IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Napolyon'un Aklar
lifelines
mesaj 03.07.2009, 21:41:26
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

"Napolyon'un Aklar" isimli diziyi TRT, 1977-78 ylnda yaynlamt. Diziden hatrladm tek oyuncu; Uzay 1999 Dizisi'nin Maya's Catherine Schell. imdb sitesine baktm Catherine Schell, bu dizide mparator Napolyon'un byk ak Polonyal Kontes Maria Walewska rolnde. Dizinin konusu ise orjinal ismi gibiydi "Napoleon and Love" Napolyon'un hem kars Josephine, hem de sevgileleri ile olan aklar anlatlr ve sk sk balo dzenlenirdi. Dizi, ocuklar iin ok ard ama her zamanki gibi mecburen seyretmitim.
O zamanlar bu dizi iin gazetede yle bir yaz okuduumu hatrlyorum:
"ngilizlerin sava meydanlarnda Napolyon'u yendikleri yetmezmi gibi imdi de bu dizi ile onu rezil ediyorlar."
Dizi gerekten de ngiliz yapm ama detaylar hatrlamadm iin Napolyon nasl rezil edilmi bilmiyorum.

TRT'nin ileride yaynlad bir baka Napolyon dizisi ise barolnde Armand Assante ve Jacqueline Bisset'nin oynad
"Napolyon ve Josephine" idi.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
okseybilenkiz
mesaj 13.02.2012, 16:20:43
leti #2

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,154
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

dizi bizde 1978 ylnda yaynlanm.
1978'in ilk sper dizisi diye tantyor onu tv'de 7 gn
9 blm srm.aramba gnleri yaynlanm.her blm napolyon'un bir akna ayrlm
1) rose
2)josephine
3)pauline
4)georgina
5)eleonore
6) walewska
7)maria-luisa
8)louise
9)akn sonu

insan merak ediyor bu kadar ak yaam adam ne zaman frsat bulmuta dnyann yarsn ele geirmeye kadar ii gtrm.bunun msr var general k yetimese rusyas var smile.gif

QUOTE(lifelines @ 03.07.2009, 21:41:26) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
O zamanlar bu dizi iin gazetede yle bir yaz okuduumu hatrlyorum:
"ngilizlerin sava meydanlarnda Napolyon'u yendikleri yetmezmi gibi imdi de bu dizi ile onu rezil ediyorlar."
Dizi gerekten de ngiliz yapm ama detaylar hatrlamadm iin Napolyon nasl rezil edilmi bilmiyorum.

fakat bir hafta sonraki tv'de 7 gn dergisinde yle bir haber var
NAPOLEON'U DA KARA LSTEYE ALDILAR !
sebeb :ne olabilir tongue.gif ''ama ama bu adam yataktan hi kmyorki ''.konu seks zerine kurulmu. bizim trt'ilere gre ingilizler bunu bilerek yapm..zaten biz diziyi 1978'den nce alp biraz arivde tozlandrmz,sonra verilen para boa gitmesin diye yaynlamaya kalmz

sonraki hafta ise yle bir balk var tvde 7 gnde
NAPOLEON NASIL TEMZE IKTI...
esasnda bizim denetimileri ileden karan sz uymu ''hem imdi sevielim hem kahvaltdan sonra sevgilim ''
bizim denetimiler kudurmu.genel mdrlk adna denetim grevini yapan kl aslankaya en ok kzanlardan biri imi ve yle demi ''ak sak sahneler bir yana,bu dizi fransz toplumunu aalamaktadr,napolyonuda aalamaktadr,josephine' de aalamaktadr.bunun yaynlanmasn sakncal buluyorum''
fakat dier iki deneti para verilmi bir dizinin p boylamasna msade etmemi.yatak sahneleri itina ile ayklanm(rnein 2. blmden sekiz dakika kesilmi) ve dizinin devamnn yaynlanmasna karar verilmi

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 04.07.2020 - 01:28:48
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net