IPB

Hoşgeldiniz ( Giriş | Kayıt Ol )

> Dizi Filmler

Blm Kurallar

80'ler ve ncesinden aklnzda kalan dizileri bu blmde paylaabilirsiniz

Gzel Paylamlar

2 Sayfa V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
Türkmen Düğünü
karakedi
mesaj 17.07.2007, 10:55:44
İleti #1

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
Nereden: Izmir
Üye No: 62
Ruh Halim:

Güzel bir diziydi. Üniversiteyi bitirip köyüne dönen genç ile köyden sevdigi kizin birbirleriyle tanismalarindan evlendikleri zaman kadar geçen olaylari ve bir yörenin dügün hazirliklarini güzel bir hikaye ile anlatiyordu.

Ilk bölümde köyüne dönen genç adam bir dügünde, begendigi kizin basindan asagi pul döküyordu, böylece bütün köy bu genç adamin kizi begendigini anliyordu ama kizin çocugu begenip begenmedigini, duygularini belli etmek için ne yaptigini hatirlamiyorum.

Bir de aklimda kalan, kiz yüz görümlügünü alincaya kadar konusmamasi gerekiyordu, ama kocasi bunu kizdirip konusturuyordu ve yüz görümlügünü kurtariyordu..

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick
Go to the top of the pagePM

+Quote Post
Bu iletiye teekkr edenler:
alikusu
mesaj 17.07.2007, 17:12:25
İleti #2

Grup Simge

Grup: Moderatör
Nereden: Bakent
Üye No: 236

Türkmen Dügünü
Yapim Yili:1989
Eser:Ali Yörük
Yönetmen:Adem Ayral
Oyuncular:
Yilmaz Zafer -- Esas oglan
Nilgün Bubikoglu -- Esas oglanin ablasi görümce(Gülsen Bubikoglunun da kizkardesi ayni zamanda)
Ece Pirim -- Esas kiz
Zerrin aldiran
Bahadir Tok

Yilmaz Zaferi seyrederken kendigimizden geçtigimiz dizisi,
Ailecek hiç sikilmadan izlemistik smile.gif
istenmeyen gelin , birbirine çok seven bir çift , kendini begenmis görümce, kizini köyün en zenginine verdigi için havalara giren kiz annesi , ukala kaynana , esas kizi gizliden seven Yilmaz Zafer ortaya çikinca dizinin kötü adami olan serseri ruhlu ama sonunda sevenleri ayirmaya kiyamayan bir tip.. smile.gif

çekimleri BursaninIsa bey köyünde gerçeklesmisti.

[[2004 yilinda 13 bölümden olusan yeni bir çekimi yapilmis oyuncu ekibinden sadece Nilgün Bubikoglunun oldugu dizinin yeni versiyonu Ankara Beypazarin da çekilmis.
kaynak:Radikal gazetesi]]

--------------------

Birinin kp; bu bir kamera akas, kameraya el sallayn demesini bekliyorum .. Hayat, o derece yani !

+Quote Post
muratuas
mesaj 17.07.2007, 19:25:09
İleti #3

Grup Simge

Grup: Mazi Hocası
Nereden: Istanbul
Üye No: 10

trt nin ilk 24 saat yayina geçtigi zaman gece 1 den itibaren sabaha kadar vermisti bölüm bölüm..sadece haberlerle saat basi kesilen diziyi sabaha kadar seyretmistim..
ertesi gün pazardi hatta allahim ne mutluluktu öyle
yilmaz zaferi gerçekten bana sevdiren ilk diziydi...

+Quote Post
muratuas
mesaj 23.07.2007, 20:02:07
İleti #4

Grup Simge

Nereden: Istanbul
Üye No: 10

bu dizideki esas kiza yilmaz zafer has kiz diye seslenirdi.
nilgün bubikoglu hiç istemiyordu has kizi ama mecburen razi olmustu kardesi için

+Quote Post
F
mesaj 08.02.2008, 01:43:51
İleti #5

Grup Simge

Grup: Elit Yazar
Üye No: 1,604

Bu dizinin adı "Başka Olur Ağaların Düğünü" değil miydi?! Konusu yukarıda anlatılanlar gibiydi! Ağanın yeğeni de istiyordu kızı! Sonradan babası zengin olduğu için kızı ağanın yeğenine veriyordu. Gösteriş olsun diye şehirde düğün yaparlarken kaldıkları otelde başroldeki delikanlı, asıl ona sevdalı olan kızı kaçırıyordu. Radyoda arkası yarın olarak da yayınlandı.

+Quote Post
hayalperest
mesaj 08.02.2008, 04:12:23
İleti #6

Grup Simge

Grup: Yazar
Nereden: Bursa
Üye No: 1,575

Lisedeyken 87-88 dönemi olmalı... Sene sonu gecemizde Türkmen Düğününü hazırlıyorduk. Genel provalara dek Esas oğlanın annesi rolündeydim .genel provaya iki gün kala ateşlenip on gün rapor almış ve bunu söylemesi için arkadaşımdan rica etmiştim...Geri dönüpte provalara gidince nedense yerime o rica ettiğim kişinin geçmiş olduğu ve benim atıldığım gerçeği ile yüzyüze kalmıştım...Bu arada oyunun sergileneceği tarihten bir gün önce, üç derse girdikten sonra okulda salon olmadığı için kiralanan ve okula on dakikalık mesafede olan salona gitmiş ve dekor boyamaya yardım etmiştim. bu yüzden de disiplinlik olmuştum...Müdür yardımcısı beni odasına çağırıp nerde olduğumu sorduğunda salonda olduğumu dekorları boyadığımı söyleyince,oyunun dışardan gelen yönetmenide oradaydı, yönetmenimiz onu ben çağırmıştım size söylemedi mi diyerek okul hayatımı kurtarmış ve ben unutkanlığım yüzünden azar işitip , disiplin cezası almadan bu işten kurtulmuştum ...Oyunun olduğu gün de sahne amiri kaza geçirince onun yerine arkada çalışmıştım gönüllü olarak...ama ne selama davet eden, nede teşekkür eden olmayınca aptallığıma doymayıp eve gidene dek ağlamıştım...şte Türkmen Düğünü'nün bende bıraktığı izler...

--------------------
WATA NO NAMAE WA L (ERU) DESU...

+Quote Post
seksensever
mesaj 08.02.2008, 13:15:05
İleti #7

Grup Simge

Grup: Üye
Üye No: 2,277

liseydeyken bu oyunu oynamak için tiyatro gurubu kurup bayaa yoğun çalışmıştık.gerçi oyunu sergileyemedik amm tatlı bir anı olarak kaldı.sonraları dizi olarak izledik de ne kadar tanıdık ve bizden gelmişti.sanki yılmaz zafer değil ben oynuyordum orada

+Quote Post
karakedi
mesaj 18.02.2008, 17:36:00
İleti #8

Grup Simge

Grup: Emektar Mod.
Üye No: 62
Ruh Halim:

Bu dizinin adı "Başka Olur Ağaların Düğünü" değil miydi?! Konusu yukarıda anlatılanlar gibiydi! Ağanın yeğeni de istiyordu kızı! Sonradan babası zengin olduğu için kızı ağanın yeğenine veriyordu. Gösteriş olsun diye şehirde düğün yaparlarken kaldıkları otelde başroldeki delikanlı, asıl ona sevdalı olan kızı kaçırıyordu. Radyoda arkası yarın olarak da yayınlandı.

"Türkmen Düğünü" ile "Başka Olur Ağaların Düğünü" iki farklı dizi. Başka Olur Ağaların Düğünü'nde Mehmet Aslantuğ ile Seren Serengil oynuyordu.. Konusu da tam sizin anlattığınız gibi. 1990 yapımı Başka Olur Ağaların Düğünü'nün yönetmeni Fatih Arslan.

--------------------
Androidler elektrikli koyun dler mi?

Philip K. Dick

+Quote Post
mavi
mesaj 21.02.2008, 12:15:35
İleti #9

Grup Simge

Üye No: 673
Ruh Halim:

Evet bu diziyi çok iyi hatırlıyorum çok güzel bir diziydi.ok eğlenceli.Birbirlerini hem seven hemde birbirlerine yapmadıklarını bırakmayan iki genç.özellikle son bölümü çok güzeldi yüz görümlüğü kısmı biggrin.gif

--------------------
mavi

Kaybedeceini bile bile neden mcadele ediyorsun? dedi. leceini bile bile yaadn unutmutu o an...Bozmadm

+Quote Post
kazuki
mesaj 15.04.2008, 12:36:50
İleti #10

Grup Simge

Grup: Yazar
Nereden: Gaziantep
Üye No: 134

yanılmıyorsam 92-93 yıllarında tekrarını vermişti trt...

--------------------
BEN BIR SEKSENLER OCUGUYUM:

+Quote Post

Konuya link ver...
Forum iin... (BBCode)
HTML Kullanm...
Direk link...

2 Sayfa V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 kullanıcı bu başlığı okuyor (1 Misafir ve 0 Gizli Kullanıcı)
0 üye:

RSS Basit Görünüm Tarih : 18.08.2019 - 08:35:52
.: Destekleyenler & Desteklediklerimiz :.
Seksenliyillar.Com | 80ler.Com | sinemabuyusu.com | Kingofcollectors | Seksenler.Forumotion | sekerkizcandy.com | Captano.net