IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sohbet Odas

Blm Kurallar

Bu blmde sohbet edebilir ve geyik yapabilirsiniz. Siyaset, Din, nsanlar krc kelime ve cmle kullanmak yasaktr.

Gzel Paylamlar..

Reply to this topicStart new topic
Film Listeleri
okseybilenkiz
mesaj 26.10.2008, 12:09:25
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

bu bal grenler arm olabilir ama buda tamami ile gemite kalm bir olay biz sinema severler iin.
yle aklyaym:sevdiimiz bir ynetmenin yada oyuncunun filminin ekildiini duydugumuz zaman hemen dndmz geldii zaman izlerim oluyor ,ama eskiden byle bir ansmz yoktu.ben 70'leri ve 80'leri hatrlyorum ama daha ncesindede filmler lkemize bazen ya hi gelmiyordu yada yllar sonra artk gndemden dtkten sonra eskimi kopyalar (kimbilir ka lkeyi dolam)bize ulayordu.
bu durumda her sinema sezonunda d alm firmalar gazetelere ilan verirdi(eletirmenler bu ilanlara ok kzard''bakalm ilan ettikleri ka filmi getirebilecekler ''diye tepki duyarlard.gercektende ilan edilen filmlerin ogu oynamazd)u u filmleri getiriez diye.
bizler star wars filmini bile yl geikme ile izleyebilmitik(ama yaayan grrm derler dogru sylerler gn geldi dnya ile ayn zamanda izledim serinin son filmlerini).80'lerde durum iyi deildi ama korsan video kasetler ile yinede idare ediyorduk durumu.sonra 1989 ylnda major denilen amerikan irketleri geldi.kendi filmlerini kendileri getirmeye baladlar bu seferde trk sinemas batt(niye batt baka bir mesajn konusu)
yine bu listelere dnersek bunlar sadece bizim gibi umutlu sinema seyirilerini heveslendirirdi.
bakn sungu apan 1978-79 sezonunda yazd yazda hite umutlu deil mesala
-40-50 kadar amerikan filmi gemi yllardan arta kalanlarla dogrudan dogruya amerikan tekellerinden yada avrupa zerinden getirtilmi filmlerden oluuyor
-biri listelerin gediklisi olmu 1972 yapm''the getaway(bu filmi sinemada izledim mesala ben 1 yanda evrilen filmi 8 yanda izlemiim anlayn durumu)
yazdan greniyoruzki nl Z filmide listede(fakat bildiiniz gibi film ancak 1989 ylnda lkemizde sinema afilerine kabilecektir).ayn yl bir baka nl film sansr am hangisimi ?''bunuel ''ustann gndz gzeli.oynamm .evet oynam.evriminden yllar sonra : smile.gif

ite film listeleri dediim ey bunlard.araf araf ilanlar 30 filmlik 40 filmlik listeler 10-15 tanesi gsterilir gerisi bir sonraki seneye kalrd..ben bu listeleri kesip biriktirenler olduguna eminim.ne gzel bir koleksiyondur kimbilir bu listeler diye hep dnrm akas

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No new Film Brorleri
14 okseybilenkiz 7,762 16.02.2013 - 12:42:26
G?n: sahaf
No new Film Mzikleri
20 Asphodel 7,533 05.07.2012 - 20:53:03
G?n: one of the 80's
No new Film Afileri
Korku, B Movie, Bilim Kurgu, Trash vs.
290 alpino 98,933 11.04.2012 - 23:24:25
G?n: PROTOSS
No New Posts Film jenerikleri
0 Adore 1,919 22.02.2012 - 21:37:17
G?n: Adore
No New Posts Film Hatalar
10 Mrbom 4,417 08.01.2012 - 02:05:25
G?n: alibaba

RSS Basit Grnm Tarih : 23.03.2019 - 11:01:14
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net