IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
ki ehrin Hikayesi
okseybilenkiz
mesaj 03.10.2009, 20:45:29
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

lifelines arkadama acaba yazlmam bireyler kaldm dedim gecenlerde.
''-o o kadar ok varki,rnein iki ehrin hikayesi bile daha yazlmad ''dedi.

benim hatrladm Charles Dickens bu romannn bizim trt'de iki defa dizi olarak yaynland.ilki 80'lerin ortasna denk geliyor.ok severek izlediim ama yaplan btn evrimler iinde hangisi oldugunu hatrlayamadm iin u an ekleyemediim dizi o.onun oyuncularn dramatik yapsn u an yazdm evrimden daha iyi bulmutum.fato arkadamn yada forumdan dier arkadalarmdan birinin o diziyide hatrlamasn umuyorum
ama bu dizininde ilgin zellikleri var ki .en nemlisi birbirlerine ok benziyen(roman okuduysanz bunun finaldeki nemini bilirsiniz)iki erkek karekter Sydney Carton ve Charles Darnay btn sinema ve tv uyarlamalarnda ayni oyuncu tarafndan canlandrlmken bu dizide iki erkek karekteri farkl aktrler oynuyor-ki Sydney Carton u oynayan oyuncu James Wilby 80'lerin umut vaat eden erkek oyuncularndan biri idi-dizi iin gerek mekanlar kullanlm ve son olarak dizi fransz devriminin 200.ylna denk getirilmi.

mbd sayfas

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
barayef
mesaj 03.10.2009, 22:28:04
leti #2

Grup Simge

Grup: ye
leti: 69
Katlm: 07.05.2008
ye No: 3,023

Charles Dickens bu roman iin eserleri arasnda en iyisi olduunu sylemi.

Benim BBC koleksiyonuna baktmda iki tane "ki ehrin Hikayesi" buldum. Biri linki verilen. Dieri 1980'de yine BBC tarafndan yaynlanan Paul Shelley'in yerald evrim. Yl olarak bakldnda bahsettiin belki bu olabilir. Bir ara DVD kutularnda bulabilirsem resimlerini koymaya alrm.

--------------------
Ktln galip gelebilmesi iin gereken tek ey, iyilerin hibir ey yapmamasdr. Edmund Burke

+Quote Post
PROTOSS
mesaj 04.10.2009, 00:00:03
leti #3

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,194
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

sminden hatrlyorum bu diziyi ama net deil. Biraz kark gelmiti bana. Ama aklmda yle bir ey kalm, bu iki ehirden hangisinde yaamay isterim diye kendime sormutum, cevap Paristi. Londrann tasvirleri bana daha bir korkutucu gelmiti. Bir de gerilimli bir sonu vard diye hatrlyorum. Ama sormayn nk hatrlamyorum smile.gif

+Quote Post
lifelines
mesaj 04.10.2009, 00:09:48
leti #4

Grup Simge

leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Benim bahsettiim ve hatrladm ilk olarak 1984 ylnda yaynland.
Fakat kimler oynamt hatrlamyorum.

+Quote Post
alibaba
mesaj 04.10.2009, 00:42:00
leti #5

Grup Simge

leti: 2,625
Katlm: 20.08.2007
Nereden: Izmir
ye No: 438
Ruh Halim:

ben bu dizinin baz yerlerini hi unutmadm, yllar sonra kitabn okuyunca farkettim. birbirine ok benzeyen iki kii. mahkeme salonunda tanklarn ifadesinin geersiz saylmasnda kulanlyordu. asilzade sank ile avukatn yardmcsnn benzerliinden bahsediyorum.

aklmdan kmayan ikinci sahne, ocuu ezen bir at arabasndaki zengin kiinin, ocuk iin deil, araba iin endielenmesi.

nc ve son detay, giyotine giderken, sankla yer deitirmi avukat "yamann" arabadaki hizmeti kzla duygusal yaknlamas.

kendine gel be adam, sana piyangodan "krmz kravat ( giyotinde idam) km, sen sersem sersem srtyorsun.

--------------------
her mesajm imzamdr

+Quote Post
barayef
mesaj 04.10.2009, 00:56:39
leti #6

Grup Simge

Grup: ye
leti: 69
Katlm: 07.05.2008
ye No: 3,023

1980 yapm BBC "ki ehrin Hikayesi" resimlerini ekliyorum.

--------------------
Ktln galip gelebilmesi iin gereken tek ey, iyilerin hibir ey yapmamasdr. Edmund Burke

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 04.10.2009, 00:57:50
leti #7

Grup Simge

leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

QUOTE(kurukafa @ 04.10.2009, 01:42:00) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
aklmdan kmayan ikinci sahne, ocuu ezen bir at arabasndaki zengin kiinin, ocuk iin deil, araba iin endielenmesi.

nc ve son detay, giyotine giderken, sankla yer deitirmi avukat "yamann" arabadaki hizmeti kzla duygusal yaknlamas.

nefretin balangcda bu ezilen ocukla oalyor ve sonunda bu nefret ekmeini kazanmak iin soylularn yannda almaktan baka bir suu olmayan zavall bir hizmeti kz bile giyotine gnderiyordu.kzaz korktugunu sylediinde gen adam onu teskin ediyordu.benimde unutmadm sahnelerin banda bunlar geliyor.ayrca romanda ve tabiki film ve dizilerde bir Madame Defarge karekteri vardrki aman byle dmanm olmasn dedirtir adama

--------------------

+Quote Post
PROTOSS
mesaj 04.10.2009, 01:24:08
leti #8

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 2,194
Katlm: 25.03.2009
Nereden: Aiur
ye No: 4,771
Ruh Halim:

Ben biraz konu d bir ileti yazacam. Gemite bu tr tarihi, roman uyarlamas olan filmler ve diziler daha ok ekilirdi. imdi artk ne tv lerde gsteriliyor ne de ekiliyor. Ben ak syleyeyim korsan filmlerini, Fransz devrimini anlatan bir filmi, Hannibali anlatan bir filmi, ya da antik alarda geen senaryosu gl (Misal Truva ve skenderin senaryolar ok zayft) bir yapm seyretmeyi zledim.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 22.07.2019 - 11:35:08
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net