IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Masallardan rendiklerimiz..., masllar aslnda bize gelecek iin neler anlatt :)
alikusu
mesaj 28.02.2008, 09:22:28
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

Masallardan Neler rendik? rolleyes.gif

Herkes kklnde ninesinden masal dinleyecek kadar ansl olmasa da ilkokul alarnda mutlaka en
az bir masal kitab okumutur.

Kh gzlerimiz bayla bayla dinledik, kh korkudan gzlerimizi prtlettik, kh uyuyacamz yere
zldk alamaktan yz gz iirdik.ite size masallar:

Sinderella
Hatun ksmsnn gece 12’den sonra sokakta ii yoktur.
Kk ayak hem seri sonu indirimlerden hem de prens bulmakta avantaj salar!
Kendini kaptrma, neyin ne zaman balkabana dnecei belli olmaz.

Pamuk Prenses
Kadnlar kadnlar kskanr.
Aynalar yalan sylemez.
Durduk yere ormana gitmemelidir.
Her belee gelen elma yenmemelidir.
lkyardm bilmek iyidir.
Prensleri cezbeden, ‘uyank olmayan’ prenseslerdir.
Hayatnz kurtaran kk sandnz insanlar, nnze ilk gelen prense taklp terketmek ayptr.

Nasibin seni nerede olsa bulur...

Uyuyan Gzel
irkin cadlar her partiye, toplantya, gne davet edilmelidir, kesinlikle atlanmamaldr.
Kzlar uyurken yalanmazlar.
Gzellik uykusu gerektir. Uyku gzelletirir, hcreleri yeniler, 100 yl uyuyunca ipek gibi teniniz
olur.
Tm dnya “Dur bi bakaym u sarayda ne var” merakyla yanp tutuan yakkl prenslerle doludur.
Dolaysyla evde oturup ksmet beklenmelidir.

Rapunzel
Uzun salarn bakm zordur lakin bir gn gerekli olabilir.
Kadnlarn en ekilmez yerleri salardr.
Sa, kadnn ssdr. Ss d ilevlere kullanrsan kopar!
Seni kurtarmak iin bile olsa, san eken prensten insana hayr gelmez.

Krmz Balkl Kz
Sokakta her grdn zibidiyle konuulmaz.
Etraf evcil olmayan hayvanlarla dolu, dikkatli olmaldr.
Bugn ninesini tanmayan, yarn kendini de tanmaz.

izmeli Kedi
Kedinizin bir bildii vardr.

irkin rdek Yavrusu
Gzelim deme bir sivilce yeter, irkinim deme byynce geer.

Alice Harikalar Diyarnda
Her tavann lafna kanma, her grdnn peine taklma.

Ali Baba ve Krk Haramiler
ifreler iyi saklanmal, onun bunun yannda bararak sylenmemeli, bankamatik kuyruunda
yabanclardan yardm alnmamaldr.

Hansel ile Gretel
ocuklar evden katklarnda geri dn yolunu bulmak iin sepeledikleri materyalin yenmez, rmez,
paslanmaz alamdan yaplm olmasna zen gstermelidir.
ikolatadan evler yenmemelidir. Can boazdan gelir, boazdan da gider
Her yal kadn nene deildir. Tme varm olaraktan da her sakall deden deildir.
Cadlar ittirmekte saknca yoktur.
Ktler eninde sonunda yanacaklar!...

Alntdr ; velakin bu bal gelitirmek bizim elimizdedir , masallar bize baka neler retti dersiniz.. laugh.gif

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
alibaba
mesaj 02.03.2008, 01:14:23
leti #2

Grup Simge

leti: 2,624
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

alnt olmas sorun olmaz tabi ki ancak bahsedilen masallar bizim masallarmz deil. beni dndren bu konu.
dedekorkut masallar (ykleri) balnda aklmda kald kadaryla yklerden kardm dersleri yazmtm. keza kelolan masallar blmnde de ayn tarzda bir mesajm vardr. yeri geldike masallar blmne kardm dersleri yazyorum. ama gldr gesi tamyorlar.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
creed
mesaj 02.03.2008, 11:05:03
leti #3

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 243
Katlm: 23.01.2008
Nereden: ortadnya
ye No: 2,090

Sindirella : oniki ye kadar tavladn tavladn kz yoksa kap gidebilir..'Vakit nakittir'
Baldzlarnla ve kaynvalidenle iyi gein yoksa sevdiini sana gstermemek iin trl hilelere bavurabilirler.

Pamuk Prenses : 'Aynalar yalan sylemez ama iyi bir e her daim hatununa dnyann en gzel kadn sensin demelidir'
Yedi cclerin fkelisi olabilir ama ilikinde sen asla fkeliyi oynamamalsn
Cce de olsa bir kadn yedi tane erkekle babaa braklmaz...

Uyuyan Gzel: ' Kadnlar uyuduklar zaman en gzel hallerini alrlar malm drdr etmiyodurlar o an'
' Uyuyan bir kadn drterek deil perek uyandrlmaldr mazallah sol kroeleri ok sert olur onlarn'

Rapunzel : ' Klda keramet yoktur lafndan ok bozulan amcalar tarafndan yazlm bir hikayedir.
' Uzun ve bakml salar olan kadnlarn elde edilmesi herzaman zordur.

ok gldm bireylerde ben ekleyeyim dedim...

--------------------
Geni zamanlarda...

+Quote Post
alikusu
mesaj 02.03.2008, 11:07:12
leti #4

Grup Simge

leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

QUOTE(kurukafa @ 02.03.2008, 02:14:23) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
alnt olmas sorun olmaz tabi ki ancak bahsedilen masallar bizim masallarmz deil. beni dndren bu konu.
dedekorkut masallar (ykleri) balnda aklmda kald kadaryla yklerden kardm dersleri yazmtm. keza kelolan masallar blmnde de ayn tarzda bir mesajm vardr. yeri geldike masallar blmne kardm dersleri yazyorum. ama gldr gesi tamyorlar.

yaa kurukafa valla dfecem seni , Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
urda iki elenelim dedik dimi angry.gif .. hemen gelip filozof filozof yorum yapmsn Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

herhalde biliyoruzz masallardan alnacak dersler vardr hele lafonten, ezop gibi masallar retici va ders verici nitelikleri ile her zaman favorilerim arasndadr.. ayrca kelolan yada eflatun cem gney masallarn okumakdan da anlatmakdan da dinlemek dende ok zevk alrm ama burda elenelim demitim az bir ey blush.gif niye bozuyorsunki beni Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
Asphodel
mesaj 02.03.2008, 13:17:18
leti #5

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 330
Katlm: 03.02.2008
Nereden: Istanbul
ye No: 2,252

Sindirella : oniki ye kadar tavladn tavladn kz yoksa kap gidebilir..'Vakit nakittir'
Baldzlarnla ve kaynvalidenle iyi gein yoksa sevdiini sana gstermemek iin trl hilelere bavurabilirler.

Harika yaa ... laugh.gif

--------------------
SHOW MUST GO ON

+Quote Post
Candy
mesaj 10.03.2008, 12:42:45
leti #6

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,591
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

alkuu,arkadam nasl gzel bir balk olmu bu.. rolleyes.gif Creed ve senin yazdklarna bayldm.. laugh.gif u an konsantre olamyorum ama aklma geldike bende eklerim inallah..

Durun bi saniye.. huh.gif bir iki biey gelir gibi oldu.. happy.gif

Pinokyo; "En gvenilir oyuncak kmaldamayandr.."

Peter Pan ;"Eer bir kz ocuunuz varsa penceresine demir parmaklk koydurmak, sonrasnda dizinizi dvmemeniz iin akllca olur.."

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
hazan
mesaj 13.11.2016, 22:48:12
leti #7

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,362
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Antalya
ye No: 13

Ben de nacizane bir eyler kartrm masallardan. rnein,

Yalan ok kt bir eydir, sakn ola yalan syleme. Maazallah burnun, murnun uzar. (Pinokyo)

irkin deyip geme, alrsn. Almakla da kalmaz seversin ve hatta irkin deyip reddettiinle gn gelir evlenmek istersin..Sevginin gcne inanmalsn..Sevgiyle, irkin olan bir gn gzele dnr..(Gzel ve irkin)

Kck bir pck nelere kadirdir bilemezsin..100 yllk uykudan uyandrabilir, kurbaalar prense dnebilir, yine uykulardan uyandrr, bir eyler bir eyler ve mutlu son ite..(Uyuyan Gzel, Kurbaa Prens, Pamuk Prenses gibi gibi..)

zerinde bir lanet varsa, ne kadar saknrsan sakn eninde sonunda seni bulacaktr..Yine de zlme, yaasn yakkl prens ve prensin bin lanet kaldrma gcndeki pc..(Uyuyan Gzel)

imdilik bu kadar.

Derken aklma geldi. Verilen szler kesinlikle tutulmaldr. Bu gn bir skntndan kurtulabilmek iin anlatn bir kiiyi, yarn iin grldkten sonra "oh ben naslsa skntmdan kurtuldum, anlama manlama yok, alacanda yok" diyerek postalamaya kalkarsan, ok piman olabilirsin. Misal, bu gn kyn farelerden kurtarp onlar suya dkp boan kavalc, sen anlamay bozup gereini yerine getirmezsen fkelenip kyn btn ocuklarn peine takp gtrr. Ardndan mal mal baktnla kalr, sonra da dnrsn. Adam ol, sznde dur. Tatszlk kmasn. (Fareli Kyn Kavalcs)

--------------------
Herey insanlar iin.. Grmek renmek iin, bazen zor da olsa..Herey insanlar iin.. Umut dourmak iin, hayatla sevitim...F

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 27.06.2019 - 02:09:27
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net