IPB

Hogeldiniz ( Giri | Kayt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

Reply to this topicStart new topic
Growing Pains, Bymenin Bedeli
november76
mesaj 14.07.2007, 15:22:46
leti #1

Grup Simge

Grup: Mazi Hocas
leti: 1,591
Katlm: 23.06.2007
Nereden: Giresun
ye No: 170
Ruh Halim:

Epeydir bu dizinin bizde yayinlanan ismini hatirlamaya alisiyordum, sonunda hatirladim bymenin bedeli..... hemen hemen her dizi iin baslik amissiniz ama bu gzel diziyi unutmussunuz. nasil oldu da bu diziyi atladiniz, tv kurdu arkadaslarim? Kime sorsam bu diziyi hatirlamiyor ama eminim size biraz bahsedince hatirlayacaksiniz. 80 li yillarda yayinlanan gzel bir aile dizisiydi hatta 80 lerin nl gen oyuncularindan Kirk Cameron bu dizi ile nlenmisti.

Baba Jason Seaver psikologtu anne Maggie Seaver ise bir gazeteciydi ve gndzleri evde yoktu bundan dolayi da baba evin ilk katindaki bir odayi ofisi yapmis ve hastalari ile orada grsyordu ve ocuklarla ilgileniyordu. Psikolog olmasindan dolayi da ocuklarin problemleri konusunda ok sorun yasamiyordu.

Byk ocuk Mike Saver (Kirk Cameron) ergenlik agina yeni girmis, kiz pesinde kosan sorumsuz, dnyanin kendi etrafinda dndgn sanan (hatta bir blmde bir gn okulu kiriyor ve ertesi gn okula gittiginde bir gn nce herkesin her zaman ki gibi okula gitmis oldugunu grnce ok sasiriyordu kiz kardesi Carol her zaman oldugu gibi "ne kadar aptalsin" der gibi bakip "Dnyanin senin etrafinda dndgn ve sen olmayinca durdugunu mu saniyorsun ?"demisti) Ama hayat dolu bir ocuktu. kiz kardesi Carol her zaman dogruyu yapan ve ailenin zeki ocugu.

En kkleri Ben Seaver sanirim dizinin basinda henz okula baslamamisti, sarisin sevimli bir ocuk. Ailede her ocugun bir sorumlulugu vardi, Ben kk oldugu iin onun grevi p ikarmakti. Seaver ailesinin aile ii iletisimi ve ebeveynlerin ocuklari yetistirirken karsilastiklari sorunlar ile sorunlara yaklasimlari anlatiliyordu. Severek izlerdim hatta bir ara sanirim ailesi olmadigi iin evlerine aldiklari ve sonra bu aileden biri olan bir ocuk vardi ki onu da hepinizin bildigi meshur Leonardo di Caprio canlandiriyordu. Tabii o zamanlar henz nl olmamis kck bir ocuktu.

Cosby, Charles Is Basinda ve Bymenin Bedeli favori aile sitcomlarimdi hala da yledir gerekten sansli ocuklarmisiz, aile ii iliskileri ve sorunlari dogru aidan grmemizi saglamislardir. Eminim ocugu olanlariniz ocuklarinizi egitirken bu kaliteli dizilerden ok sey grendiginizi fark ediyorsunuzdur.... degil mi?

Seaver'lari hatirlayaniniz yok mu?

(Bu arada bu yazimi eski siteden kopyaladim zira bu basligi atiktan sonra sadece kisa bir cevap gelmis, buyrun arkadaslar!)

--------------------
Biz bydk ve kirlendi dnya...
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye te?ekk?r edenler:
november76
mesaj 14.07.2007, 15:26:06
leti #2

Grup Simge

Ruh Halim:

Buyrun bu da Kirk Cameron'un dizinin introsu ve resimlerinin bulundugu resmi sitesi;

Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz.

--------------------

+Quote Post
innuendo
mesaj 28.07.2007, 23:29:07
leti #3

Grup Simge

Grup: Yazar
leti: 223
Katlm: 13.07.2007
ye No: 254

Aslinda iyi bir dizi izleyicisi (tek kanalli dnem de dahil) degilimdir, fakat bu diziyi hatirliyorum... Her ne kadar bizim ailelerimize benzemese de, izlerken insani bir hayli eglendiren, eglenceli bir diziydi sanki...

Bu dnemin ogu dizisinde oldugu gibi izleyenin kendisine yakin buldugu ya da hosuna gittigi karakterle zdeslesmesi durumunun oldugu bir diziydi. Syle ki karakterler -en azindan benim evremde- paylasilmisti. Yani ben sunu sevdim, ben digerini sevdim v.b. gibi.

--------------------
'Dogdugum sehirde gemis, simdiki zamani omzunda bir ocuk gibi tasir.'

+Quote Post
Mrbom
mesaj 27.10.2007, 19:32:00
leti #4

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 4,581
Katlm: 26.05.2007
Nereden: stanbul
ye No: 47
Ruh Halim:

Dizinin introsu ve grntleri...

--------------------
Play it again,Raphael

+Quote Post
ntetik73
mesaj 08.01.2011, 12:49:49
leti #5

Grup Simge

leti: 1,012
Katlm: 20.12.2008
Nereden: Denizli
ye No: 4,255
Ruh Halim:

bende kirk cameronu ok severdim..hatta bir arkadam hatra defterime yle yazm...inallah i mimarl kazanr, en ok isediin kirk le tanrsn... laugh.gif hi biri olmad tabi ... grinder.png

--------------------
Beni Tanmla Cmleler inde Kullan,,,,,,,

+Quote Post
alpino
mesaj 08.01.2011, 18:16:50
leti #6

Grup Simge

Grup: Administrator
leti: 5,589
Katlm: 21.05.2007
Nereden: Eternia/Castle Grayskull
ye No: 41
Ruh Halim:

Mrbom'un verdigi goruntulerde diziden cesitli sahnelerin oldugu videoda Leonardo Di Caprio'yu gorunce sasirdim smile.gif Bu bolumler son sezon olan 7.sezondanmis.

Bizde kisa sureli oynadi sanirim. Eger yanilmiyorsam 1989-1991 yillari arasinda kisa sureli olarak TRT-1'de oynamisti. Kirk Cameron bu dizi sonrasi buyuk bir sicrama yapamamis dizi oyuncularindan birisi olarak kariyerine devam etmis sanirim.

Birde dizi bittikten 8 sene sonra cekilmis 2000 yapimi bir TV filmine sahipmis.

Bu dizinin sansizligi 90'li yillarin basinda gosterilmesi sanirim. Eger tam cekildigi yillarda gosterilmis olsa idi ulkemizde daha cok hatirlanirdi gibime geliyor. Dizi Amerika'da 1985-1992 yillar arasinda oynamis.

--------------------

Islerimin yogunlugundan ve bazi ozel sorunlar sebebi ile her turlu gorsel paylasimlarima suresiz ara verdigimden dolayi forum uzerinden veya ozel mesaj sistemi ile talepte bulunulmamasini rica ediyorum.

Anlayisiniz icin tesekkur ederim.

http://kingofcollectors.blogspot.com/ http://turkcevideomuzik.blogspot.com/

http://cokcomix.blogspot.com/ http://tvdizisi.blogspot.com/

http://anilarimnetvideokulubu.blogspot.com/

Ilkokul: Sehremini - Istanbul Ibrahim Alaettin Govsa, 1979-1984 Donemi ( Sinif Ogretmeni: Yurdanur Deniz )

+Quote Post
november76
mesaj 10.01.2011, 18:32:27
leti #7

Grup Simge

Ruh Halim:

Haklsn Alpino yle bir ansszla uramt.

Geenlerde bahsettiin filmi izledim. Eski dostlar yeniden grmek gibi hotu. smile.gif

--------------------

+Quote Post
80kua
mesaj 03.04.2016, 21:49:36
leti #8

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 397
Katlm: 20.02.2014
ye No: 139,368

Selamlar ,
bizde nce hanmlar sizin iin program gndz yaynlanyordu onun iinde webster dan sonra belli bir sre yaynland diye biliyorum bir sene sabah bir sene lenci olduumuz iin o seneler ilkokulda webster seyretmi ama bu diziyi karm olduumu anmsyorum ...

+Quote Post
bilgehan
mesaj 23.08.2017, 11:39:19
leti #9

Grup Simge

Grup: Pre Elit Yazar
leti: 425
Katlm: 08.06.2007
ye No: 108
Ruh Halim:

En sevdiim dizilerden biri olan bu dizi 1989 yaznda Trt1'de "Bymenin Bedeli" adyla, 1991'de ise Star1'de (krfez savann bir sonraki haftasyd) "Tatl Dertler" adyla yaynlanmaya balamt. ocuk karakterlere ayr bir sempati duyardm. Dizinin Star1'de yaynland dnemlerde Kirk Cameron Trkiye'de izleyiciler tarafndan baya mehur (biraz da o zamann tv dergi ve magazin gazetelerinin katksyla) olmutu. Jeneriini hibir zaman unutmadm.
Ne yazk ki geen yl ailenin babas rolndeki Misafirlere Kapal Link. Linkleri Grebilmek in ye Olunuz. hayata veda etmi.
Gerideyse hatralar canlandracak bu gzel resimler kald.

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

Reply to this topicStart new topic
1 kullanc bu bal okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanc)
0 ye:

Collapse

> Benzer Ba?l?klar

Balk Yan?tlar Konuyu Ba?latan Okunma Son Faaliyet
No New Posts Growing Pains (Bymenin Bedeli)
0 Mrbom 1,405 25.02.2008 - 01:51:58
G?n: mrbom

RSS Basit Grnm Tarih : 16.07.2019 - 06:00:06
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net