
leti #5

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 330
Katlm: 03.02.2008
Nereden: Istanbul
ye No: 2,252

Elbette beklenen her zaman gelmez ve bazen de gelen aslnda beklenen deildir. Ama demek istediim ayn zamanda gerekleen her beklentinin kendisiyle birlikte yeni beklentileri getireceidir. Bunun bir sonu yoktur. Yaam gzel klan da budur. Bir beklentimiz gerekletiinde unu demeyiz. tamam hayattan tm istediimi aldm. Beni mutlu edebilecek eyler tkendi. Aksine br beklentimize, hedefimize ulatmz anda karmzda yepyeni beklentilerin umutlarn hedeflerin durduunu grr ve hevesle onlara doru yrmeye balarz. smile.gif

--------------------
SHOW MUST GO ON

+Quote Post
hayalperest
mesaj 18.03.2008, 19:21:50
leti #6

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 210
Katlm: 19.12.2007
Nereden: Bursa
ye No: 1,575

Kimi birini bekler bulmak iin , kimi bir eylerin olmasn...bu gne dek her ikisini bulmak iin beklemekten korktuumu fark ediyorum.Bazen beklemediimiz anlarda da karmza kabiliyorlar...Bunun canl kantym .Onu hi ummadm bir anda ,ummadm ekilde karmda buldum.Drt sene nce olsa hi aklma gelmezdi hayatmda olaca ama u an hayatmda ve sonuna dek orada olacak.(umarm smile.gif )

--------------------
WATA NO NAMAE WA L (ERU) DESU...

+Quote Post
superisi
mesaj 27.11.2011, 13:37:47
leti #7

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,663
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Ben hep yeni yln gelmesini bekledim. Ka gn kaldn saydm. Takvime entik attm. Gnlme ka gn kaldn yazdm. Ylba amlar izdim. Dibinde hediyeleri olan am aacnn bana yaldzlar yadrdm. Yeni yl zlemle bekledim. nk yeni gelen ylda gzel eylerin olacana dair umudum vard.

imdi seneler birbirinin ayns geliyor. 2000 li yllar birbirinden berbat yllard sanki. 2012 daha m gzel olacak 2011'den.. Umarm.. Yeni yl yaklarken bir heyecan duymaya baladm sanki eskiden olduu gibi smile.gif Nietzche'nin "mit ktlklerin en bydr. nk ikenceyi uzatr" szne karlk ben yine de midimi yitirmeyeceim..

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post
sahaf
mesaj 18.01.2012, 12:17:10
leti #8

Grup Simge

leti: 6,103
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Bekleyerek eskiyecek deiliz ya biggrin.gif

Ufak bir ocuk iken yeni yl bekledim elbette tpk sizler gibi. Okul dnemi ise yaz tatilinin gelmesini beklerdim hep. lk mesleki tecrbem olan fabrikada almaya balaynca beklenen ey yllk izin oldu ve bugn bile yle smile.gif Ak ve Mek olaylarna girmek gerekirse, ok bekledim o vefasz. bekledikede ona olan zlemim artt. Lakin gelmedi bi trl ve bylece ben beklemez oldum onu artk. Sevim engl'n bir arks vard onu mrldandm sadece ''Beklerim seni pencerelerde'' diye.

Necip Fazl'a da bir selam durmak gerekir deilmi wink.gif

"Ne hasta bekler sabah
ne taze ly mezar
ne de eytan bir gnah
seni beklediim kadar!.."

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
Adore
mesaj 18.01.2012, 16:42:46
leti #9

Grup Simge

leti: 4,581
Katlm: 02.06.2011
ye No: 54,831
Ruh Halim:

ok hassas bir konu..

Ben, herkese beklediini bulmasn dilemek istiyorum.
Yeter ki ne beklediimizi biliyor olalm..

O..
Beklediiniz kii..
Kendini her ekilde belli eder.
Zaten, siz O'nu gremezsiniz..
Eer O ise, hissedersiniz.

Kendinizi kandrabilirsiniz ama iinizdeki amaz his her zaman sizi gerekle yzletirmekten ekinmeyecektir.

--------------------
Doduum gn yzme bakp glmseyen melek, seni hi unutmadm

+Quote Post
superisi
mesaj 18.01.2012, 20:54:38
leti #10

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,663
Katlm: 17.09.2007
Nereden: izmir
ye No: 532
Ruh Halim:

Bu bal grnce yazn baladm ama sonra elime almadm Kathleen McGowan'n "Beklenen" kitab aklma geliyor. Ablamn bir solukta okuyup bitirdii ve bana tavsiye ettii kitap ne yazk ki beklediim gibi kmad. Sklmm "Meryem Ana, Kutsal Kase" konularndan.. Neyse belki nmzdeki yaz bitiririm..

Bu sralar bir ey beklemiyorum.. Yaz beklemek iin ok erken.. "Yaz" beklerken "Kn" tadn karamam diye dnyorum.

--------------------
Geip giden zamanlar bir yerlerde bulsam.. Sonra zlsem.. zldme zlsem..

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 23.01.2019 - 19:35:35
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net