IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

6 Sayfa V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
Bizimkiler, Bizimkiler
GaLaCTiCa
mesaj 21.05.2007, 19:40:10
İleti #1

Grup Simge

Grup: Administrator
Nereden: Ankara
Üye No: 12

Televizyonlarda en uzun soluklu yerli komedi dizisidir sanırım. Bu efsane dizi de seksenler de hayat bulmuştur.

--------------------
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
darko
mesaj 31.05.2007, 11:32:28
İleti #2

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: Istanbul
Üye No: 44

pazar aksamlari yayinlanirdi. karakterler artik gerçek kisiler gibiydi. o dizideki tüm oyuncular hep o rolleriyle özdeslestiler.

--------------------
MAZINDE BIR TARIH YATAR

+Quote Post
B.KORKMAZ
mesaj 31.05.2007, 14:47:34
İleti #3

Grup Simge

Grup: Üye
Nereden: Ktahya
Üye No: 71

Türk televizyon tarihinin en uzun soluklu dizisi

Dizi, bir apartmanda oturan, yöneticisinden kapicisina kadar 7 farkli ailenin gündelik yasamini, birbirleriyle iliskilerini ve eksen ailenin, is ve akrabalik iliskilerini konu etmektedir. Gündelik yasam içindeki sicak, gerilimli, tartismali olaylari durum komigi içinde aktarmaktadir.

Apartmanin beceriksiz ama titiz, herkesi ve her seyi denetim altinda tutmaya çalisan yöneticisi Sabri bey; kapiciligi küçük avantalarla besleyerek kazanç kapisi haline getirmis, bunun yaninda disarida çevirdigi islerle de köse dönmeye çalisan, dalavereci kapici Caferle her gün sürtüsmektedir.

Bütün dizi boyunca süren bu çekismenin yaninda ailelerin kendi içlerindeki ve aralarindaki iliskiler de bütün bölümlerde ayri ayri sergilenmektedir.

Yönetici Sabri, karisi Aylanin hirçinliklariyla ugrasmaktadir.

Sükrü ve ailesi orta sinif bir ailenin sorunlariyla iç içedir. Ogullari Alinin is bulma ve evlenme sorunlari; kizlari Bilgenin ve kocasinin is ve issizlik sorunlari ailenin yasamini renklendirir.

Sükrü, agabeyi Sevketle ortak çalismaktadir. Isyerlerindeki tipler, yagci, dedikoducu muhasebeci Ergun, baba yadigari Abbas efendi ve aralarindaki çekismeler ve iki kardesin bitmez tükenmez is çekismeleri; basarilari, basarisizliklari siradan insanlarin is yasamini yansitmaktadir.

Kapici Caferin, kayinpederi Yandan çarkli Halilin elindeki üç kurusa ve kirik dökük marketine el koyma çabalari ve bunlarin her seferinde Halilin karisi Sultanin manevralariyla sonuçsuz kalmasi dizinin bir baska olaylar eksenidir.

Apartmanda oturan bir baska aile, hayatini terzilikle kazanan Sevim ve kocasi Baykus Cemildir. Hiçbir iste çalismayan ve hiçbir ise yaramayan Cemilin pesinde kostugu sey, karisi Sevimden saklayarak içtigi biralaridir. Ama her seferinde karisi Sevime yakalanmaktan kurtulamaz. Cemil, apartmandaki her olayin içinde yer alir ve dedikodu merkezi görevini görür.

Üst kat sakinleri Katil Yavuz ve sevgili Sengül ile Tak tak Sedat ve ailesinin arasi çok iyidir. Sedat, karisi ve kizini hep çesitli abartmalarla oyalamakta patronu, kabzimal Yavuza da sürekli yagcilik yapmaktadir. Katil lakapli, kabadayi tavirli Yavuz, apartmanda çogu sorunun çözülmesinde yardimci olmakta, bir çesit hakem görevi yapmaktadir. Sevgilisi, fingirdek Sengül ise Yavuzun onu sarkici yapacagi günleri beklemektedir.

Apartmanda Davut usta, karisi Ulrike ve ogullari Halisten olusan bir de Almanci aile oturmaktadir. Davut, karisi Alman oldugu için oglunu tam bir Türk gibi yetistirmek ister ama zek özürlü Halisin akli sadece kadinlarda ve Davutun yaninda çalisan Dilektedir.

Apartmanin diger sakinleri; rate sair Cenap ve onun en yakin arkadasi ve bütün islerinin yardimcisi Ibrikçi Sitki ve kari, koca, kayinbaba üç ögretmenden olusan ögretmenler ailesidir. Bunlar dar gelirli insanlarin temsilcisidir ve Nazif, ögretmenlik yaninda geceleri de taksicilik yapmaktadir.

bunlarda dizinin unutulmaz replikleri

*cemil : benim adim cemil

*sedat : tak abicim tak

*eskici hüseyin: hurdaaaa.....bakiiiiirrrrr....

*ali karakterinin her bölüm bitisinde kendince yorum yapmasi

*cafer , türkan hanimin muayenehanesine girdiginde mutlaka nescafe icer ve ardindan
-ohh gül su türkan hanimin cikolatali kahvesi de pek güzel valla- ardindan ise bardagi yalardi.gülerdim her defasinda.

bir de cafer in kizlarina arada bir:sibel ablasi gibi olacak benim kizlarim;arada bir ise doktor olacak benim kizlarim türkan teyzeleri gibi ..derdi..

*katil : ellini kolunu oynatma komsu,alirim ayagimin altina

*sabri bey ayla hanima : biraz daha ince soyun su patatesleri efendim, ziyan ediyorsunuz

*"kurucaz imparatorlugumuzu" (halil efendiye cafer söylüyor, halil pazarlamanin büyümesi,gelismesi adina)

*"sükrü gel seni bi kucaklayayim" (sevket sükrüyü kucaklardi, akabinde beli tutulurdu.)

*ergun bey : kizim önüne baksana, isin yok mu senin?

*abbas efendi :civik babam afedersin

*cemil :sükrü beyin hayirsiz damadi geldi sevim kos!"

*nimet : sen bana göz mü kirptin rasit...kirptin,kirptin

*sedat : internetteenn cizzzzz abicim....

*sabri bey : zabit tutturup attiracagim efendim

*davut : davut usta: halt, 6 kere 8! (bilemeyince) höt, dummkopf! patlatirim ensene

*ulviye hanim : nein davut, nicht rufen

*halis: ooh, ne güzel ....böyle yumusak yumusak...

*katil'in sevgilisi: ayy, ne o öyle kiz, got got got!

*katil: caferr, gel aslanim!
cafer: -kapiyi açar- buyruun!

*kisiden ve mekandan bagimsiz olarak: halil pazarlama, halil pazarlama, halil pazarlama, kapinizdaaa...

*ayla hanim'in annesi: "ayla! kizim! kore'den mi geldi bu gaziler?"

*cemil : ''sevim ko$ katil geldi ''

*cenap: esmer bugün cama çikmiyor canimin içi
ibrikçi: üsütmüstür abi
cenap: ahhh.. sana geldim istanbul

*cafer: güüüüüüüüüüüüüüüüllll, güüüüüüüüüülll (bögürerek)

*papagan masuk: babacimm. sapik... sapik...

*cemil bey: bizim de bir x abi vardi; o da böyle gitmisti rahmetli.

*cenap bey: olmuyor ama ibrikçi, çekicem kulaklarini.

*papagan : babbaaciiim kapici kapici

*halil bey : höst iblis kirarim boynuzlarini senin

*galatadan at beni halice in tut beni!

*halis: merhaba türkan teyze. aaa! hastan mi var? ben bakmam. (kafayi uzatarak) çiplak mi? ne tatli, pembe pembe...

*(ayla hanim) - sukru bey, vitesleri ne guzel geciyorsunuz oyle bir, iki
(sabri bey) - aman efendim neler soyluyorsunuz oyle, kendinize gelin.

*ergun sirkette kapiyi dinlemektedir.
abbas: yine kirdiricak kafasini. civik bacim afedersin.
sekreter: birak abbas efendi huyu böyle adamin.
kapi açilir, ergun içeri yuvarlanir.

*davut usta: halt! 8 kere 2
tertip: 16 amca
davut usta: 16 kere 2
tertip: ufff o ne be amca

*halis: ne öyle mö gibi

*sedat : tak canim abicim giriyoruz londra borsasina

Tek Kelime Ile Muhtesem (Galactica)

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 31.05.2007, 21:27:34
İleti #4

Grup Simge

Dizi Sükrü Bey (Erdal Özyagcilar) ve ailesinin Almanyadan Türkiyeye gelip o apartmana gelisi ile basliyordu. Trenle geliyorlardi sanirim. Garda annesi ve babasi karsiladigini hatirliyorum. Biz ailece çok severdik bu diziyi. Ve Türkiye televizyon tarihinde bu kadar uzun süren yerli bir yapim yoktu. Evet dizi Kemal Sunal'in oynadigi Kapicilar Krali ile aynidir. ünkü her ikisinin de senaristi Umur Bugaydir. Dizi boyunca Sükrülerin babasi, annesini ve kayinbiraderini kaybettik. Allah rahmet eylesin. Güzin Özipek, Orhan agman ve Yaman Okay hakkin rahmetine kavustu. Dizi bittikten epey sonra da Sabri Bey (Mehmet Akan) hayata gözlerini yummustu. Dizi basladiginda Ali Ortaokul ikide idi galiba. En son Üniversiteyi de bitirmis master'a baslamisti. Ara ara bu dizi hakkinda yazicam. En favori dizilerimden birisidir.

--------------------

+Quote Post
emrahuytun
mesaj 03.06.2007, 16:33:55
İleti #5

Grup: Emektar Yönetici
Üye No: 76

En çokta bize benzemesi ve gerçekçi olmasıydı hoşumuza giden. Olağanüstü olaylar, çılgınca aksiyonlar yoktu. Herşeyden önce samimi ve inandırıcıydı.

--------------------

te dndm, burdaym;
Ben bu ite ustaym :)

+Quote Post
Mrbom
mesaj 04.06.2007, 02:54:34
İleti #6

Grup Simge

Nereden: stanbul
Üye No: 47
Ruh Halim:

kemal sunalin kapicilar krali filminden uyarlanmis diye duymustum...

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
muratuas
mesaj 05.06.2007, 10:35:04
İleti #7

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: Istanbul
Üye No: 10

dizi harikaydi ilk bölümünde trenle almanyadan geliyordu sükrü ve ailesi
trende birsürü aksilik oluyordu.hatta dizinin ilk bölümlerinde uzun süre rahmetli yaman okayda oynamisti dizinin ilk firesiydi.
dizinin bir bölümünde sükrü ali ve amcasi maça gitmisler maçta kavga çikmis ayran alirken ayrancinin attigi ayran sükrünün kafasina gelmis ne gülmüstüm o bölüme
birde yaman okayin yaninda doktor dedigi ev arkadasi bir karekter vardi entellektüel bir tipti.
ercan yazganin söför ismetten sonra oyunculugunu perçinledigi rol oldu tabii kapici cafer
cafer esini kaçirmisti ve nikah sahitlinide sabribey yapmisti bilmem hatirladinizmi.

+Quote Post
emrahuytun
mesaj 05.06.2007, 17:19:44
İleti #8

Yaman Okay rahmetli olduktan uzunca bir süre sonra, bu ikilinin işlevlerini yerine getiren 2 karakter daha eklendi diziye: air Cenap ve brikçi Sıtkı. Onlar da Doktor ve Yaman Okay gibi sanat camiasından entellektüel kişilerdi.

--------------------

te dndm, burdaym;

+Quote Post
GaLaCTiCa
mesaj 05.06.2007, 19:35:01
İleti #9

Grup Simge

QUOTE(muratuas)
dizi harikaydi ilk bölümünde trenle almanyadan geliyordu sükrü ve ailesi
trende birsürü aksilik oluyordu.hatta dizinin ilk bölümlerinde uzun süre rahmetli yaman okayda oynamisti dizinin ilk firesiydi.
dizinin bir bölümünde sükrü ali ve amcasi maça gitmisler maçta kavga çikmis ayran alirken ayrancinin attigi ayran sükrünün kafasina gelmis ne gülmüstüm o bölüme
birde yaman okayin yaninda doktor dedigi ev arkadasi bir karekter vardi entellektüel bir tipti.
ercan yazganin söför ismetten sonra oyunculugunu perçinledigi rol oldu tabii kapici cafer
cafer esini kaçirmisti ve nikah sahitlinide sabribey yapmisti bilmem hatirladinizmi.

Diziyi yayinladigi seneden itibaren çok az bölümü kaçirmis bir olarak. Evet kapici caferi'in evlenmesini çok iyi hatirliyorum, sabri bey'in nikah sahitliginde. Bu dizi'nin ilk senesinde idi. Bu siralarda caferle Sabri Bey (rahmetli Mehmet Akan) arasindan su sizmazdi. Yaman Okay'in oynadigi Sükrü Bey'in bir baltaya sap olmaz kayinbiradari rolü ve yaninda ki kankasi doktor diye hitap ettigi Yavuzer etinkaya (Sabri Bey'in dizide ki esi Meral etinkaya'nin kocasidir)dizinin ilk yillarinda ki unutulmaz karakterleridir. Dizi de topraklari bol olsun ilk vefat eden Yavuzer etinkaya-Doktor olmustu. Sonra Yaman Okay'i kaybetmistik. Mekanlari cennet olsun. Ayran sahnesini unutmusum ya. Maça gittiklerini hatirliyorum ama. Bu sahne silinmis aklimdan.

Dizi basladiginda Ali sanirim ortaokul 2'nci sinifa gidiyordu. Diziyle beraber Ali'nin büyüdügüne çocukluktan ergenlige geçisine sahit olduk. Geçen yillarda flash tv'de eski bölümlerine rastlamistim da Ali'nin çocuklugunu görünce nasil da hayret etmistim.

--------------------

+Quote Post
emrahuytun
mesaj 05.06.2007, 19:57:30
İleti #10

QUOTE(Galactica)
Dizi basladiginda Ali sanirim ortaokul 2'nci sinifa gidiyordu.

Dizi 1988-1989 sezonunda, Eylül ayında başladı ve Ali o zaman ortaokul 1. sınıfa başlamıştı. Nereden mi biliyorum? Bende Ali ile yaşıtım ve aynı yıl ortaokula başladım.

--------------------

te dndm, burdaym;

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

6 Sayfa V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

Collapse

> Benzer Balklar

Başlık Yantlar Konuyu Balatan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Bizimkiler
TV dizisi
0 T.R.T 1,168 13.06.2011 - 16:33:35
Gn: T.R.T
No New Posts Bizimkiler
2 ember 1,968 16.12.2008 - 20:40:50
Gn: cember

RSS Basit Görünüm Tarih : 18.08.2019 - 08:35:27
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net