IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

3 Sayfa V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
Ak Gemisi
Beeni 4 V

GaLaCTiCa
mesaj 21.05.2007, 19:24:21
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,590
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Gemi'nin kaptan stubing, geminin doktoru:adam bricker, gopher, julie mccoy,kaptann kz vicky geminin harika garsonu:isaac.(kendisi gelmi gemi en sempatik ve tatl garsondur)isaac'in o mthi el hareketi dizinin aklmda kalan yegane gesidir. Konusuna gelince her blmde ayr bir ak konusu ilenirdi. Yukarda saydm kahramanlar geminin mrettabat olup sabit kalan kiiler sadece onlard. Dier oyuncularn ou her blmde deien gemi yolcular idi. Gemi'nin o muhteem aklarn imdi bulmak imkansz. Saf ve temiz seksen aklar idi onlarn ki. Yakamozda ve geminin salonundan gelen dans mzii eliinde harikulade idi. Tabi o zamanlar 7-8 yalarnda ben aktan falan anlamyorum bir ey ifade etmiyor. imdilerde vayy be ne gzelmi diyorum. Siyah-Beyaz televizyon dnemimizin gzellii idi ak gemisi.

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
Mrbom
mesaj 27.05.2007, 02:46:48
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

Dizinin ortasinda hep acapulco diye bir yerde mola verirlerdi...O zamanlar ocugum insalla abuk binerler gemiye derdim kendi kendime... biggrin.gif

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
raymond
mesaj 24.06.2007, 15:22:01
leti #3

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,822
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Ktahya
ye No: 172

Arkadaslar gzel bahsetmisler... Ilave olarak ben de birka sey syleyeyim... herseyden nce dizinin yillar sonra bile akilda kalan gzel, hos bir mzigi vardi (bilgisayar teknolojileriyle retilmis yapay sesler karistirilmayan, akustik enstrmanlarla yapilan hos bir mzik, ki Beyaz Glge'de de bunu grrz).
Orijinal adi "The Love Boat"... ABC televizyonu tarafindan 1977-1986 tarihleri arasinda yayinlanmistir. Basroldeki Gavin Mc Leod (Kaptan Merrill Stubing) Rst ASYALI'nin sesiyle bizlere kendini sevdirmisti... Sevimli Kaptan Stubing henz 77 yasinda... Julie Mc Coy'da Sema AYBARS ve Doktor'da da Ferdi MERTER'in dublajlarini hatirliyorum...

NOT: Julie Mc Coy rolndeki aktris Lauren Tewes (d.1954), Andie Mc Dowell'le birlikte grdgm en gzel ve etkileyici glse sahip kadinlardir...

--------------------
Hey gidi gnler heeey !

+Quote Post
kazuki
mesaj 04.07.2007, 14:00:39
leti #4

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 171
Katlm: 14.06.2007
Nereden: Gaziantep
ye No: 134

zannedersem bu diziyi 92-93 yillarinda show tv ilk aildiginda da oynatmisti.

--------------------
BEN BIR SEKSENLER OCUGUYUM:

+Quote Post
elvina
mesaj 06.07.2007, 18:44:11
leti #5

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,123
Katlm: 27.06.2007
Nereden: Istanbul
ye No: 191

o diziyi seyrettigimden beri hayalimdir yle bir tatil yapmak..emsalleri ok ama hala hayalimi gereklestiremedim...

+Quote Post
alikusu
mesaj 14.07.2007, 13:02:27
leti #6

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,492
Katlm: 08.07.2007
Nereden: Bakent
ye No: 236

bu dizide juliye hayrandim sempatikligi gleryzl hali iten glmsemesi birde mzigi hala kulaklarimda ve bnimde en byk hayalim bir gemi yolculugu

birde dizinin ingilizce adi love boat, geminin adi ise pasific princess di geminin n kisminda salari rzgarla dalgalanmis bir kadin sileti vardi..

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
Candy
mesaj 20.02.2008, 17:09:08
leti #7

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 3,591
Katlm: 14.12.2007
Nereden: Ankara
ye No: 1,499
Ruh Halim:

Hatralarmda yeri apayr olan,ve her blmde btn olaylarn mutlu sona baland scack bir diziydi..mzii,mrettebat,mehtapl geceleri ve Galactica'nn dedii gibi tertemiz aklaryla unutulmazlar arasndadr benim iin..

alkuu ve Elvina gibi benimde byle bir gemi yolculuu hayalim her dem nkseder..byle birey gerekleirse eer gzlerim o mthi ve sempatik mrettebat arayacak..buna eminim.. smile.gif

--------------------
Uzun yrmelerden
Sonra bitkin derek
Bu bir ocuk oyunu:
Ben seni ektim ekerek
imdi hangi kitaplardan
reneceksiniz onu,
Gelmiyorsa baz eyler
ocukluktan geerek
.
.

+Quote Post
F
mesaj 21.02.2008, 02:23:16
leti #8

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 626
Katlm: 21.12.2007
ye No: 1,604

aramba akamlar oynard.

"Ak Gemisi" ile ilgili ok espri yaplrd halk arasnda. "Ben de "Ak Gemisi" ne bineceim!" gibi. Ya da deniz aklarnda grlen bir gemi iin hep "Ak Gemisi" yaktrmas yaplrd.

"Charlie 'nin Melekleri"nde bir blm "Ak Gemisi"nde geiyor. Blmn ad "Melekler Ak Gemisi 'nde" idi. Gemi mrettebat da var ve "Ak Gemisi" nin mzii de alyor.

Dizi Trkiye 'de bittikten ok sonra Ak Gemisi 'nin Trkiye 'ye geldii blmler sinema kuanda yaynland. O blmde Lorenzo Lamas da vard, "ahin Tepesi"nin Lance 'i... Rol gerei Julie 'nin Yunanl ocukluk mektup arkadayd. Ak Gemisi Trkiye 'den nce ya da sonra Yunanistan 'a da uramt ve Julie mektup arkadan bulmutu. Hatta filmde Yunanistan 'a Trkiye 'den daha geni yer ayrlmas, "Yasu" deyiinin ok kullanlmas, Akropol 'den sk sk "nanlmaz Akropol" diye bahsedilmesi bata Hikmet Feridun Es olmak zere baz ke yazarlar tarafndan eletirilmiti. Kaptan nereye gidecekerini sylediklerinde mrettebat "Trkiye 'ye gidiyoruz!" diye sevinmilerdi.

"Ak Gemisi, 94 'de atv 'de yaynland. Hafta ii her gn yaynlanyordu.

Yeni versiyonu ise 2001 yaznda TRT 1 'de pazar gnleri yaynland. Kaptan rolnde, bata "Spencer Emrinizde" olmak zere bir ok diziden tandmz Robert Urich vard. Mzii daha hzlandrlmt.

Retromax, 2006 'da yaynlayacan aklad, bizi umutlandrd ama yaynlanmad.

+Quote Post
lifelines
mesaj 09.04.2008, 21:25:48
leti #9

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

27 Kasm 1981 Tarihli Tercman ocuk Dergisinde "Ak Gemisi" dizisini seslendirenler hakknda ayrntl bilgi var.

RT ASYALI (Kaptan Stubing): Devlet Tiyatrosu sanats.Sinemann Kelolan,televizyondaki "ki kz" dizisinin dris'i ve senaristi.
SEMA AYBARS (Gemi mdiresi July Mc Coy): Sema Aybars'da Devlet Tiatrosu sanats.Ak Gemisindeki July'den baka,Beyaz Glge'de okul mdiresini seslendiriyor.
FERD MERTER (Doktor Adam Breacker): Devlet Tiyatrosu sanats olan Merter;televizyondaki Oyun Gemisi'nin engeci olarak tannyor.
ZEKA MFTOLU: (Barmen Isaac): Devlet Tiyatrosu sanats.Eski dizilerden Zengin ve Yoksul'da Falconetti'yi ve Kaptan Onedin' seslendirmi.
KKSAL ERGR: (Geoffer Smith): Grubun tek zel tiyatro sanats.Bu grevi stanbul'a tayini kan Engin enkan'dan devralm.Kksal Ergr ayrca Dallas'taki Dusty'e ses veriyor.

Not:Dergide Zekai Mftolu iin Kaptan Onedin' seslendirmi yazyor.Fakat Kaptan Onedin' Cahit aher seslendiriyordu bunu daha nce dublajclar blmnede yazmtm.Dergideki bu yazy okuyunca Cahit aher'in kendi sitesine baktm oradada Kaptan Onedin' seslendirdii yazyor.Acaba bir dnem Zekai Mftolu'da seslendirmimi bilmiyorum.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

+Quote Post
orhunka
mesaj 25.08.2008, 07:43:12
leti #10

Grup Simge

Grup: ye
leti: 29
Katlm: 24.08.2008
Nereden: kayseri
ye No: 3,851

1979-1980 yllarnda ilk blmleri gsterilmeye balandnda Trk ahlak yapsna uygunluu konusundada epey eletirilmiti...

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

3 Sayfa V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 09.12.2019 - 13:03:17
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net