IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Sanatilar - nller

Blm Kurallar

Mazimizin sanat ve nlleri hakkndaki yazlar bu balk altna.

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Zuhal Tan
sahaf
mesaj 06.08.2011, 13:33:13
leti #1

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,121
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Zuhal Tan (18 ubat 1944 anakkale - 26 Mays 1966 Sakarya)

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Hzl yaad gen ld dediklerinden biride Zuhal Tan ismidir. Gerek ad Zuhal Klk olan Zuhal Tan'n anakkale'de balayan ksack mr 22 yanda Sakarya'da geirdii bir trafik kazas ile son bulur. Ksack hayat hikayesi ise film gibi kalr geriye. Onu en son Ylmaz Gney'in Tehlikeli Adam filminde izlemitim. Laf fazla uzatmayp sinematrk'ten sevgili Murat elenligil abimizin yazsn ekleyelim balk altna.

Zuhal Tan (1944 - 1966) Benim iin hzl yayor diyorlar. Niin hzl yaamayaym. Hayat ksa.. Enis Rza Olcayto ile yapt bir syleide Zuhal Tan bunlar sylyor. 18 ubat 1944 anakkale, Ezine doumlu. 2. Dnya Savann yokluk yllar. Birka adm tede Almanlar, talyanlar, ngilizler bouup duruyorlar. Ekmek vesikayla. eker, gaz ara ki bulasn. Klk ailesi ; Posta memuru Hsn, ev hanm Hatice, Zuhal ve kardei Erol. 1948de Konya. Sonra zmir eme Ortaokulu ve stanbul Kz Lisesi. Baba, Anadoluda grevli. Onlar Beyolu Balkpazarndaki bir evde. Edebiyat Fakltesi Corafya Blmne yazlm ama bir yandan da almak zorunda. Selamet Han, avukat yazhanesi, eczaneler, pastaneler, hepsi bir lokma ekmek iin. Sonunda Yeilam. ocukluumda a kaldm ok oldu. Annem, babamdan ayrlnca stanbulda 3 kiilik ailenin reisliini ben yaptm. Dnn, 18 yanda bir gen kz stanbulda tek bana alp evine bakacak. Bu pahallkta ne yaplr..Film hayatna atldktan sonra gelirim artt. Filmler sayesinde btn memlekette adm daha dorusu dekolte oynadm iin vcudumu tanyorlard. Filmler..benim iin vitrindi ama pein para vermedikleri iin aldm cret yetimiyordu. Film iletmecileri, dolu czdanlarla stanbula gelip yakn dostluk teklif ediyorlard. Ama tek kiinin esiri olmamak iin kabul etmedim. Nasl olsa parann esiri olmutum. Biraz sesim olduu iin hafif arklar sylemeye karar verdim.. Sevdii arklardan biri Domenico Modugnonun syledii Lettera Di Un Soldato (1963). Her Gn Gazetesinin Bir Yldz Seiyoruz yarmasna katld 1963ten lmne kadar 30dan fazla filmde oynam. Gen Kzlardaki (1963) rol iin ynetmen Nevzat Pesenin syledikleri ; Hlya ve Trkandan daha iyi. Zuhal Tan Biraz boyum olsayd onlarla baa ba ekiirdim diyor. Hzl yaam, 25 Haziran 1966 Sal gn, Adapazar yaknlarnda Tavuklar Kprsnden Sakarya Nehrine uan 55 model mavi-yeil Fordun iinde son bulur. lm haberini duyan arkadalar doru drst ba sal dilemeden aile albmlerine el atmlar ; Aman bizim birlikte ekilmi resimlerimizi gazeteciler almasnlar. Katherine Mansfieldin ehov iin gncesine yazdklarn (5 Temmuz 1918) bu tok szl gen kz iin syleyebiliriz ; Ah, Zuhal Tan! Niin lsnz? Niin akamn ge bir vaktinde, kocaman lo bir odada, darda sallanan aalarn yeile dndrd kta oturup konuamyorum sizinle.

Murat elenligil

Sanatnn Sinematrk sayfas Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Kazadan sonra ki fotoraf rahatsz ederse silerim.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Zuhal Olcay
10 alpino 3,903 26.01.2012 - 19:27:46
G?n: PROTOSS
No New Posts Zuhal Tan / Haydi Bastr
0 Adore 1,097 18.08.2011 - 16:47:51
G?n: loreyeno
No New Posts Zuhal Yorgancolu
3 lifelines 2,025 06.08.2011 - 17:08:54
G?n: saliha kovuk
No New Posts Zuhal Yaynlar
0 okseybilenkiz 1,112 21.03.2009 - 22:20:00
G?n: okseybilenkiz
No New Posts Zuhal Olcay
1 alpino 1,598 29.04.2008 - 21:54:59
G?n: alpino

RSS Basit Grnm Tarih : 20.09.2019 - 03:05:37
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net