IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Fosforlu Cevriye, 1989
okseybilenkiz
mesaj 05.02.2009, 05:59:55
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

fosforlu evriye deyine akla deiik filmler geliyor .kimisi direk neriman kksal derken ,szlkler iin fosforlu demek ibrahim tatlses (bu eski rumeli trksn onun diye bilenler var smile.gif )ve sevtap perman'n oynad film demekmi .bende bu szlkleri baya birey biliyorlar sanp sayyordum,onlarnda bildii benim kadarm laugh.gif neyse ben konumuza geleyim. suat dervi'in 1968 ylnda yazd bir roman kahraman evriye.o srada dervi reat fuat baraner ile evli .eide hapishanede .bir gn eini ziyarete gittiinde tanmad bir kadn ile karlayor.bu kadn gazetede resimlerinden tanyp adn bile bilmedii reat fuat'n tevkif edildiini grenine bir ttn kesesi ile ziyaretine geliyor .suat dervi kadndan ok etkileniyor ve bir sre hayat kadnlar hakknda ineleme yaptktan sonra romann yazyor.
imdi grdnz gibi neriman kksal'n oynad 1958 yapm ayn isimli film suat derviin romanndan esinlenilmemi.zaten onun anlatt ykde farkl o filmin birde 1969 tarihli trkan oray'l evrimi var.belki serbest bir uyarlama olarak 1978 tarihli yine barolnde trkan oray'n oynad'' cevriyem'' filmi romann beyazperdedeki evrimi olabilir.
diziye geline dizimiz mzikaldi. barolde sinema trk sitesinde belirtildii gibi Gamze Gzalan oynamyor.o srada 35 yanda olan mjgan zsan barolde .bu bayan bir soprano.adam rolnde ise ege aydan var.
adam fosforlunun ak oldugu bir uyuturuu sats.ama kibar,grgl biri .kltrlde . aydan rol iin nazm hikmeti rnek aldn sylyor o gnlerde.
dizi bence o kadarda baarl deildi.zellikle cevriye benim aklmdaki cevriye deildi.nedense cevriyeyi hep esmer dnrm.sonra arklarda fazla alafrangayd.ite biri

''bir odann iinde
her gn bir erkekle
ama ayn erkekle
evlilik bu ite!

ne skc ne aptalca
birileriyle tek bir hafta
yeterde artar bile....
evlilik bu ite

ne skc ne aptalca
sofranda,yatanda
her gn hep ayn koca
evlilik uymaz bana!

ama baka biri
ok heyacan verii
imdi tutsa elimi
acaba evlimi?

onun yannda kalsam
bu odada yaasam
biliyorum hi bkmam
onunla evli olsam...''

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Fosforlu Tespih
1 Adore 1,335 04.09.2012 - 13:50:06
G?n: hale
Closed Fosforlu Pre-elit yazarmz oldu
14 okseybilenkiz 5,164 17.08.2009 - 21:22:45
G?n: kurukafa

RSS Basit Grnm Tarih : 21.11.2019 - 00:53:21
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net