IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Risk almak...
hazan
mesaj 14.03.2008, 13:36:36
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,362
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Antalya
ye No: 13

Glmek; SAF denme riskini gze almaktr.
Alamak ise; DUYGUSAL grnme riskini...
Birine yaknlamak; KENDN KAPTIRMA riskini,
Duygularn amak; KENDN ORTAYA KOYMA riskini,
Hayalleri ve dnceleri sergilemek ise ONLARI BAKASINA KAPTIRMA riskini gze almaktr.
Sevmek; KARILIK GREMEME riskini...
Yaamak ise; LME riskini gze almaktr.
Umutlanmak; HAYAL KIRIKLIINA URAMA riskini
abalamak ise; BAARISIZ OLMA riskini gze almaktr...
Ama riskler yaanmaldr,nk; hayatmzn en byk riski hi risk almamaktr.Hi risk almayan kii, belki ac ve zntlerden korunabilir ama byyemez, sevemez, deiemez, hissedemez, renemez.
Garanti araylaryla zincirlenmi bir kle olarak yaarken, bedelini; zgrln kaybederek der.
Sadece; riski gze alabilen kii zgrdr.

Alnt
    Ve ben risk almaya pek meyilliyim...Alyorum da stelik...smile.gif)Ya siz?

--------------------
    Herey insanlar iin.. Grmek renmek iin, bazen zor da olsa..Herey insanlar iin.. Umut dourmak iin, hayatla sevitim...F
    Go to the top of the pagePM

+Quote Post
    Bu iletiye te?ekk?r edenler:
    dilemma
    mesaj 16.03.2008, 08:32:12
    leti #2

Grup Simge

Grup: Yazar
    leti: 225
    Katlm: 08.02.2008
    ye No: 2,283

ben aldigi buyuk risklerin sonucunda buyuk dusler kaybeden acemi bir dusbazim...o yuzden artik hic risk almiyorum cok korkuyorum... hatta basucu repliklerimden birisi.... "on yil nasil yasadim bu evde? duvara bir resim asmak gelmedi mi icimden? ben ne yaptm; kotu bir resim asarm korkusuyla hic resim asmadm, kotu yasarm korkusuyla hic yasamadm. kotu yazarm korkusuyla hic yazmadm." dir...

--------------------
    ne adamlar sevdim zaten yoktular

+Quote Post
    alibaba
    mesaj 18.03.2008, 00:24:13
    leti #3

Grup Simge

Grup: Moderatr
    leti: 2,624
    Katlm: 20.08.2007
    Nereden: Izmir
    ye No: 438
    Ruh Halim:

keke bir ey yapmadan nce onu akl szgecinden geirebilmek gibi bir yeteneim olsayd. o zaman bir deerlendirme yapp risk almak m deil mi diye dnebilirdim. nemli bir konuda karar verirken aklma deil gnlme uyarm. akla ters gelse de iimden geldii gibi davranrm. sonu bazen hsran olur hatta aptallk derecesine yaklar. bilirim ama baka trls de houma gitmez.

hayat ok ciddiye alnmamas gereken bir ey bence. kasmamak lazm.
    son sz olarak
    akll olup dnyann kahrn ekeceine, deli ol dnya senin kahrn eksin.

--------------------
    her mesajm imzamdr

+Quote Post
    hayalperest
    mesaj 20.03.2008, 19:23:15
    leti #4

Grup Simge

leti: 210
    Katlm: 19.12.2007
    Nereden: Bursa
    ye No: 1,575

Bu gn bana bir sorun anlatld ve sonucunda bir seim yapmam istendi...Tm hayatm etkileyecek bir seimdi bu...Ya kalacak yada gidecektim.seimi yapmam isteyen kii kararma sayg duyacan da sylemiti sonu ne olursa olsun...Bu sorunu duyduumda epeyce zldm ama seimim belliydi...Bunu ona sylediim de sevindi...

--------------------
    WATA NO NAMAE WA L (ERU) DESU...

+Quote Post
    creed
    mesaj 21.03.2008, 13:34:54
    leti #5

Grup Simge

leti: 243
    Katlm: 23.01.2008
    Nereden: ortadnya
    ye No: 2,090

Bu gn saat sekizde kalktm ve yine elimi o lanet komadine vurdum.. Ancak yarm saat kalabilirim sanrm bu gn yatakta, sende seviyorsun ya bu gn biraz daha uzun kalmaya alrm..Londradayz ama hava da kasvetli, neden hep yamur yayor bu memlekette anlam deilim...Oysa ben el ele yrrdk diye umut ediyordum eski ehrin sokaklarnda, senin evinde olalm yada, istanbulda...Yok ben bu ehri sevmiyorum nankr geliyor bana, sende kedisin, 2 nankr kaldramam ben heralde, iyisimi ankarada olalm.stanbul fikri canm skt zaten...Yok vaz getim, sende gzelsin, yzndeki glmsemeye bir mr feda etmek geliyor iimden zaten u ara, iyisimi ehirde gzel olsun. istanbulda olalm..Geri sen imdi torontodasn, dondurma alm beni dnmeksizin yiyorsundur.Vazgetim ite istanbuldan, ankarada kalacaz. Kocaman bir yatak, sen ve ben, lanet komadinide uzaa kaldrmz elimi vurmam birdaha. Sen yanmdasn kolumu atyorum ama yoksun, boa...Ben iyisimi kalkaym. En iyisi bu...

'Bence risk te bu hayali kurabilmek' .... smile.gif

--------------------
    Geni zamanlarda...

+Quote Post
    dilemma
    mesaj 24.05.2009, 06:37:12
    leti #6

Grup Simge

inanmak... hayatta alacaginiz en buyuk risktir, riskmis... o yuzden "im so bad baby i dont care"

--------------------

+Quote Post
    dilemma
    mesaj 15.01.2010, 17:07:53
    leti #7

Grup Simge

QUOTE(dilemma @ 16.03.2008, 08:32:12) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
    ben aldigi buyuk risklerin sonucunda buyuk dusler kaybeden acemi bir dusbazim...o yuzden artik hic risk almiyorum cok korkuyorum... hatta basucu repliklerimden birisi.... "on yil nasil yasadim bu evde? duvara bir resim asmak gelmedi mi icimden? ben ne yaptm; kotu bir resim asarm korkusuyla hic resim asmadm, kotu yasarm korkusuyla hic yasamadm. kotu yazarm korkusuyla hic yazmadm." dir...

kullyen yalan smile.gif yllar yllar yllar once sfrdan baslamak uzre hersey brakarak terk ettg br ulkeye yllar yllar yllar sonra ger donmus ve yenden sfrdan baslayan br kadn olarak rsk almadgm soylemek kendme hakszlk olur... ne dems selm sk " sovalye romanlar okuya okuya kendini sovalye sanan don kisot'a benzetebilirsiniz beni. yalnz onunla bir fark var aramda: ben kendimi don kisot sanyorum."

imza
    tobosolu dulsnya

--------------------

+Quote Post
    sahaf
    mesaj 28.03.2016, 09:25:24
    leti #8

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
    leti: 6,111
    Katlm: 30.05.2007
    Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
    ye No: 68
    Ruh Halim:

Risk almak.. Sonu baarya veya sizi mutlu etmeye kacaksa alnr.

Hayatn kendisi zaten bal bana bir risk ve dnyaya gelmekle bundan epey alyor insanolu.

--------------------
    Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
    hazan
    mesaj 18.05.2016, 20:00:14
    leti #9

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
    leti: 1,362
    Katlm: 15.05.2007
    Nereden: Antalya
    ye No: 13

Risk almak.. Sonu baarya veya sizi mutlu etmeye kacaksa alnr.

Byle olduunda (sonucu batan belliyse) risk almaktan ziyade garantiye almak olmuyor mu?..Risk alabiliyorsak eer umudumuz her ne kadar baar ve mutlulukla sonulanmas olsa da, tam tersi de gerekleebilir ne yazk ki..Yine de, hayat ve bu dnyaya domak gerekten bal bana bir risk dediin gibi Sahaf...

Glmek; SAF denme riskini gze almaktr. - Saf saf glebilirim ben..
    Alamak ise; DUYGUSAL grnme riskini...-Duygusal m grnrm?.., Yoksa aptal m?.., Bilmem ama alamak geliyorsa iimden alarm da..Nerde, nasl olduum farketmez..
    Birine yaknlamak; KENDN KAPTIRMA riskini, - Dostlarma kaptrrm ben kendimi.. Kaptrvereyim ne olacak?..Baka kaptrmalara gelince, Kolay kolay kaplmam da.. Kaptrverirsem de tam kaptrrm ama benim kaptrmam ok mhim deil.. Karlksz kalrsa kaptrvermem, syrlmak iin de elimden geleni yaparm..
    Duygularn amak; KENDN ORTAYA KOYMA riskini,-Ne yani? Kenarda m kalaym?.. Duygularm amak geldiyse iimden iddetle eer, her hangi bir konuda, aarm gider.. Neyi kaybedeceim?.. tibarm m?.. Biilmez paham m?... nsanlm m?.. Dostlarm m?.. Kaybedersem eer, zaten hi kazanmamm demektir. Kazanmadm bir eyi kaybetsem ne olur?..
    Hayalleri ve dnceleri sergilemek ise ONLARI BAKASINA KAPTIRMA riskini gze almaktr.-Hayallerimize ve dncelerimize de ambargo koymadk..
    Sevmek; KARILIK GREMEME riskini...-Eyvallah..
    Yaamak ise; LME riskini gze almaktr.-Takdir-i lahi..
    Umutlanmak; HAYAL KIRIKLIINA URAMA riskini-Bol bol.. Ne kar?.. Yine Takdir-i lahi
    abalamak ise; BAARISIZ OLMA riskini gze almaktr...-En ok 'nsan' olabilmek iin abalyorum. Baarabiliyor muyum?.. Ne farkeder?... En azndan baarsz olsam da abaladma deer...

--------------------
    Herey insanlar iin.. Grmek renmek iin, bazen zor da olsa..Herey insanlar iin.. Umut dourmak iin, hayatla sevitim...F

+Quote Post

Konuya link ver...
    Forum iin... (BBCode)
    HTML Kullanm...
    Direk link...

Reply to this topicStart new topic
    1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
    0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 16.06.2019 - 05:25:12
    .: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
    Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net