IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Bataklk
tiki tiki tempo
mesaj 25.06.2013, 22:21:40
leti #1

Grup Simge

Grup: ye
leti: 4
Katlm: 25.06.2013
ye No: 139,276

1978 ya da 79.. "Bataklk" diye bir dizi vard, bilmem hatrlayan kar m? Sadece karanlk, pis bir kulbe hatrlyorum hayal meyal.
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
sahaf
mesaj 28.06.2013, 09:18:08
leti #2

Grup Simge

Grup: Forum Demirba
leti: 6,121
Katlm: 30.05.2007
Nereden: Zeytinburnu / Vargeller
ye No: 68
Ruh Halim:

Sanki hatrlyor gibiyim byle bir diziyi; Verdiiniz tarih olan o yllarda 9 yalarndaydm. Bataklk ve bir kulbe diye yazdklarnz zihnimin kark labirentlerinden neler kartt bi bakalm. ilk olarak bu bataklk burada yaayan birisi tarafndan (bu kii dizide yz grnmeyen gizemli bir katil olabilir) insanlar bi ekilde buraya ekip bu batakla saplanmas iin kullanlyorda olabilir.

Bir dier hatrladm ise geri ben bunu uzun zamandr hep hatrlarm ama ilk defa bu balkta ifade edeceim smile.gif sazlklarla kapl bir bataklk veya nehirde , k ksmnda koca bir vantilatr andran garip bir srat teknesi ile bu sazlklarla dolu olan alanda dolaan bi abi vard. ben o yalarda bu abinin o sazlklarla dolu alanda o garip teknesini nasl o sazlklara sokmadan dolatn hayretle izlerdim. sazlklar birden biter ve abimiz sazlk olmayan geni bir sulak alana kard. Galiba bu anlattklarm dizinin jenerii idi ve hem balarken hem biterken kard bu ksm..Lakin bu Bataklk dizisinin balang veya biti jenerii olabilirmi ite bunu bilmiyorum . Benden bu kadar.

--------------------
Titresin bir mum alevinde o eski gnler, bir gm ereveden seyret yine maziyi, bir nezaketli ince sz duyar da belki, o sararm resmin hayat bulur yeniden.

+Quote Post
vergilius
mesaj 31.08.2015, 15:10:25
leti #3

Grup Simge

Grup: ye
leti: 97
Katlm: 11.06.2015
ye No: 139,626

Sanki hatrlyor gibiyim byle bir diziyi; Verdiiniz tarih olan o yllarda 9 yalarndaydm. Bataklk ve bir kulbe diye yazdklarnz zihnimin kark labirentlerinden neler kartt bi bakalm. ilk olarak bu bataklk burada yaayan birisi tarafndan (bu kii dizide yz grnmeyen gizemli bir katil olabilir) insanlar bi ekilde buraya ekip bu batakla saplanmas iin kullanlyorda olabilir.

Bir dier hatrladm ise geri ben bunu uzun zamandr hep hatrlarm ama ilk defa bu balkta ifade edeceim smile.gif sazlklarla kapl bir bataklk veya nehirde , k ksmnda koca bir vantilatr andran garip bir srat teknesi ile bu sazlklarla dolu olan alanda dolaan bi abi vard. ben o yalarda bu abinin o sazlklarla dolu alanda o garip teknesini nasl o sazlklara sokmadan dolatn hayretle izlerdim. sazlklar birden biter ve abimiz sazlk olmayan geni bir sulak alana kard. Galiba bu anlattklarm dizinin jenerii idi ve hem balarken hem biterken kard bu ksm..Lakin bu Bataklk dizisinin balang veya biti jenerii olabilirmi ite bunu bilmiyorum . Benden bu kadar.

2. pararafda bahsettiin diziyi ben de hatrlyorum, dizi boyunca vantilatrl srat teknesiyle kt adamlarn peinde koturan bi abi (erif veya korucu gibi bieydi) ve onun yannda bir ocuk vard, dizi floridann bataklk blgelerinde geiyordu yanlmyorsam, ama bu o kadar korkutucu bi dizi diildi, lassie flippler tarz bieydi hatrladm kadaryla

+Quote Post
lifelines
mesaj 02.11.2015, 20:48:44
leti #4

Grup Simge

Grup: Moderatr
leti: 2,400
Katlm: 22.11.2007
Nereden: stanbul
ye No: 1,180
Ruh Halim:

QUOTE(tiki tiki tempo @ 25.06.2013, 23:21:40) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
1978 ya da 79.. "Bataklk" diye bir dizi vard, bilmem hatrlayan kar m? Sadece karanlk, pis bir kulbe hatrlyorum hayal meyal.

Bu diziden tek hatrladm; dokuma tezgahnn pedaln altran adam ve ayaklar! Sanki ayn dizinin daha yenisini 80'lerde seyrettik.
70'li yllarda TRT'nin yaynlad Bataklk dizisi 1964 yapm Silas Marner imi.
George Eliot'n Silas Marner isimli romanndan uyarlanan dizinin konusu yleymi:
Yllar nce, haksz yere hrszlkla sulanarak Kilise cemaatinden kovulan dokumac Silas Marner, gnll srgn olarak Raveloe kyne yerleir. Ky halkyla grmeyen, zel yaamn sr gibi saklayan dokumac iin hayat, sabahtan akama kadar tezgh banda almaktan ve kazand paralar biriktirmekten ibarettir. Ama gnn birinde altnlarnn alnmas ve ok ksa bir sre sonra da evinin yaknlarnda annesi len bir bebein emekleyerek kapsna gelmesiyle yaam ve dnyaya bak tamamen deiir. Bu arada, Silas Marner'n ve bebein yollar, kyn en gl, en varlkl adamnn oluyla akacaktr.

sahaf ve vergilius'un bahsettii sazlkl diziyse;
Babas Florida'da koruculuk yapan Mark ve aysnn maceralarnn anlatld dizi Gentle Ben.
Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
Mark, ays, babas sazlkl jenerik videosu

QUOTE(vergilius @ 31.08.2015, 16:10:25) Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.
2. pararafda bahsettiin diziyi ben de hatrlyorum, dizi boyunca vantilatrl srat teknesiyle kt adamlarn peinde koturan bi abi (erif veya korucu gibi bieydi) ve onun yannda bir ocuk vard, dizi floridann bataklk blgelerinde geiyordu yanlmyorsam, ama bu o kadar korkutucu bi dizi diildi, lassie flippler tarz bieydi hatrladm kadaryla

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Gneli Bataklk
0 okseybilenkiz 1,093 05.03.2011 - 13:34:01
G?n: okseybilenkiz

RSS Basit Grnm Tarih : 16.09.2019 - 11:21:26
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net