IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Ku Yemi
lifelines
mesaj 06.05.2009, 21:56:46
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Reat Nuri Gntekin' in "Ku Yemi" adl yksnden televizyona uyarlanan dizi,1981 ylnn ubat aynda yaynlanm.
16 ubat 1981 tarihli Milliyet ocuk dergisinden:
KU YEMݻ
Bu hafta Perembe gecesi "Hikiyelerden Biri" adl yerli yapmda "Ku Yemi"ni izleyeceiz. Reat Nuri Gntekin'in ayn adl hikyesinden televizyona uyarlanan TV dizisinin ynetmeni Sefa nal, konusu se yle: Bir ocuun babas, Balkan Sava'nda ehit olmutur. Babaannesi ona bu haberi duyurmaz. Ailenin parasal durumu giderek ktleir.
Bykanne buna bir are bulmak ve torununu iyi, yararl bir evlat olarak yetitirmek ister. Bu arada para bulmak iin, torununun ok sevdii bir kuu satmak zorunda kalr ve yazara bavurur.
Bu blmde, bykanne rolnde nl sinema sanats Nurhan Nur var.Kk torununu da Suat zbek oynuyor.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Nurhan Nur'un ilk dizisi "Ku Yemi"ni seyrettiimde ok zldm, uzun sre unutamadm hatrlyorum.
Bykanne ve torunu o kadar fakir bir hayat yayorlard ki btn eyalarn satmlar geriye sadece kk ocuun ok sevdii Saka kuu kalmt. Nurhan Nur, zerinde siyah araf, elinde kafes ile kuu satmak iin bir kahvehaneye gidip utanarak ve zlerek kuu satmt.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
okseybilenkiz
mesaj 06.05.2009, 22:17:45
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

ok teekkr ederim ncelikle lifelines aylar nce yazdn mesaj tekrar yazdn iin.ku yemi isimli yky ok iyi hatrlyorum,gzlerim dola dola izlemitim imdi bile hatrladka hznlenirim.

sefa nal ile yaplm bir sylei kitab kt yakn zamanda piyasaya.bende gecen hafta aldm .yava yava okuyorum.baktm 50. sayfada safa usta trt iin yazd ve ynettii dramalardan bahsediyor .ite bu dramalardan biri vede reat nuri gntekin'e besledii sayg ve sevgiden dolay belkide en ok zendii blm ku yemi .o kubazlar kahvesi kandilli vapur iskelesinin yanndaym.hatta ierden ekim yaplrken dardaki modern giyimli insanlar grnyormuta safa usta olduka zorlanm bu drt taraf caml kahvenin iinde ekim yaparken.
dizinin dier blmleride unlarm:
sait faik'ten ''baba ogul''
memduh evket esandal'dan ''iki kadn''
tomris uyar'dan ''sarmak glleri''

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 21.10.2019 - 10:05:31
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net