IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Smith & Jones
GaLaCTiCa
mesaj 22.05.2007, 18:52:51
İleti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
Nereden: Ankara
Üye No: 12

Gerçekten harikalude bir kovboy filmiydi. Hafta sonu cumartesi ya da pazar yayinlaniyordu sanirim. Smith ve Jones kahramanlarimizin takma adlari idi. Islemedikleri bir suçdan dolayi mi ne kaçiyorlardi yakalanmamak için bu takma adlari kullaniyorlardi.

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
Mrbom
mesaj 27.05.2007, 02:25:54
İleti #2

Grup Simge

Nereden: stanbul
Üye No: 47
Ruh Halim:

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Hannibal Heys ve Kit Curry...vali süre vermisti bu süre zarfinda suç islemezlerse affedileceklerdi...isimleri degisip devlete yardim etmeye basladilar...jasua smith ve tedius jones(ingilizceme özür.lisede bedenci giriyordu derse )

Dizinin introsu ve görüntüler...

Dizi hakkinda her sey...

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
karakedi
mesaj 13.07.2007, 13:53:52
İleti #3

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
Nereden: Izmir
Üye No: 62
Ruh Halim:

Sevimli kanun kaçaklari simit ve cons.. her seferinde baslarini belaya sokar sonra da bir sekilde kurtulur ya da kaçarlardi.. çook eglenceli bi diziydi yaw.. Bunlardan biri daha sonra Piyango dizisinde de oynamisti galiba..

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
xbulent
mesaj 16.07.2007, 13:22:46
İleti #4

Grup Simge

Grup: Üye
Nereden: Nigde
Üye No: 268

Gercekten harika bir diziydi.Hafta sonlari saat3 yada 4 gibi oynardi.Hic unutmam tarlada isi birakip koye kadar kosmustum dizi icin

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 18.07.2007, 20:08:24
İleti #5

Grup Simge

QUOTE(karakedi)
Sevimli kanun kaçaklari simit ve cons.. her seferinde baslarini belaya sokar sonra da bir sekilde kurtulur ya da kaçarlardi.. çook eglenceli bi diziydi yaw.. Bunlardan biri daha sonra Piyango dizisinde de oynamisti galiba..

Evet Karakedi cons rolünde oynayan Ben Murphy Piyango dizisinde de oynamisti.

--------------------

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 30.11.2007, 03:03:07
İleti #6

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: krklareli
Üye No: 693
Ruh Halim:

smith  rolünde oynayan pete duel  dizi bizde oynarken çoktan ölmüstü.ölmüs oldugunu duyunca çok üzülmüstüm.çünkü  smith ve jones'culuk oynardik ve ben herseferinde smith olurdum.onun yerine geçen oyuncuyu ise galactikadaki(çok degil 1 bölümde oynamisligi vardir ama)kötü adam rolü yüzünden hiç sevemedim.

--------------------

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 04.01.2008, 21:09:30
İleti #7

Grup Simge

Hannibal Heyes= Joshua Smith, Jed "Kid" Cury=Thaddeus Jones. Evet çokseybilenkiz Pete Duel'in diziden önce de basarisiz intihar girisimlerinde bulundugunu okudum geçenlerde. Dizide oyanarken "artik sikintilarim geçti çok mutluyum eski ben yok artik" diye roportajlar vermis ama bir süre sonra yine intihari denemis ve bu sefer ölmüs.

--------------------

+Quote Post
F
mesaj 24.01.2008, 19:04:48
İleti #8

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
Üye No: 1,604

Ilk özel kanallardan, Star 'in yan kurulusu Teleon 'da da yayinlandi.

+Quote Post
lifelines
mesaj 01.06.2008, 13:53:45
İleti #9

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: stanbul
Üye No: 1,180
Ruh Halim:

06 Mart 1981 tarihli Tercüman ocuk Dergisi'nden:

kisi de macera adamıydı.. Biraraya geldiler Smith ve Jones doğdu
Son günlerde küçük büyük her kesin zevkle izlediği bir dizi var... Smith ve Jones...

Birbirinden tatlı iki kovboyun başlarından geçen akılalmaz serüvenler ekran başındakileri kahkahaya boğuyor. Dilerseniz bu hafta neşeli kovboyların kimliklerini kısaca karıştıralım ve Smith ile Jones'un gerçek kişiliklerini Öğrenelim.
Smith rolünde zlediğimiz Pete Duel, New York'un küçük kasabalarından birinde dünyaya geldi. lk ve orta öğreniminden sonra Tıp Fakültesine giren Pete, iki yıllık br Öğrenimden sonra, doktor olamayacağını anlayınca tiyatroda karar kıldı.Bir süre küçük rollerle seyircikarşısına çıkan Pete sonunda tam kendine göre bir rol buldu.Bu, hepimizin severek zlediği komik kovboy Smith'den başkası değildi.Bir anda TV seyircilerinin gönül tahtına kurulan Pete Duel ne yazık ki, çok genç yaşta hayata veda etti.

Smith'in sempatik arkadaşı Jones'e gelince...

Ben Murphy de Amerika'nın küçük köylerinden birinde dünyaya geldi.Onun hayatı ise daha bir maceralı geçti. eşitli işlere girip çıktıktan sonra rastlantılar onu, bu TV oyununun başrolüne sürükledi.Genç aktörün hayatında dönüm noktası olan dizi,sevgili dostu Smith'n ölümüyle son bulunca Ben Murphy de kendisini birçok kovboy filminin jeneriğinde buluverdi...

+Quote Post
80schild
mesaj 11.07.2008, 09:35:19
İleti #10

Grup Simge

Grup: Yazar
Nereden: Istanbul
Üye No: 1,482

QUOTE(Galactica @ 22.05.2007, 20:52:51) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Gerçekten harikalude bir kovboy filmiydi. Hafta sonu cumartesi ya da pazar yayinlaniyordu sanirim. Smith ve Jones kahramanlarimizin takma adlari idi. Islemedikleri bir suçdan dolayi mi ne kaçiyorlardi yakalanmamak için bu takma adlari kullaniyorlardi.

80’li yılların başlarında küçük büyük herkesin izlediği bir western dizisiydi. Birbirinden neşeli iki kovboyun başlarından geçen akıl almaz serüvenleri ekran başındakileri kahkahaya boğuyordu. Gerçi adamlar bazen banka, tren vs. soyuyorlardı, bunlar da hoş şeyler değildi hani… Neşeli kovboylarımızın adları Hannibal ve Kid Curry idi ama bunlar yakalanmamak için “Smith ve Jones” takma adlarını kullanmayı tercih ederlerdi.. Bu dizinin ana teması, kahramanlarımızın belli bir süre başlarına sorun açmadan oturmaları gerektiğiydi ama tabi ki her hafta başlarına bir iş gelir ve inanılmaz maceralara bulaşmak zorunda kalırlardı.
Dilerseniz o yıllarda bizleri ekran başına çivileyen bu kovboyların gerçek kimliklerini de hatırlayalım. Smith (siyah saçlı olanı) rolünde izlediğimiz Pete Duel, New York’un küçük kasabalarının birinde dünyaya gelmiş. lk ve orta öğreniminden sonra sonra doktor olamayacağını anlayınca tiyatroda karar kılmış. Bir süre küçük rollerde seyirci karşısına çıkan Pete sonunda tam kendine göre bir rol bulmuş. Yani hepimizin severek izlediği komik kovboy Smith rolünü… Birden seyircilerin gönül tahtına kurulan Pete Duel(Smith) ne yazıkki çok genç yaşta hayata veda etmiş. (Doğumu 1940- Ölümü1971) 1980 li yıllarda oynayan bu dizinin, o yıllarda çevrildiğini sanıyordum, bunu da yıllar sonra yaptığım araştırmalar sonucu bu vesile ile öğrenmiş oldum.. Smith’in sempatik ve yakışıklı arkadaşı Jones’a (sarışın olanı)gelince… Onun hayatı daha bir maceralı geçmiş; çeşitli işlere girip çıktıktan sonra kader onu bu unutulmaz TV dizisinin başrolüne sürüklemiş. Aktörün dönüm noktası olan bu dizi, sevgili dostu Smith(Pete Duel)’in ölümüyle son bulunca; Ben Murphy’de kendisini bir çok kovboy jeneriğinde buluvermiş..

--------------------
Bar bir glmsemeyle balar..

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

Collapse

> Benzer Balklar

Başlık Yantlar Konuyu Balatan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Smith ve Jones
0 Mrbom 1,442 23.02.2008 - 16:04:24
Gn: mrbom

RSS Basit Görünüm Tarih : 18.08.2019 - 10:06:52
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net