IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Ellis Adas
okseybilenkiz
mesaj 15.05.2010, 16:17:38
leti #1

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

trt'nin gn ar yaynlad mini dizilerden biri.srkleyii konusu ile mini diziler iinde en unutulmazlarndan biri.

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
diziye adn veren ellis adas hakknda bir iki bilgi alntlayalm

Ellis adas New Jersey snrlar iersinde olmasna ramen New york eyaletine bal bir adadr. 1943 ylna kadar gmen olarak gelenler sadece bu blgeye yerleebilmilerdir. Adada tarihin izlerini tayan Immigration Museum ( gmen mzesi) bulunmaktadr
ite ellis adas buymu.
dizinin konusuna gelirsek, biri rus dieri italyan ayni yalardaki iki gen adam byk umutlar ile yeni dnyaya gitmek iin bir gemiye binerler,ksa zamanda tanr ve dost olurlar.daha yrt olan italyan sakin yapdaki rus dostunu himayesine alr.ikisi amerikaya ayak bastktan sonra zor gnler geirir ama arkadalklarn salam tutarlar,italyan kirli ilere girip ykselirken(bu arada kazand ilk para ile arkadana bir piyano almas ok gzel bir davrantr) dieri iindeki sanat ak ile nl bir piyanist olma yolunda ilerler.ikiside yanl kadnlarla evlenip birer hata yapsada arkadalklar bir ara atrdasada sonunda dizi mutlu sonla biter

ne zamandan beri bu dizi'nin adn merak ediyordum.konusunu hatrlasamda(gururuma yedirip hatrlayamadm bir dizi diyede balk aamyordum laugh.gif )adn bilmiyordum ki biraz nce aykut szeri ile ilgili bir eyler okurken sinema trkte sanatnn filmleri iine listelenmi bu dizi dikkatimi ekti(italyan karakteri seslendiriyordu aykut szeri onu bile hatrlyorum bakn)aykut szeri pek ok dizide seslendirme yapt bunun zellii neymi bir bakalm diyine baktm bu benim dizimmi.kedi gibi drt ayak stne dmek diye ben buna derim laugh.gif
Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
sahaf
mesaj 08.02.2011, 16:34:35
leti #2

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,121
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Jerry London'un ynettii dizinin barollerini Clarie Bloom, Judi Bowker, Joan Greenwodd, Ben Vereen,ve Milo O'Shea paylam.Ellis Adas'nn dizideki konumu ise gmenlerin amerika'ya girmeden evvel muayene edilmeleri ve kurallara uymayanlarn buradan geri evrilmesiymi. 1985 ylnda Pazartesi,aramba ve cuma gnleri yaynlanan dizinin 25.02.1985 gnk blmne Faye Dunaway, Richard Burton ve kz Kate Burton konuk oyuncu olarak katlmlar.

25.02.1985 Gnk Milliyet Tv Sayfas

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 19.07.2019 - 01:23:19
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net