IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

3 Sayfa V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
Flamingo Yolu
GaLaCTiCa
mesaj 21.05.2007, 19:26:12
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,587
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Aklimda kalan dizinin baslangicinda grnen flamingo srs idi. okda gzel bir gl vardi, sazliklarla dolu idi galiba aklimda onlar kalmis. Serif taytis aklimda kalan yegane karakterdi. Ha bir de elbette morgan fairchild (costance-kastins),kastins'in esi senatr fielding de ok yakisikli idi. Hos senatr field'in asik oldugu lane balue da ok gzeldi. Dizi oynadigi zaman 1981-1982 idi sanirim ilkokul 2'ye falan gidiyordum. O yzden konusunu ok fazla hatirlamiyorum aklimda kalan pis serif taytisin ok kt biri oldugunu hatirliyorum. Ceyar gibi pislikti.

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
Mrbom
mesaj 30.05.2007, 01:15:47
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
linea
mesaj 05.07.2007, 11:41:14
leti #3

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Mark Harmon da oynamisti bu dizide. Yalniz bu dizinin gsterildigi yillarda hayli kktm ki fazla bir sey kalmamis aklimda, serif taytis'i hatirliyorum hayal meyal, bir de filamingolari. Mark Harmon simdilerde ncis diye bir dizide ajan Jethro Gibbs rolnde endam eyliyor, agzim aik bakiyorum adama, hala gen, hala din. Cikcikcik.

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
himini
mesaj 05.07.2007, 12:04:20
leti #4

Grup Simge

Grup: ye
leti: 36
Katlm: 12.06.2007
ye No: 127

yasli zengin bir kadin vardi dizide, adini hatirlayamadim ve takildi aklima simdi iyi mi!! Adi neydi o kadininnn???

+Quote Post
raymond
mesaj 07.07.2007, 01:42:57
leti #5

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,822
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Ktahya
ye No: 172

NBC tarafindan 1981-1982 tarihleri arasinda 37 blm olarak yayinlanan dizide Morgan Fairchild (d.1950 / Constance Weldon Carlyle), Mark Harmon (d.1951 / Senatr Fielding Carlyle), Howard Duff (d.1913-.1990 / Serif Titus Semple) ve Cristina Raines (d.1952 / Lane Ballou) bas karakterler olarak yer almislardir. Biri sarisin ve biri esmer iki afet, bir yakisikli gen erkek (Harmon'un her iki kadindan daha gen oldugunu ve dizi ekilirken 30-31 yaslarinda oldugunu unutmayalim :-)) ve entrika uzmani bir yasli adam... Bir dizinin ilgiyle izlenebilmesi iin gerekli (fakat yeterli mi bilemem) olan unusurlar... Ilgin bir nokta; bu dizi NBC'ye Dallas'in yapimcilari Lorimar'lar tarafindan yapilmistir...
NOT: himini, kastettigin yasli kadinin adi Eudora olabilir mi? (Eudora Flowers Weldon)

--------------------
Hey gidi gnler heeey !

+Quote Post
karakedi
mesaj 02.10.2007, 19:54:39
leti #6

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
leti: 1,555
Katlm: 29.05.2007
Nereden: Izmir
ye No: 62
Ruh Halim:

diziden hatirladiklarim ncelikle Serif Taytis, Senatr Field, sarisin gzel Kanstins ve tabiiki flamingolar

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
ongun
mesaj 23.10.2007, 14:20:16
leti #7

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 127
Katlm: 11.08.2007
ye No: 397

Flamingo Yolu'nun Jenerik Mzigi de Charles Albertine ve Elliot Kaplan'a Aittir.

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 24.10.2007, 18:53:00
leti #8

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

Stella Stevens'ta oynuyordu bu dizide ve fettan sarisin kanstins'in esas annesi rolnde idi.
iyi kalpli bir bar sahibi idi kendisi

--------------------

+Quote Post
november76
mesaj 24.10.2007, 19:05:04
leti #9

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,591
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Giresun
ye No: 170
Ruh Halim:

Serif Titus'u Istemi Betil seslendiriyordu, nam-i diger Laz Ziya. Istemi Betil sesini kullanisindaki ustalikla Serif Titus'in ktlgne ktlk katiyordu.

--------------------
Biz bydk ve kirlendi dnya...

+Quote Post
F
mesaj 04.02.2008, 17:17:37
leti #10

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 626
Katlm: 21.12.2007
ye No: 1,604

"Flamingo Yolu", 81 'de cuma aksamlari yayinlanmaya basladi. Ilk sezonundan sonra ara verildi. "Dallas"in bir sezonu bittiginde yani artik ekrana gelmediginde ise onun yerine pazara alindi. TRT 'de "Dallas"dan daha nce bitti. nk, zaten "Dallas"dan ok kisaydi ve TRT 'de ondan sonra "Dallas"in bir sezonu daha oynadi.

Bu diziye ok yazik oldu. Neden tutulmadigini da hi anlamadim. Amerika 'da tutulmadi ama mesela benim evremde ok sevildigini biliyorum. Trkiye 'de bayagi bir tutuldu. Pek ok mekana, siteye "Flamingo" adi verildi. Bu kusun varligi daha ok bu dizi sayesinde grenildi.

Constance 'i oynayan Morgan Fairchild, "Dallas"daki ilk Jenna Wade 'dir. Bobby 'nin ocukluk aski, Pam 'den nce sevdigi kadindir. Tek blmde oynadi ama keske daha sonra da oynamaya devam etseydi. Jenna Wade, ikinci ve nc sezonda birer blm oynadi. Morgan 'dan sonra nc sezonda baskasi oynadi Jenna 'yi. Ama yedinci sezonla beraber Jenna karakteri srekli olarak girdi diziye. Bu kez Priscilla Presley canlandiriyordu. Sekizinci sezonda ise opening credits 'de de gsterilmeye baslandi ve drt bes sezon oynadi saniyorum.

Yine "Flamingo Yolu"ndaki Sam Culver, "Dallas"da da Mark Grayson 'i oynadi. Her iki dizide de ikinci rollerde, benzer karakterlerde, uari, zengin mzmin bekari oynuyor. "Flamingo Yolu"nda daha n plandaydi. "Dallas"da drt sezonda var saniyorum.

Field 'i oynayan Mark Harmon, "Goliat Bekliyor" ve "Kk Mo"da da oynadi.

Field 'i Mmtaz Sevin seslendiriyordu. Mmtaz Sevin ve ailesini 82 'de Mersin 'in bir kasabasinda tatil yaparken tanima firsati bulmustum. ok tatli ve alakgnll bir insandi. Field 'i seslendirdigi iin o dnemler ok merak ediliyordu! Ne yazik ki kt bir sekilde kaybettik!

Michael Troyne 'i canlandiran David Selby, "Sahin Tepesi"nde Richard Channing 'i oynardi. Tipki John Beck gibi David Selby 'nin canlandirdigi karakterler de iki dizide ok benziyor. Her iki diziye de sonradan katildi.

"Flamingo Yolu"nun kitabini okumustum. John Wilder yazmis. Dizi sayesinde pek popler olmustu bu kitap. Kitabin kapaginda ise Field, Constance ve Lane Ballou 'nun resimleri var. Field ortada oturuyor ve her iki tarafinda da karisi ve sevgilisi olan bu kadinlar var. Byle bir fotograflari da vardi ve kitabin kapaginda elle izilmis. Tabii kapakta Sam Culver yok, o fotografta da yoktu. Dergilerde bu drdne dizinin "ask drtls" denirdi. Kitabin arka kapaginda ise Welldon 'larin evi var.

Benim okudugim kitap diziye gre ok kisaydi ve birok karakter yoktu. Constance bile kitapta ikinci plandaydi. Bu nedenle benim okudugum kitabin "Flamingo Yolu" nun orijinali oldugunu sanmiyorum. nk asil Flamingo Yolu ok eski tarihlerde yazilmis ve filme de alinmis. Daha sonra da modernlestirilerek dizi haline getirilmis.

Lorimar Firmasi, "Dallas" ok tuttugu iin "Flamingo Yolu"nu da yapmis ama Amerika 'da ilgi grmedi. Ilk sezonun sonunda kocasi Field ve Lane 'le kavga eden Constance korkuluklardan dsyordu. Bu sezonun finali "Constance lecek mi?" sorusu ile dgmlenmisti.

Dizi yarim kesildi. Ikinci sezonun sonunda vurularak ld sanilan Michael Troyne 'in lmedigini grms ve ok sasirmistik. Intikam iin geri dnecegini sylyordu. Zaten son blmn adi bu belirsizlikten dolayi "Cinayet Dediler" idi.

"Famingo Yolu"nun geen yil dvd 'si de yayinlandi. Umarim burada da satisa ikar.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

3 Sayfa V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Flamingo Pastanesi
6 elvina 2,720 18.07.2008 - 09:38:23
G?n: oldkid
No New Posts Flamingo Yolu
0 Mrbom 1,419 23.02.2008 - 14:19:16
G?n: mrbom

RSS Basit Grnm Tarih : 16.09.2019 - 10:40:39
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net