IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
stanbul
GaLaCTiCa
mesaj 22.05.2007, 19:16:37
leti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 3,592
Katlm: 15.05.2007
Nereden: Ankara
ye No: 12

Iyi egitim grms muallim Adnan Bey'in ukur davasi ve salaka aski yznden dstg durumlar anlatiliyordu. TRT'nin yaptigi en gzel filmlerden biriydi. Nilgn Akaoglu'na dizide ok zlmstm. Adnan az mi ektirmisti kadincagiza. Dizi de dnem mesrutiyet ncesi, mesrutiyet ve cumhuriyet dneminde ki Istanbul'un hikayesi anlatilirdi.Pis bir adam vardi vasfi diye her dnem gemisini yrtrd.

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
Mrbom
mesaj 28.05.2007, 00:10:34
leti #2

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

Adnani Burin Oraloglu oynamisti...

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
raymond
mesaj 29.06.2007, 16:34:36
leti #3

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,822
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Ktahya
ye No: 172

Sevgili arkadaslar, dizinin basrolndeki Burin Oraloglu'nun, su bizim Resim Sevinci'ndeki Bob Ross'un sesi oldugunu biliyor muydunuz ? Evet... nl ressamin o ilgin ve basarili dublaji, Istanbul'un bas oyuncusu Burin ORALOGLU tarafindan yapilmistir.

--------------------
Hey gidi gnler heeey !

+Quote Post
linea
mesaj 11.11.2007, 16:30:02
leti #4

Grup: Emektar Ynetici
leti: 1,717
Katlm: 19.05.2007
ye No: 36
Ruh Halim:

Mithat Cemal Kuntay'in ayni adli romanindan uyarlanmis Burin Oraloglu, Nilgn Akaoglu,, Ayda Aksel, Savas Dinel'in baslica rolleri oynadigi 1983 yapimi trt dizisidir.

Turkmax'ta izlemek mmkn, dn aksam bi blmn yakaladim ben, ilgilenenlere duyurulur. Ayni zamanda vcd.leri de bulunabiliyormus piyasada.

--------------------
Nen var kuzum ?

+Quote Post
medetres
mesaj 09.01.2008, 22:52:19
leti #5

Grup Simge

Grup: ye
leti: 43
Katlm: 19.12.2007
ye No: 1,578

o zaman kitabini almistim devasa kalin bir kitapti okuyamadik o zaman daha sonralari okumultum

+Quote Post
F
mesaj 20.01.2008, 21:37:51
leti #6

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
leti: 626
Katlm: 21.12.2007
ye No: 1,604

" Istanbul"un vcd 'leri satiliyor, bulursaniz kairmayin. Vcd 'nin kapaginda yukaridaki resim var.

11 blmd. O zamana dek yayinlanmis en uzun dramaydi. Daha sonra onun bu nvanini 12 blmle "Kartallar Yksek Uar" aldi, sadece tek blm farkla!

" Istanbul" 84 sonbaharinda pazar aksamlari yayinlandi. Her blmden nce de nceki blmlerin zeti grntler esliginde anlatilirdi. Byle anlatimlar radyolardaki arkasi yarinlarda da vardir. Keske bu anlatimlar vcd 'de de olsaydi.

Bu TRT yapimlarinin vcd 'lerinde sadece ilk blmde yani ilk vcd 'de dizinin ailis jenerigi oluyor. Aslinda diger vcd 'lerde de bu jenerikler olmali. nk bazi dizilerin jeneriklerinde, herhangi bir blmde, sadece o blmde ikan oyuncu veya konuk oyuncularin adlari yaziyor. Bu durumda diger blmlerdeki oyuncularin adlarini grenemiyoruz.

" Istanbul"un vcd 'lerinde Ingilizce altyazi da var. Bu daha ilgi ekici hale getiriyor.

94-95 gibi TRT 2 'de tekrarlandi. Ben ilk o zaman izlemistim.

Dizinin mzigi de ok gzel. ogu yerli dramada oldugu gibi.

Yalniz " Istanbul"un karmasik, yorucu bir anlatimi ve kurgusu var. Ayni sey "Kk Aga"da da var. Bu biraz ynetmenden de kaynaklaniyor.

Zihni Gktay, Belkis Dilligil, Ismet Ay da var. Bunlar ikinci rollerde. Savas Dinel de yle.

Bu vcd 'leri almamiz baska TRT dizilerinin de bu sekilde piyasaya srlmesini saglayacaktir.

+Quote Post
bozhermess
mesaj 30.04.2008, 19:53:51
leti #7

Grup Simge

Grup: ye
leti: 1
Katlm: 02.04.2008
ye No: 2,697

Ben bir kitabevi ve mzik film satan yerdden buldum 11 tane vcd halinde ve ngilizce altyazl. Tavsiye ederim aln izleyin ve TRT'ye gzel dizileri vcd dvd olarak karmaya devam etmesi iin bask yapn. smile.gif

+Quote Post
okseybilenkiz
mesaj 22.06.2008, 14:00:15
leti #8

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 8,152
Katlm: 20.10.2007
Nereden: krklareli
ye No: 693
Ruh Halim:

istanbul 1984 ylnda gsterilmi ekranlarmzda ama 1977-78 yllarnda sz edilen bir projeymi.fevzi tuna senaryoyu o zamanlardan trt'ye vermi.demek istediim trt'nin ne kadar ince eleyip sk dokudugu.
gnmzde gazetede okudugumuz bir n sayfa haberini bir ay sonra televizyonlarda dizi olarak izliyoruz.

--------------------

+Quote Post
dilemma
mesaj 10.06.2009, 03:07:16
leti #9

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 225
Katlm: 08.02.2008
ye No: 2,283

cok zor hatirliyorum cocuk oldugumuz icin izleyemezdik bazi seyleri yalniz istanbul hikayeleri diye trt2 de yayinlanan ahmet ugurlugunun oynadigi bir dizi vardi, cok etkilemis beni demek ki arada aklima gelir sitede de izine rastlamadim, fazla ipucu veremiyorum cidden hayal meyal animsiyorum hulagu idi sanirim ahmet ugurlunun canlandirdigi karakterin adi

--------------------
ne adamlar sevdim zaten yoktular

+Quote Post
lifelines
mesaj 10.06.2009, 22:33:30
leti #10

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

Dizi ilk olarak 01 Ocak 1984 tarihinde yaynlanmaya balam.
" stanbul" dizisinden ksa bilgiler:
" stanbul", Mithat Cemal Kuntay'n eseri... 1885'de doan, 1956'da len yazar iir ve piyesler yazd,edebiyatla ilgili eitli eserler verdi. " stanbul" ise, onun tek roman... Roman II. Abdlhamit Devri'nde balyor.
Merutiyet dneminde devam ediyor ve Mtareke dneminde bitiyor. Yazar, romanda ayr dnemdeki istanbul'u
anlatyor .
TRT, " stanbul"un dizi olmasn 1978 ylnda kabul etmi fakat ekimlere 1982'de, yani 4 yl sonra balanabilmi.
" stanbul", o gne kadar Trkiye'de yaplan filmlerin en uzunu... Eer tek blm halinde yaynlansa, ekran karsndayaklak 500 dakika (yani 8.5) saat) ekran banda kalnmas gerekecekmi.
Feyzi Tuna'nn ynettii dizinin senaryosunu Blent Oran yazm.Dizinin kadrosu da ok kalabalk.
" stanbul"daki konumal roller tam 180 tane... Yani filmde 180 sanat rol alm. Figran says ise, ok daha fazla...
Dizide rol alan figranlarn says yaklak 3200...
" stanbul " dizisi 01 Ocak Pazar gecesi balayp yaklak 4 ay sreyle, ayn gn ve ayn saatte ekrana gelerek
11 Mart gecesi 11. blmyle sona ermi.

Kaynak:23 Ocak 1984 tarihli bir dergi.

Not:Burin Oralolu'nu en son iki yl nce zaping yaparken Sla dizisinde grdm ve sesinden tandm.
Fizik olarak ok deimi.Burin bey'in gerek hayattaki olu stanbul dizisinde olu rolnde oynamt.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

RSS Basit Grnm Tarih : 12.12.2019 - 16:24:50
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net